Komary - jak walczycie ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
wogrodzie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 maja 2018, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

ogrodniczka21 uważasz zatem, że najlepiej zrobić oprysk w miejscach, gdzie komar mógł się skryć.
Pożegnanie z komarem, ciekawe określenie :-)
wogrodzie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 maja 2018, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Ostatnio byli u nas znajomi i komary na tarasie strasznie nam dokuczały. Kupiłam roślinki, które miały odstraszać, ale to niewiele dało. Poszukaliśmy w internecie, poczytaliśmy i kupiliśmy diabloforte. Działa i teraz mam nadzieję przy kolejnej wizycie znajomych komary już nie będą nieproszonymi gośćmi :-)
Hooth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 10 sty 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Najbardziej skuteczną walką z komarami, jest olejek lawendowy. Moja żona rozlewa po kilka kropel na lampach tarasowych. Zapach skutecznie odstrasza te natrętne owady.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

To ja na przyszły rok mogę polecić do oprysku preparat Sumin. W tym roku najpierw długo komarów nie było, ale jak się pojawiły to nie dało się wytrzymać w ogrodzie. Gryzły całymi chmarami o każdej porze, rano, w południe, o 15, o zachodzie. Polecił nam pan z ogrodniczego, mówił, że sam pryska. Najpierw nie wierzyłam, ale pomogło. Półtorej miesiąca było spokoju. Potem wróciły trochę, kupiliśmy nową butelkę, ale się w sumie ochłodziło, a one gryzły tylko o zachodzie raczej to już nie chcieliśmy pryskać tym bardziej, że pogoda też była niesprzyjająca.

I powiem wam, że te potwory mieszkają w tujach. Tam głównie trzeba popryskać i w innych krzakach. Także radzę pomyśleć zanim zrobimy sobie piękny żywopłot. Nasz jest w spadku po poprzednim właścicielu i jest ich tylko sześć i póki nie uschną to dam im rosnąć, ale tam właśnie jest najwięcej komarów.

Lawenda wg mnie nie działa. Machałam wokół siebie sadzonkami, pachniało lawendą, a one i tak gryzły.
Obstawiam, że nie lubią zapachu wanilii, bo kiedy używam perfum z tą nutą zapachową lub żelu pod prysznic waniliowego to z grubsza dają mi spokój.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”