Rokitnik - choroby,szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
osnowa1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 cze 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rokitnik - choroby,szkodniki

Post »

Moje rokitniki, tej wiosny zrobiły sie sczerniałe, mają małe w zaniku liście i dopadły je ślimaki, mszyce, jakieś jeszcze drobniutkie i duże larwy brązowe nie wiem czego. W poprzednich latach był cudny. Co się stało? Widzę, że w okolicach, na przestrzeni ok. 10 km jest ten sam problem z rokitnikami -w tym roku. Jak sobie z tym poradzić?,rokitników nie stracić, co to za problem z tym czernieniem? Będę wdzięczna za poradę. Dorota
Awatar użytkownika
tajemnicza_1999
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 4 mar 2010, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: sczerniały i pokrecony rokitnik

Post »

masz zdjęcia?
?BeAtKa?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: sczerniały i pokrecony rokitnik

Post »

Za mokro?
Grzyb?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
osnowa1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 cze 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: sczerniały i pokrecony rokitnik

Post »

Jutro zrobimy zdjęcia. Na spodzie porażonych liściach malutkie rdzawe centki. Znikome ilości białych klaczków(pajęczynki???)
PatrycjaSz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 maja 2022, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rokitnik

Post »

Dzień dobry.

Niedawno zakupione przeze mnie dwie sadzonki rokitnika zaczęły zwijać się na końcach nowych pędów.

Przesadziłam je do większej doniczki po zakupie, bo docelowo chciałabym je mieć w donicach na tarasie. Stoją na balkonie w słonecznym miejscu, podlewam je w razie potrzeby nawet dwa razy dziennie.

Prosze o ratunek i podpowiedź czy to choroba, szkodnik czy mój brak ogrodniczych umiejętności.



Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”