PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sikorzanka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 6 gru 2018, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z-ce Śl.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Bardzo mało ptaków u mnie....Nie wiem czy ktoś w pobliżu robi mi konkurencję czy może faktycznie jest coś na rzeczy. Rano tylko kosy i sikorki...potem długo, długo nic i dopiero około 13.00 zjawaia się rzesza maleńtasów (wróble, mazurki). Normalnie to o tej porze powinnam uzupełnić stołówkę po raz drugi...A nie muszę, bo wysypany słonecznik zalega. Czegoś takiego jeszcze nie było...Nie sądzę, że dokarmiam źle. Bo u mnie głównie słonecznik łuskany 95% (z niewielką domieszką, ostropestu, murzynka, konopii, kanaru, gryki, rzepiku, siemienia,owsa i prosa), to zawsze było zjadane do ostatniego ziarna. A teraz nic. Pomijam fakt, że wiszą też 2 karmniki z kulami tłuszczowymi i 3 z mieszanką orzechów. Wisi też słonina. Mało tego siekam też słoninę jak opętana i rozkładam na dachu karmnika...Dziś poza kosami, które ją jedzą przyleciała do niej jedna kawka...słownie...JEDNA ! Gdzie normalnie zawsze jak padał śnieg to kawki z dachu karmnika zjadały wszystko ! Nie wiem o co chodzi....nie pierwszy rok dokarmiam ptaki. Na chwilę obecną stwierdzam, że coś jest nie tak...
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 204
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Dzień dobry.
U mnie też prawie wcale ptaki nie przylatują. Zastanawiam się, czy to jest może związane z masztami nowej telefonii 5G.
Pozdrawiam, Jelizawieta
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

U mnie niestety też mało, ale znajomi potwierdzają to samo. Nie wiem dlaczego ale gołębi jak zauważyłam to: sztuk 1. Sikorki, wróbelki, pojawiły się rudziki to i tak mniej niż wcześniej.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 204
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Ciekawe czy pszczół też będzie mniej....
Pozdrawiam, Jelizawieta
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

U nas jest konkurencja trzy działki dalej.Sąsiedzi mają karmniki i kule i jeśli u nas zabraknie pokarmu ,to ptaszki natychmiast tam są wszystkie .
Spróbujcie podejrzeć sąsiadów ,może tez u nich się gromadzą .Ja podglądam tam te roje ptaków i super ,że tam są i mają jedzenie ,
my dojeżdżamy więc nie jesteśmy w stanie ich regularnie dokarmiać .
Niemniej zauważamy ,ze ptaków ubywa ,spotkanie takich ,które są w mniejszości graniczy z cudem niestety .
Człowiek niszczy od wiosny do jesieni ,opryskami pól .
;:14
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Jelizawieta pisze:(...) Zastanawiam się, czy to jest może związane z masztami nowej telefonii 5G.
No pewno, dzięki szybkim łączom ptaki w internecie przesiadują i Ptaszka Staszka czytują zamiast po karmnikach się łajdaczyć… :;230

U mnie karmnik opróżniany w tempie wręcz ekspresowym… Choć jego „sprzątacze” są dosyć monotonni – tłum sikorek bogatek oraz modraszek. Z rzadka pojawi się jakiś wróbel, rudzik czy kos…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

U mnie podobnie, tzn raczej tłum, z tym, że są to sikorki wszystkie za wyjątkiem czubatki i dzięcioły
biało czarno-czerwone. Jest ich trzy rodzaje ogólnie i widzę, że właśnie przylatują różne osobniki.
Na pewno dzięcioł duży i średni. Jest też białoszyji, ale nie wiem czy taki przylatuje.
Zielonosiwego widziałam tylko w przelocie. Chyba nie głoduje, bo inaczej by zajrzał, jak poprzednimi laty.

Poszło już kilka kg smalcu ;:oj :D

Ciekawe, że nie widzę u siebie sikorki czubatki.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

A może ich nie widzisz ,one są wtapiające się w szarość ogrodzenia itp .
Po za tym sikorki tak szybko znikają jak dziubną ziarenko ,ze szok wiesz przecież ;:306
Musimy bardzo cierpliwie siedzieć w drzwiach oszklonych by je sfotografować .
Ale jest ich sporo w moim rejonie .
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Ptasia grypa?
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Bobka, nie, moje sikorki to nawet są prawie oswojone. Mogę stać w oknie , bylebym się nie ruszała
i sikorki przylatują. Dzięcioły to są bardzo ostrożne. Najmniejszy ruch zobaczą i już czmychają.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Jolu to prawda ,akurat sikorki tak prawie się nie boją ,a jak
są głodne to szczegolnie ;:306 nie zwracają na nas uwagi .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
:wink:
Wiejska stołówka
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Piękne ptaszki i takież zdjęcia ;:333 Skoro macie mało ptaków, to chyba większość jest u nas. ;:138 Jak pamiętam przynajmniej 50 lat karmienia, to nigdy nie było takiej ilości sikorek. Jak przylatują do
,,koryta'' to wyglądają jak pszczoły wylatujące z ula na pożytek. Nigdy nie widziałam sikorki ubogiej i czarnogłówki w jednym sezonie. Jeśli już, to pokazywały się raz na wiele lat. Mazurki mamy z własnej hodowli, więc też dopisują. Zalatują czasem kowaliki, sikorka sosnówka, no i gil, którego ostatni raz widziałam jak chodziłam na stojąco pod stołem. Sierpówek jest dostatek, zięby zalatują w zimniejsze dni, bażanty były tylko w największy mróz. Kos przychodzi regularnie na ,,swoje'' jabłko. Nie ma dzwońców, ale w polu w sadzie kasztanowym było ich stado na chwastach. Być może obrodziły olchy i dzwońce jeszcze nie są w potrzebie. U nich przednówek zaczyna się na wiosnę, bo to uparte ziarnojady. Mięsko dają tylko młodym, same od niego raczej stronią.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Kozula dziękuję a tak wiesz siedzę sobie w drzwiach domku i to jest najciekawszy
moment ,jakie przylecą ha ha
Są różne i w różnych porach dnia .
Siedzieć nie da się wiele godzin ,godzina ,przerwa itd .
W mieście natomiast sikorki,dzwońcow dużo ,kosów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”