Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Pytania techniczne i organizacyjne do Admina i Moderatorów.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »



Przypominamy Państwu, że co pewien czas odwiedzają forum spamerzy lub automaty programowe samodzielnie rejestrujące się na forach i zamieszczające posty reklamowe.
W takiej sytuacji, nasze działanie polega na zbanowaniu loginu zablokowaniu łącza IP.

Firmy świadczące usługi internetowe bardzo często udostępniając łącza internetowe, stosują przydzielanie zmiennego IP.
Istnieje więc prawdopodobieństwo i zdarza się to coraz częściej ze względu na wielki rozmiar forum i ilość kont, iż numer IP łącza internetowego z którego Państwo korzystacie, może pokryć się z numerem IP zbanowanego spamera, uniemożliwiając Państwu dostęp do forum. Otrzymujecie wówczas zapewne zaskakującą informację (gdyż nie naruszyliście zasad i regulaminu) o zbanowaniu konta.

W takim przypadku prosimy o maila do jednego z administratorów forum, zawsze podając swój nick oraz swoje IP, które możecie Państwo łatwo odczytać wchodząc na stronę http://www.whatismyip.com

W przypadku komunikatu o zablokowaniu IP prosimy odczekać 24 h a jeśli łącze ponownie nie stanie się dostępne oraz blokada IP nie zniknie prosimy o maila informującego o zdarzeniu do jednego z administratorów forum. Wykonany analizę czy jest możliwe odblokowanie IP z naszej strony i spróbujemy pomóc.
aberracje
200p
200p
Posty: 259
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

A nie da się zablokować IP z Chin, bo to chyba stamtąd pochodzi ten spam, który utrudnia życie forum? I otwierać tylko dla kogoś, kto w poprawnej polszczyźnie potrafi napisać maila do administracji.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

A jaki jest IP z Chin ? :wink:
Miłego dnia!
Admin.
aberracje
200p
200p
Posty: 259
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

Jako użytkownik nie widze IP, ale administrator, a nawet moderatorzy, maja te możliwość. IP można sobie dowolnie zmienić, dlatego pytam, czy u ostatnio aktywowanych spamerów było to samo lub podobne, bo może ida po małej lini oporu.
Może zazdrość przeze mnie przemawia, bo ja musiałam pomocy u administracji szukać przy zakładaniu konta, a spamerom wychodzi bezpośrednio i bezproblemowo.

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy, ale nie pamietam z jakiego forum to znam: gdzieś można było dopuścić aby nowi użytkownicy mogli napisać za pierwszym razem tylko pewna ograniczona ilość postów, dopiero po którymś zalogowaniu ograniczenie znikało. To też jakaś obrona, bo wczoraj widziałam ponad 70 wpisów za jednym wejściem.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

Usuwamy spamerów ,blokujemy ich IP ale jak wiadomo jest ono zmienne i ich blokada nie rozwiązuje problemu z jakim często się borykają fora,również nasze.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aberracje
200p
200p
Posty: 259
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

Wiem, wiem, nie twierdze,że sie lenicie. A jak z blokada ilości postów na start? Przyszedłby taki spamer, machnał 3 posty i musiał 24H odczekać, a Administracja by te 3 wywaliła i konto zablokowała. Normalnemu użytkownikowi 3 posty by wystarczyły pierwszego dnia, może 5, a spamerom nie.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

Witam
Od dzisiaj znacznie trudniej będzie spamerom nie znającym języka polskiego zarejestrować się :wink:
Wprowadziliśmy proste pytania przy rejestracji, wymagające znajomości języka polskiego
Miłego dnia
;:4
Miłego dnia!
Admin.
aberracje
200p
200p
Posty: 259
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

Google translator chyba znał odpowiedzi. Nie da sie wprowadzić limitu ilości postów dla nowych? Ja lubie korzystać z funkcji "Nowe posty" i znów kilka stron spamu widze :(
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

Nie denerwuj się...
to nie zdarza się na co dzień.
A propo's to dziwna i zorganiozowana akcja,pracujemy nad tym by zabezpieczyć forum przed takim spamem.
Przez wiele lat mieliśmy spokój ale w sierpniu stało się coś niebywałego nad czym pracujemy.
Usuwamy natychmiast jak tylko mamy wiedze na ten temat
a ponieważ nikt z nas nie mieszka na forum więc prościej będzie,gdy po prostu zgłosisz choc jeden taki spam wykrzyknikiem i zaraz się tym zajmiemy. :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aberracje
200p
200p
Posty: 259
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

Trzy takie akcje spotkałam w tym ciagu tygodnia, moja reakcja to nie nerwy, ale wyraz troski użytkownika o lubiane forum :) A także echo bycia moderatorem, takie skrzywienie zawodowe :wink:
Użycie wykrzyknika wysyła jakieś powiadomienie do Was na maila? Tej funkcji nie znam, spamu nie otwieram, bo dobrze oznaczony jest :D
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

Użycie wykrzyknika wiąże się z powiadomieniem nas, że coś z danym postem jest nie tak.
Przy użyciu ! widać różne opcje powodu zgłoszenia, w przypadkach takim jak ten wystarczy zaznaczyć spam.
aberracje
200p
200p
Posty: 259
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

Rozumiem, dziekuje :)
Mikar
100p
100p
Posty: 182
Od: 8 maja 2012, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok.Siedlec

Re: Blokady IP i kont - informacja i pomoc.

Post »

Witam.
Na wstępie chcę zaznaczyć ,że jestem trochę "starszej daty" i niektóre sprawy komputerowe są dla mnie nie w pełni zrozumiałe.
Problem mój jest taki że od kilku dni po otwarciu strony "nowe posty" posty te są pisane w jakimś chińskim języku. Moje pytanie to: czy jest to błąd na tej stronie czy u mnie w komputerze.
Jerzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA do Ekipy Moderującej. Techniczne. Archiwalne KONKURSY”