Komary - jak walczycie ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

MariaTeresa pisze:
U mnie niestety nie odstrasza skutecznie komarów :( , jedynie nie lubią się chować pod jego liśćmi, a już jest ich masa :(
U mnie Plectranthus jest skuteczny w promieniu 3 - 4 m.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Dla mnie najskuteczniejszym środkiem do walki z komarami jest spirala raida. Nie wszystkim podoba się jej zapach (mi nie przeszkadza chociaż nie palę). Jest bardzo skuteczna i tak siedząc na tarasie wieczorami nie narzekam na ataki przez komary. Kiedyś przywiozłem też z Warszawy świeczki w jakby małych glinianych doniczkach, które tez świetnie działają, ale nie mam pojęcia jak się nazywają. Podpatrzyłem to w tamtejszym hotelu. Są bezzapachowe i niezwykle skuteczne.
A preparaty do ciała to całą gama offa, którego produkty są bardzo skuteczne i zapobiegają ciągłemu oklepywaniu się...
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

W domu stosuję elektrofumigator z płynem - rewelacja, zero komarów.
W ogródku sadzę popularną "komarzycę" - Plectranthus - bez efektu.
Bardzo skuteczne są natomiast kadzidełka, ale koszt ich stosowania jest wysoki, bo palą się krótko, a na dodatek nie każdy lubi ich zapach (ja kupuję lawendowe). Podczas gdy się palą, w pobliżu nie ma żadnego komara.
Pozdrawiam, Małgosia
marcela
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 maja 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: na północ od Krakowa

Post »

U mnie absolutnie bezkonkurencyjny okazał się...nietoperz.
Zero komarów.Sposób cichy i ekologiczny :D
STANISLAW
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 cze 2008, o 00:44

Post »

Ania pisze:To plaga czasem, walczę smarując się w okresie szczytów ale zawsze mimo offów itp i tak gryzą nieprzeciętnie
Czy ktoś zna skuteczną metodę na odstraszanie np z pokoju.?
Ja kupiłem na Allegro srodek który polecił mi syn i naprawdę jest to rewelacja na jakieś 4 godziny mam spokój z meszkami i tymi wrednymi komarami.Polecam kazdemu zobaczcie http://www.allegro.pl/(mleczko p.komarom i meszkom) :) :)


Link zmoderowałam. Stanisławie, odnośniki reklamowe można wklejać, ale nie tak od pierwszego postu :D Przeczytaj Regulamin Forum. Poza tym używaj, proszę, polskich znaków, taki u nas panuje obyczaj. Dziękuję. Nalewka
STANISLAW
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 cze 2008, o 00:44

Na komary

Post »

Duplikat poprzedniego postu. Nalewka
Awatar użytkownika
Siedmiokropka
100p
100p
Posty: 160
Od: 11 maja 2007, o 13:16
Lokalizacja: Puszcza Białowieska

Post »

A ja polecam olejek goździkowy, który należy delikatnie rozsmarować na przegubach dłoni i tam gdzie pulsuje krew. Do kupienia w każdej aptece. Jeśli komuś nie przeszkadza ten zapach oczywiście :D ja jestem zadowolona, mąż mniej :roll: Nie podoba mu się zapach i już!
Boże spraw by nam się chciało, tak jak nam się nie chce!
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 320
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

marcela pisze:U mnie absolutnie bezkonkurencyjny okazał się...nietoperz.
Zero komarów.Sposób cichy i ekologiczny :D
Do tego stadko żab. Oprócz wieczornych koncertów, można jesienią zrobić przyjęcia dla przyjaciół z Francji.
:D Pozdrawiam
Bartek
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

U mnie te wszystkie zwierzątka jak ;nietoperze, żaby i ptaki jest w brud , komarów też mam w brud, ale daleko im do działalności meszek, z nimi tylko jeden sposób walki nie później niż 19-ta - "nogi za pas" Pozdrawiam Tadeusz.
------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do mojego ogrodu :Ranczo Nokły-Tadeusz48"
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja na szczęście komarów nie mam na razie. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Sypki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 3 sie 2008, o 10:19
Lokalizacja: Słupsk

Post »

A ja bym proponował usuniecie z dzialki lub jej okolicy wody stojacej!
np mamy wiadro gdzies ukryte w którym jest woda ! Niestety jest taki ze komary legną sie w wodzie moze to byc nawet zaglebienie w ziemi w którym zbiera sie woda po ulewach!
jeśli sie tego pozbedziemy to komarów nie bedziemy mieli
pozdrawiam
Sypki

Darz Bór
alys
200p
200p
Posty: 275
Od: 8 sie 2008, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Sypki
Propozycja Twoja może i dobra.Zapomniałeś tylko,że komary fruwają i z tego co wiem to i 3 kilometry :oops:
Takiej dużej działki to chyba nikt nie ma.
Pozdrawiam
ALYS
Lepiej późno niż wcale
dw4463757
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 mar 2010, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Repelent na komary - co polecacie?

Post »

Witam!

Przed domem posiadam małe oczko wodne, które bardziej nazwałbym stojącym zbiornikiem wody (żadnych roślin niczego).
Domyślam się, że plaga komarów, które już zaczynają się pojawiać w pokojach, mimo zamkniętych okien, to właśnie stamtąd m.in. A jak nie, to pewnie latem znowu przyjdą stamtąd :>

Czy wiecie może, co mogę zrobić z tym zbiornikiem? Zasypać czymś (jakiś środek?)? Zastanawiam się nad solą, bo to nie jest duże, a z dwa trzy kilo soli mogłoby skutecznie zniszczyć jaja... Tylko czy to zadziała :/

Pozdrawiam i proszę o pomysły :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”