LARVANEM preparat na pędraki do lancy doglebowej - MAROLEX

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Tadeusz Mazur
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 lut 2009, o 22:23

Larvanem

Post »

Jeśli ktoś wie, gdzie kupić Larvanem, bardzo proszę o adres, bądź telefon czy adres mailowy!!!
Czy ktoś może mi podać adres, telefon lub nazwę firmy gdzie mógłbym kupić LARVANEM
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Tadeusz Mazur
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 lut 2009, o 22:23

Post »

Witam i dziekuje bardzo, ale ja już to wszystko czytałem. :D
Mnie jest potrzebny konkretny adres, telefon, czy sklep np. internrtowy gdzie można kupić Larvanem :?:
Czy ktoś może mi podać adres, telefon lub nazwę firmy gdzie mógłbym kupić LARVANEM
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Kathrina
100p
100p
Posty: 131
Od: 25 kwie 2007, o 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nie wiem czy mogę wkleić ten link, ale ja właśnie dzisiaj skorzystałam z usług tego dystrybutora i po prostu jest on dla mnie znany :)
http://www.koppert.pl/dystrybucja-produ ... rt/poland/

Nie napisałeś skąd jesteś ale tam jest dużo adresów z całej Polski
Kasia
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prep. LARVANEM do "Lancy doglebowej na pędraki - MAROLE

Post »

Nicienie owszem wszystko fajnie pięknie ale jakby to zastosować na dużym areale to koszty są ogromne. Praktyczne zastosowanie tylko w gospodarstwach ekologicznych. Preparaty typu Diazinon czy Basudin mają skuteczność tylko przy zastosowaniu poprzez parowanie gleby specjalna maszyną o bardzo małej wydajności a koszty zakupy czy eksploatacji są tak kosmiczne że używane jest to tylko w celach naukowych, sporadycznie może gdzieś występują przypadki zastosowania komercyjnego. Najprościej jeśli to grunt orny wczesną wiosną głęboka orka żeby wyciągnąć robale bliżej powierzchni i oprysk wilgotnej gleby lub w czasie opadów deszczu chloropiryfosem z solidną ilością wody. Karencja 60 dni dlatego trzeba uważać z terminem. Na jesieni oprysk bez orki zaraz po zbiorze roślin oczywiście na wilgotną glebę i tez najlepiej w czasie deszczu to robić tylko dosyć wcześnie zanim owady schowają się głębiej przed zimą. A potem zimowa orka żeby te, które zdążyły się schować potraktował mróz. Skuteczniejszej metody nie ma bo zabawa z lancami doglebowymi to jest śmiech. Z metod ekologicznych dla działkowiczów można zastosować obornik koński. Otóż wczesną jesienią albo prędzej końcówką lata zakopujemy w kilku, kilkunastu miejscach dobrą łopatę takiego obornika. Oczywiście zaznaczamy te miejsca. Owady schodzą w te nazwijmy to "kryjówki" na zimę bo mają tam cieplej a dodatkowo mają resztki niestrawionych roślin co jest dla nich dodatkowych źródłem pożywienia przed zimą i na wiosnę. A wczesną wiosna wykopujemy to wszystko i palimy i zawsze coś tam się zlikwiduje. Trzeba do tych wszystkich metod podchodzić z ogromnym dystansem. Należy pamiętać że stadium larwalne pędraka to 3 lata to pierwsza kwestia. Druga kwestia to raz na 3 lata występuje nasilenie wylotów dorosłych owadów. Więc tak czy inaczej wszystkich nie zwalczymy nigdy, możemy je ograniczyć. Są też rejony silniejszego lub słabego występowania co też trzeba wziąć pod uwagę przy walce z towarzystwem. Co do chemii: najnowsze badania wykazują silnie rakotwórcze działanie chloropiryfosu. Jeśli stosujemy na istniejącą już uprawę (np truskawki) to istnieje duże prawdopodobieństwo że się zakumuluje w owocach i tym sposobem będziemy konsumować to świństwo. Pomijam fakt że w uprawie truskawek chloropiryfos jest dopuszczony do stosowania tylko po zbiorach. A UE pracuje nad wycofaniem chloropiryfosu z obrotu. Do przemyślenia zostawiam kwestię innych środków chemicznych i ich bezpieczeństwa dla nas konsumentów. Jako ciekawostkę dodam że nawet ekologiczne zwalczanie pędraków samą orką zimową też nie jest takie fajne bo istnieją badania naukowe, które ukazują niszczące działanie tego zabiegu na glebę... Im więcej głów tym więcej wniosków a każdy ma swoją i niech tego się trzyma :) Ja będę stosował chloropiryfos bo jest skuteczny :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re:

Post »

pogotowie ogrodnicze pisze:może inaczej
pędrak opuchlaka jest w stanie larwy od połowy lipca do kwietnia

Janusz z PO
Panie Januszu, Mam mały przydomowy ogród 300m z roślinami ozdobnymi. W zeszłym sezonie, konkretnie w sierpniu, zauważyłam bardzo podjedzone liście różnych moich roślin np. derenie, pęcherznice, irga błyszcząca- z niej mam żywopłot, ostrokrzew. Nigdzie nie mogłam dostrzec robali. W końcu przyłapałam raz czy dwa coś co zidentyfikowałam jako opuchlaka. Bardzo się obawiam o ten sezon, jak dobrze rozumiem larwy zimują w glebie? Nie chciałabym stosować chemii, czy mogłabym spróbować z nicieniami? Kiedy powinnam rozpocząć akcję? Czy muszę do zastosowania tego kupować osprzęt?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
malosia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 mar 2013, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prep. LARVANEM do "Lancy doglebowej na pędraki - MAROLE

Post »

Witam :)

Z tego co pamiętam nicienie najlepiej zastosować wiosną ( Kwiecień/Maj ), kiedy podłoże ma temperaturę 14-33 C i posiada dużą wilgotność! Do aplikacji wystarczy: konewka 10 litrowa z sitkiem, wiaderko 10 litrowe, jakaś miarka 1 litrowa, wąż ogrodowy :) Proste, ekologiczne i skuteczne :) Powodzenia z walką, z opuchlakiem :)
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Prep. LARVANEM do "Lancy doglebowej na pędraki - MAROLE

Post »

malosiu, dziękuję za info. Zastanawiam się czy zdążę :) kwiecień to ostatni dzwonek.
carnivorek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 17 cze 2013, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re:

Post »

hanka55 pisze:
mora1 pisze:Hej, właśnie wertuję forum w sprawie nicieni, ciężkiej chemii w życiu nie dam i nie dawałam w ogrodzie. Zauważyłam na trawniku jak zdejmowałam darń pod róże cztery pędraki. Szukam środka do zastosowania w nowym sezonie. Ma tylko jedno pewnie debilne pytanie :twisted: . Czy człowiek, albo suka nie zarazi się nicieniami. Wiem , że mnie wyśmiejecie, ale my całe lato wylegujemy się na trawniku, suka też i wszystkie dzieci w rodzinie. Czasem ktoś coś zje z trawy, szczególni ci mniejsi i musze się upewnić. Chciałabym zastosować Larvanem, co Wy na moje kretyńskie obawy :twisted: ? Czytałam, że się nikt nie zarazi, ale ze mnie to wybitny niedowiarek. Pozdrawiam, witam i o zdrowie pytam :D .
Na owady glebowe proponuję SCD Probiotics EMa5 z wrotyczem, trzeba rozcieńczyć, podlać glebę i czekać aż pędraki zaczną wychodzić z gleby. Można tez samemu zrobić jakiś wywar lub wyciąg z wrotycza i go zastosować.
Co do nicieni, ciekawe pytanie, ale nicienie z tych preparatów różnią się znacznie od typowych pasożytów kręgowców, więc nie powinny stanowić problemu.
Awatar użytkownika
zenco4
50p
50p
Posty: 82
Od: 4 lis 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Prep. LARVANEM do Lancy doglebowej na pędraki - MAROLEX

Post »

Witam
Wiosną / kwiecien/ jak juz bedzie na dworze te 14st.Celsjusza ,chcialbym zastosowac Larvanem, bo zdaje mi sie ,ze azalie jak i rozanecznik mialy tego lata na lisciach wzery zatokowe po tym szkodniku :( ./ to 1 sezon rh w moim ogrodku/. Chcialbym sie dowiedziec czy moge podlewac bezposrednio na sciolke /caly teren pod azaliami i innymi wrzosowatymi mam wysciolkowany korą /konewką czy tez pod poszczegolnymi krzewami azalii badz rozanecznika i innymi musze odslonic do golej ziemi teren , czyli po prostu zgrabic w tych miejscach kore na czas operacji podlewania i wprowadzania nicieni ? Pytam , bo nie mam zielonego pojęcia , a nie ukrywam, ze chcialbym by te dzialanie bylo skuteczne. Z gory dziekuje za odpowiedz :) . Pozdrawiam .
Zenek
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Prep. LARVANEM do Lancy doglebowej na pędraki - MAROLEX

Post »

Witaj, ja podlewałam bezpośrednio na ziemię i nie tylko pod krzewy ale na całości rabat. Niestety dorosłe osobniki często zimują ukryte w różnych miejscach i na nie nicienie nie działają. Wybierałam te co przezimowały z krzaków i innych roślin i niszczyłam, było ich mniej ale i tak były. Drugi sezon będę walczyć z opuchlakami i zastanawiam się nad Dursbanem :( Ponieważ wnika do liści roślin i dorosłe osobniki padają po zjedzeniu. Czy można zapytać gdzie będziesz zamawiać nicienie?
Awatar użytkownika
zenco4
50p
50p
Posty: 82
Od: 4 lis 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Prep. LARVANEM do Lancy doglebowej na pędraki - MAROLEX

Post »

Witam
Chcialbym nabyc ten larvanem na opuchlaki.pl. Nicienie f-my Koppert .
Zenek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”