Mięta - choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mięta-dziwny nalot Pomóżcie

Post »

Korzenie mięty przepłukałam w wodzie osuszyłam i dopiero do nowego podłoża.
Nie wiem co z nią nie tak,rośnie ładnie,ale jak pisałam na łodydze przy podłożu jest jakby delikatna pleśń po czym pojawia się to na listkach.Co jeszcze dodać mogę to,że te plamy na liściach nie idą od dołu od łodygi bo pojawiają się także od góry i nigdy na spodzie liścia tylko też od góry ;)
Neko
---
Posty: 482
Od: 23 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mięta-dziwny nalot Pomóżcie

Post »

Jeśli nie pozbędziesz się zarodników (roślina, podłoże, parapet i okolice), w sprzyjających warunkach mączniak będzie co jakiś czas atakował, niestety ;:186.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mięta-dziwny nalot Pomóżcie

Post »

Ścięłam miętę jak najniżej się dało...zobaczymy co będzie dalej :roll:
Awatar użytkownika
NoxFox
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 kwie 2015, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam serdecznie ;:3

Jest to mój pierwszy wpis na forum. Jestem młodą i słabo jeszcze doświadczoną ogrodniczką miejską, dlatego byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie pomocne rady.

Mam bardzo duży problem z jedną roślinką, mianowicie miętą ananasową. Roślinkę otrzymał w prezencie mój znajomy (zakupioną prawdopodobnie w internecie). Ja otrzymałam od niego zaszczepkę, która błyskawicznie się ukorzeniła i wylądowała w doniczce. Niestety po jakimś czasie u mnie jak i u kolegi najstarsze liście oraz łodyga od spodu zaczęła się pokrywać białymi plamkami a później białym nalotem i usychać.

Najbardziej smuci mnie to, że roślinka cały czas walczy, wypuszcza młode liście a po jakimś czasie nawet one zaczęły usychać i odpadać. Około miesiąca temu ucięłam łodyżkę z zaledwie 3 listkami, na której nie widziałam zmian i ponownie ukorzeniłam. Trafiła ona do nowej wyparzonej doniczki i świeżej ziemi. Rosła pięknie i coraz silniej lecz dziś znów zauważyłam zmiany na najstarszych liściach. Jestem załamana. :cry: Dodam, że nie chce jej stracić przez jej ananasową nutę w zapachu.

Bardzo dziękuje za każde zainteresowanie postem :)

Umieściłam zdjęcia roślinki kolegi, bo u niego zmiany są o wiele większe.

Obrazek
Obrazek
hakaloko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 wrz 2015, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam. Mam pewien problem z mieta. Dostalem ja od ciotki, pieknie rosla w ogrodzie. Troche dostala w kosc podczas transportu do UK. Posadzilem w doniczce (czerwiec) i powoli zaczela sie rozrastac. Dostala piekne zielone mlode listki. Az z czasem cos ja dopadlo i dalej sie juz nie rozrasta i dostala plamek. Miejsce dosyc sloneczne oczywiscie nie zawsze w Anglii mozna liczyc na piekna pogode:)
Prosze o porade jak moglbym jej pomoc. Dzx

Obrazek


Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Problem z miętą

Post »

Czy są otwory odpływowe i drenaż w tej skrzynce?
hakaloko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 wrz 2015, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z miętą

Post »

Nie znam sie za bardzo, po prostu wsypalem jakas tam ziemie do kwiatow, drenazy zadnych nie zrobilem a pod spodem wyglada to tak jak na zdjeciu. Jest kilka dziurek te mniejsze okolo 3milimetrow.



Obrazek
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Problem z miętą

Post »

Hakaloko

Objawy na liściach przypominają mączniaka prawdziwego. Ściąć trzeba 'na jeża' i opryskać. Można użyć octanu wapnia czy wyciągu z krwawnika do zabiegu eko... lub chemii konwencjonalnej.


Pozdrawiam, Francik
Francik
wie66
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 lip 2008, o 17:39

Co się dzieje z moją MIETĄ?

Post »

Witam forumowiczów
Mam problem z miętą, pod spodem liścia występują te brązowe narośla (jak na zdjęciach poniżej)
Jeżeli ktoś wie co się dzieje z miętą to proszę o napisanie i podpowiedź jak się tego pozbyć??

Obrazek

Obrazek
wie66
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Mięta - choroby

Post »

Wygląda na rdzę mięty.
wie66
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 lip 2008, o 17:39

Re: Mięta - choroby

Post »

Witam
Chyba poradziłem sobie z takim problemem,wyciąłem całą część nadziemną, zostawiłem tylko łodygi o długości około 4 cm. Zostawiłem również młodziutkie pędy, a następnie opryskałem Penncozeb 80 WP 0,1%,oprysk powtórzyłem po 10 dniach.Wygląda na to, że miętka rośnie prawidłowo i na razie nie ma oznak choroby.Nie wiem tylko czy w tym roku można już miętę zbierać bo nie wiem jaki jest okres karencji dla mięty ?
wie66
Darmus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 sie 2016, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z miętą

Post »

Dobry wieczór.

Chciałbym zapytać cóż to za biały nalot pojawił się na moich liściach mięty. Przyniosłem wczoraj do domu doniczkę z miętą, a dzisiaj pojawił mi się na nich biały nalot. Jak go zwalczyć? czy jest groźny ?

http://ifotos.pl/zobacz/201608162_apqxheq.jpg

Obrazek
zdjęcie można zapisać na dysku będzie lepsza jakość :)
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Problem z miętą

Post »

Mączniak prawdziwy - nie wiem czy warto chemicznie go zwalczać na ziołach.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”