Kury ozdobne

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
boryna
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 cze 2010, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Kury ozdobne

Post »

Twoje kurki mają prawdziwą willę z ogrodem :D . To przykrycie darni służy temu, jak rozumiem, żeby kury skubały trawkę alke jej nie wydrapywały? Zdaje egzamin?
Bożena
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Kury ozdobne

Post »

Moim kurkom położyliśmy też metalowe kraty-trochę gęściejsze. Wsiana pszenica i owies rośnie bez rozgrzebywania przez kury. Mogą tylko wchodzić na kratę i wydziobywać dokąd dziób dosięgnie. Dlatego krata stoi na podwyższeniu z cegłówek. Daje to kurkom zajęcie- codziennie rano sprawdzają co w nocy wyrosło :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JarekCzewa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 28 gru 2014, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kury ozdobne

Post »

boryna pisze:Twoje kurki mają prawdziwą willę z ogrodem :D . To przykrycie darni służy temu, jak rozumiem, żeby kury skubały trawkę alke jej nie wydrapywały? Zdaje egzamin?

Tak, to było jedyne rozwiązanie, trawa nawet ta z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym z rolki, zasadzona w kurzej zagrodzie wytrzymywała dwa, trzy tygodnie, po czym zostawała doszczętnie wydziobana i rozkopana :D , jedynie taki patent z zakryciem trawy siatką bądź przęsłem osadzonym na cegłówkach zdał egzamin, kury nauczyły się po tym chodzić i skubać trawkę ale nie niszczą jej, trwa rośnie już tam prawie rok i ma się całkiem dobrze ;)

Aquaforta dzięki za podsunięcie dobrego pomysłu ! ;) , dodam im nową atrakcje, zamiast trawy posieje owies z pszenica, będą miały nowe smakołyki i zajęcie ;) , też myślę nad wymianą tego przęsła na tak jak wspomniałaś gęściejszą kratkę, po tym moim co prawda chodzą, ale ważą każdy krok, trochę mi ich szkoda że muszą tak się napracować aby dziabnąć kilka źdźbeł trawy :D
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kury ozdobne

Post »

Fajny wątek, ale trochę tu cicho.
Przedstawię więc swoje ptaszki, ptaszyska i ptaszyce :wink:


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kury ozdobne

Post »

Cześć :wit Jak tam wasze kurki :?: Przeczytałem już 8 stron tego wątku i jest bardzo ciekawy :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”