Pole lebiody zamiast trawy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Dzialkowiec_rod
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 lip 2021, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pole lebiody zamiast trawy

Post »

Witam serdecznie. Mam nadzieję, że to dobry dział.
Chciałbym opisać wam mój problem prosząc o pomoc co z tym z zrobić.
Przejąłem działkę rod (góra śmieci, chwasty itp.).działka nieużywana wiele lat.
Wynająłem profesjonalną firmę ogrodniczą do przekopania działki, wyrównania i zasilania trawy. Wyglądało obiecująco. Przez 10 dni w czasie suszy jezdzilem co 2 dni i za każdym razem dwukrotnie obficie podlewałem konewką. Po 10 dniach przez 8 dni były mocne opady deszczu, więc nie podlewałem. Po 18 dniach od zasiania trawy, przyjeżdżam i okazuje się, że mam równiutkie pole lebiody i lekko przebijającą się trawę . Sąsiedzi mówią, że lebioda rośnie od 4 dni, a już jest do kolan. Dodam, że wcześniej były na działce różne chwasty, ale nie lebioda. Zadzwoniłem do firmy z informacją co się stało. Dowiedziałem się, że jeśli młodziutką lebiode się skosi i opryska to jest szansa, że już nie wyrośnie. Niestety firma przyjechała dopiero po tygodniu od mojego telefonu i poinformowała mnie , że trzeba to zrobić od nowa. Dzisiaj jestem umówiony, żeby się dogadać co dalej. Macie jakieś propozycje czy można coś z tym zrobić? Na dzień dzisiejszy lebioda rośnie od 13 dni. Dopiero wróciłem z wakacji więc nie wiem jak to dzisiaj wygląda? Czy wyrwanie tych tysięcy korzeni coś da? Czy trzeba wszystko zrobić od nowa? Myślę czy może po prostu kosić do września, żeby się nie rozeszła do sąsiadów, a na wrzesień zrobić wszystko od nowa.
Czy waszym zdaniem to podlega pełnej reklamacji? Firma uważa, że lebioda wyrosla od suszy mimo, że nie ma jej nigdzie dookoła i wcześniej u mnie też nie było? Czytałem, że mogły być zanieczyczone nasiona trawy. Co radzicie?
Obrazek

Obrazek
labeo
100p
100p
Posty: 132
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pole lebiody zamiast trawy

Post »

A co masz zapisane w umowie z tą firmą? I najważniejsze: czy już im zapłaciłeś?
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pole lebiody zamiast trawy

Post »

Wyrywając taką dużą lebiodę z korzeniem zniszczysz korzenie trawy. Poletko będzie jak po kultywatorowane. Ewentualnie można wyciąć ją przy ziemi (lub wykręcać) czym prędzej ,żeby dać światło dla trawy. Myślę ,że nasiona lebiody były w ziemi i teraz miały super warunki do wykiełkowania, więc ruszyły z kopyta. W moim rejonie to bardzo popularny chwast. Gdy jest ciepło i mokro rośnie jak na drożdżach. Jest chwastem jednorocznym i wycięty nisko przy korzeniu nie odrośnie. Jak trochę wyżej to będą się rozrastały boczne pędy. Po usunięciu tej rundy, może się pojawić następna fala siewek jeżeli nasion jest w ziemi dużo ,a raczej jest ich tam jeszcze sporo i czekają na swoją kolej.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Pole lebiody zamiast trawy

Post »

Młodą lebiode wystarczy skosić raz czy dwa razy i nie odrośnie gdy trawa zacznie się rozrastać. Trochę za bardzo została zapuszczona i pewnie zadusiła trawę. Ja bym skosiła nic nie tracisz,a możesz zyskać a nuż trawka się pozbiera. Jak nie to jesienią powtórka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”