Choroba drzew czy za dużo wody??? Pomocy!!

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
margrzywacz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 sie 2021, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Choroba drzew czy za dużo wody??? Pomocy!!

Post »

Mam posadzone w ogrodzie klika odmian drzew.
Pierwsze to graby wsadzone ponad 3 miesiące temu podlewane zgodnie z zaleceniami codziennie 20l wody. Jak padało to nie podlewane. Od 2 tygodni na grabie szczególnie jednym pojawiają się przebarwienia i usychają liście. Odkopałam ziemie i jest wilgotna. Były pryskanie amistar plus mispolan. Zastanawiam się czy to nie od wilgoci bo akurat ten którego wrzucam na najbardziej wilgotną glebę.

Drugie drzewo to brzoza pendula z która tez nie było problemów a tez od jakieś czasu liście żółkną i odpadają. Ta ma bardziej sucho ale one z tego co wiem nie lubią za mokro. Tez były pryskanie amistar plus mosoilan.


Trzecie to brzoza zwykła która tez coś choruje i tez wydaje mi się ze od nadmiaru wody. Bo obie nie lubią mokro a widzę ze gleba cały czas wilgotna. Tez pryskana amistar plus mispolan. Jedna już wyciąłem bo uschły wszystkie liście.

Wszystkie są przykrte kamieniami. Teraz je odsunąłem trochę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Choroba drzew czy za dużo wody??? Pomocy!!

Post »

Może być za mokro. Nie Podlewaj codziennie 20 l wody, bo to nie kaczeńce. tylko drzewa. Kamienie też im nie pomagają bo tylko utrudniają odparowanie nadmiaru wilgoci z gleby.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”