Książki o roślinach, ogrodach i ...

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Emielcia
50p
50p
Posty: 64
Od: 2 lut 2018, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Jako początkująca czytam ostatnio dużo książek o uprawie ogrodów, owoców/warzyw/drzew, roślin donoczkowych itp.

I do tej pory mogę polecić następujcie pozycje, które jeszcze się nie pojawiły w tym wątku:

1) Rozmnażanie roślin
Obrazek
Obrazek

2) Ogród dla leniwych
Niby nic odkrywczego, ale pokazuję jak nie przesadzić w ogrodzie, co by sie potem nie trzeba było zaharowywać ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

"Permakultura Seppa Holzera" Marzę otym abym w ogrodnictwie współpracowała zgodnie z naturą a nie przeciwko jej, oraz ona pracowała dla mnie.. a ja miałabym większe i lepsze plony bez tej harówki i bolących pleców.... ;:14
A Holtzer to mistrz z ogromną wiedzą i doświadczeniem w tej materii.. ;:108
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
tomur
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 sie 2019, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Staszów
Kontakt:

Książki o tematyce cięcia drzew i krzewów owocowych

Post »

Jakie książki polecacie dotyczące cięcia drzew i krzewów owocowych? Pożyczyłem z biblioteki dwie: autorstwa Jean-Yves Prat i A. Miki. Pierwszego autora wydaje się lepsza, a jakie jest Wasze zdanie?
Pietroraul
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2020, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Poradnik oprysków drzew owocowych

Post »

Cześć wszystkim, zwracam się z nietypową prośbą. Mój szanowny tato poszukuje czegoś na wzór poradnika oprysków drzew owocowych. Korzystacie z jakichś książek czy innych wydawnictw. Możecie polecić jakieś tytuły?
mariokosmos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 kwie 2020, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Piwonia / uprawa pod szkłem / literatura

Post »

Dzień dobry,

poszukuje literatury na temat uprawy piwonii pod szkłem.
Generalnie bardzo ciężko jest mi znaleźć książki dotyczące uprawy w szklarni nawet w innych językach.
Ewentualnie dobre książki o uprawie ogrodowej które może choć w małym stopniu nawiązują do uprawy tunelowej oraz pod szkłem?

Czy ktoś z forumowiczów może coś polecić?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Re: Książki o tematyce cięcia drzew i krzewów owocowych

Post »

tomur pisze:Jakie książki polecacie dotyczące cięcia drzew i krzewów owocowych? Pożyczyłem z biblioteki dwie: autorstwa Jean-Yves Prat i A. Miki. Pierwszego autora wydaje się lepsza, a jakie jest Wasze zdanie?
tomur Chcę kupić jedną lub dwie książki dla taty, właśnie o sztuce cięcia drzew i krzewów owocowych,ale i o ogrodach ekologicznych, chorobach drzew i zwalczaniu ich be chemii, mam galimatias w głowie, bo książek jest full. Wiem, że muszą to być książki nie dla zupełnych amatorów zupełnych, ale i pełne obrazków - tato woli książki w których przedstawione są rysunki, gdzie ciąć, - on ma swoją wiedzę i doświadczenie, czasem wydaje mi się, że przesadza, przycina zbyt szybko, za bardzo, w złych miejscach, np maliny zmarnował w zeszłym roku po raz pierwszy, wcześniej robił to wzorowo. No i chciałabym przekonać też tatę - a to jest wyzwanie nieziemskie :lol: ;:145 , że ogrody ekologiczne naturalne to dobre wyjście, a stosowanie nadmiaru chemii tylko szkodzi, lepiej inwestować w domki dla owadów pożytecznych, ochronę drzew i krzewów przy użyciu niechemicznych metod: pułapek feromonowych, opasek na pnie drzew, usuwaniu chorych pędów, owoców i liści itp.

Bardzo proszę Was wiec, doświadczonych i znających te książki o doradzenie, które z tych poniższych pozycji kupić? ;:3 tzn, które z nich mają odpowiedni sporą ilość ilustracji, rysunków, a raczej mało słowa pisanego,szczególnie małym druczkiem, to nie dla taty.

Takie książki wynalazłam:
- ABC Cięcia drzew i krzewów Jean-Yves Prat , Denis Retournard
- Vademecum cięcia roślin Opracowanie zbiorowe
- Szkoła cięcia Grabowska Alicja, Grabowska Lucyna
- Cięcie drzew i krzewów owocowych Jean-Yves Prat
- Wielka księga ogrodnika i działkowca Praktyczny poradnik Wolfgang Kawollek
- Ogród naturalny. Ilustrowany poradnik Bruns Annelore Susanne Bruns
- Las w twoim ogrodzie Kate Bradbury
- Szkodniki i owady pożyteczne w integrowanej ochronie roślin rolniczych dr Grażyna Hołubowicz-Kliza, prof. dr hab. Marek Mrówczyński, dr Przemysław Starzyński, wyd. 2018
- Ogród ekologiczny ekologiczna ochrona roślin 4 części

Z góry wielkie dzięki Wam za pomoc w wyborze ;:3 ;:3 ;:3
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”