Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
jagusia111

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

Brenach91 to zależy od warunków. Inaczej reaguje drzewko rosnące w cieniu, a inaczej wystawione na działanie ostrego słońca. Musisz obserwować i sam wyczuć. Trzeba pamiętać, że woda musi dotrzeć do głębszych warstw bo jeżeli podlejesz niewielką ilością wody w słoneczny dzień to zanim drzewo zdąży ją pobrać to ona już odparuje.
Brenach91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 maja 2020, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

Dzięki za odpowiedzi tak zrobię
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

To podlewanie musisz robić na raty, czyli nie od razu chlusnąć wiadro wody pod drzewko. Najpierw 1/3 wiaderka, idź do następnego drzewka i do następnego . Jak woda wsiąknie to powtarzasz podlewanie. Trzeba się nachodzić jak masz więcej drzewek. Ale je podratujesz. U nas sucho od wiosny, rzeczka przy działce już wyschła. Ratują nas miejskie wodociągi, kosztuje to niestety, ale trudno. Młode ; Czereśnia Sam;

Obrazek
I Bladoróżowa

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
marlena185
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 cze 2022, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

U mnie to też problem wody??? Zerknijcie proszę wyżej na zdjęcia liści?
Marlena
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

Być może, a może nie. Jak drzewko wygląda, tak ogólnie? Dzieje się źle, bardzo źle. Właśnie rozmawiałam z Polską i siostra twierdzi , że mimo dwukrotnego podlewania wieczór i rano, warzywa całkiem oklapły.
Pozdrawiam! Gienia.
marlena185
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 cze 2022, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

Ogólnie wygląda tak. Tu zdjęcie w słońcu, więc góra cała żółta, ale liście żołkną od najniższych pięter.
No i...prawie wszystkie nowe pędy wyhamowały. Nowe liście nie rosną, a te które już są, raczej są jasne.
Obrazek
Marlena
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

Czyli trawniczek piekny a drzewko głodne, spragnione zapewne, dawałas coś do dołka przy sadzeniu? Trzeba nakarmić, napoić. Ale zasadniczo sytuacji już to nie zmieni, może jeszcze ciut podrośnie ale nie sadze. Przeżyć musi - stara się jakoś .. A tak przy okazji uzupełnij w swoim profilu skąd jesteś - z jakiego regionu orientacyjnie chociaż. Bo być może u Ciebie akurat suszy nie ma.
Pozdrawiam! Gienia.
Brenach91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 maja 2020, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

Pani Gieniu pisałem kiedyś że mam dwie czereśnie.
Wczesne odmiany, jedna ok. ta z żółtymi liśćmi, a druga też szczepiona ma takie malusie czyli to jakaś lipa, tak ? To wyciąć i zaszczepić drzewko na nim, tak, bo już 3 lata rośnie więc ukorzenione, pozdrawiam!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

Na forum nie „ paniujemy” sobie :). Próbowałeś owoców z tej trzesni? One są do jedzenia, wychowałam się na takich jagodach ( tak u nas mówią ). Są czarne i są czerwone, dojrzałe są słodkie. Nie pasuje Ci to wytnij, masz miejsce to dosadź czereśnię taką , którą zamieniono Ci na trześnię.
Pozdrawiam! Gienia.
Brenach91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 maja 2020, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

Witam, witam a to nie lepiej zaszczepić ? I jeszcze jedno pytanie z działki dziadka przywiozłem dobre maliny u mnie są bez smaku wodniste tylko mają wygląd, ale to pierwszy rok, co robić ? Czemu tak?:)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

Oczywiście, ze lepiej zaszczepić dobrą odmianę ( zadbaj o zapylacza do tej odmiany, którą byś szczepił ).
Ten dziadek daleko mieszka od Ciebie? Warunki glebowe, wodne, słońce itp. takie same? Nie wszędzie ta sama malina smakuje tak samo.
Pozdrawiam! Gienia.
olek_mi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 lip 2022, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

Obrazek

Niedawno temu kupiłem sadzonkę 2letnią czereśni kolumnowej. Właśnie zauważyłem objawy dziurkowatości liści drzew pestkowych. Może na zdjęciu nie widać dziurki na każdym liściu, ale one tam są. Drzewko ogólnie wygląda jeszcze dobrze, chociaż z pąków już nie wyrastają nowe liście, a tam gdzie były zaczątki nowych, to wyglądają one na wyschnięte. Dopiero co spryskałem czereśnię agrecol switchem. Czytałem, że na wiele przypadłości grzybicznych usuwa się zakażone pędy. A co robić, jeżeli nie wygląda to na poważne stadium zakażenia, choć już jest wszędzie rozprzestrzenione? Czy po użyciu tego grzybobójczego środka drzewko samo odżyje? Ktoś już miał podobny problem?
rockalypse
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 cze 2021, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 2

Post »

100% plonów czereśni zniszczonych przez larwy nasionnicy. Jak sobie z tym radzić w następnym roku? Pryskanie Mospilanem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”