Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ja również czaiłam się na zakup tej kremowej aksamitki...
Teraz to już taka pewna nie jestem że ją chcę... ;:131
Moje ostróżki letnie były porozsadzane po całym ogrodzie, jednak w kupie ;:306 ładniej się prezentują i na pewno bardziej rzucają się w oczy.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .



Noc z 10 stopniowym mrozem za mną ;:108 . Dzisiaj nadal pochmurno ale bez opadów . Gdzie podziało się słońce :roll: ?? Nawet takie mrozy łatwiej można przetrwać kiedy widać słońce i błękit nieba no ale cóż, nie można mieć wszystkiego .


Lucynko bardzo fajnie, że masz zimę . Mimo, że tęsknimy już za wiosną to jednak łatwiej przetrwać te mrozy kiedy jest biały krajobraz ;:108 . Mam nadzieję, że to ostatnie podrygi tej pory roku . No to słońca na dzisiaj dla Ciebie ;:3 .


Marysiu większość zdjęć już pokazywałam :oops: a w tym roku postaram się zrobić ich na prawdę sporo żeby potem nie powielać. Grządki "powitalne" jak to nazwałaś to był pełen "spontan" jak to mówią ;:224 .Zamarzyłam za kamieniami i kupiłam co było w szkółce bez jakiegoś tam planu. Jedynie tuje wzdłuż chodnika zaplanowałam sobie bo chciałam coś jednolitego. Ta rabata przy oknie to pełen niewypał i chyba będę coś tam zmieniać . Poza tym jak zrobimy wjazd z drugiej strony to trzeba będzie to nieco przeorganizować. Jeszcze nie mam pomysłu ale mam jeszcze na to czas. Dziękuję i wzajemnie ;:196 .


Beatko właściwie to chyba każda aksamitka zasycha jak przekwita ale w tych kremowych było to jakby bardziej widoczne. Zaraz znajdę zdjęcia to może gdzieś tam zobaczysz. Kwitły długo i obficie to fakt ;:108 . Czytałam, że niektóre osoby sadzą odętki w wielkim wiadrze bez dna albo w donicy. Może tak trochę ją ograniczają . Ostróżki letnie siałam wprost do gruntu . Mam nadzieję, że pojawią się w tym roku ;:224 .


Olu może ja za bardzo wybrzydzam z tymi aksamitkami. Absolutnie mną się nie sugeruj bo one ładnie kwitły i długo . Zaraz znajdę zdjęcia to sobie zobaczysz ;:108 . Ja ostróżki wysiałam w jednym miejscu tylko i żałuję bo one fajne są ;:108 . Może same się wysieją .



Dla Beatki i Oli sesja kremowych aksamitek . Oceńcie same ;:196 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nie mam zbyt wielu zdjęć ale tam widać gdzieniegdzie jak przekwitają. Na ostatniej fotce z przodu widać to najbardziej. W każdym razie przy takiej ilości kwiatów nigdy nie zdarzy się by cały krzaczek miał wszystkie przekwitające kwiaty . Można to przeżyć ;:108 więc nie zrażajcie się do niej . U mnie wyrosły bardzo wysokie ale ładnie się krzewiły i gdzieś w drugim rzędzie byłoby ok a ja posadziłam je tak na skraju rabaty i trochę mi to nie pasowało.

Skoro jesteśmy w temacie aksamitek to w zeszłym roku siałam jeszcze wielkokwiatową Monę. Ta była cudna ;:108 . Zgrabny krzaczek i piękne duże kwiaty . Co prawda nie kocham tego koloru za bardzo ale gdyby były różowe ;:306 , oj gdyby były ;:224 ...


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dla tych , którzy narzekają na ograniczone miejsce, Kiciul w roli głównej ;:224 . No cóż , ciasne ale własne ;:306 .


Obrazek



Udanego dnia Wam życzę :wit .
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Piękny kociak :D

U mnie ciągle sypie śnieg, nawet nie mam co marzyć o schowaniu kurtki i czapki :roll: Ale za to oglądanie Twoich zdjęć sprawia mi radość :heja
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko super te jednoroczne ostrózki :D
Jak wysokie one rosną ? Wydaje mi się że są niższe od tych bylinowych.
I powiedz jeszcze czy siałas od razu do gruntu, czy bawiłaś się w wysiewanie parapetowe, pikowamie itd...
Jestem na etapie kompletowania roślin jednorocznych. Sporo tego będę mieć do siania, ale jakby jeszcze jakieś można było wysiać wprost do gruntu, to bym się zdecydowała. Bardzo polubiłam oststnio takie jednoroczne wypełniacze rabat :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Dominiko kot zabija nudę jak tylko się da a do spania wszystkie możliwe miejsca wchodzą w grę ;:306 .U mnie nie pada ale jest biało ;:224 .


Wiolu te jednoroczne ostróżki nie są takie wysokie. Moje miały może z pół metra. Może to też zależy od gleby .Wysiewałam je wprost do gruntu i nie bawiłam się w pikowanie . Jak mi się sypnęło tak rosły ;:306 . Śmiało możesz je wysiać tak jak ja od razu do gruntu ;:108 . Ja właśnie też muszę tych jednorocznych trochę posiać dla wypełnienia pustych miejsc .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ach, jak zapachniało latem w Twoim wątku ;:224 ;:3
Ładne te jednoroczne ostróżki ;:333 Kiedyś kupiłam takie rozrośnięte w dość dorodnej kępie i tak pięknie kwitły, że aż żal było, że są jednoroczne.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Moniko żaden problem ;:108 . Kupujesz paczkę nasion i sru do gruntu ;:108 . Urosną ,zakwitną i może jeszcze się wysieją ;:224 .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko , aksamitki czy też kremowe czy żółte , przekwitają tak samo tylko na tych jaśniejszych o wiele bardziej to widać . :( Te pomarańczowe tak się w oczy nie rzucają jak schną...
Ty je kupowałaś gdzieś w sklepie? Ja ich nigdzie do tej pory nie spotkałam...Jedynie na all...widzę że są.
Miłego dzionka życzę. U mnie też mroźno i ponuro. Żeby choć ;:3 wyjrzało , już by było weselej.
Ale nie ma na co dziś liczyć...
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelka dobrze wiedzieć że udają się z siewu do gruntu i dobrze, że nie próbowałam siać tych ostróżek już teraz :;230 I te aksamitki też mam w tym sezonie :wink:
Ładne kocię, widać że jest specjalistą w dopasowywaniu się do przestrzeni :) A jak mu musi być przytulnie! Też mam kotka, mój jest mistrzem kamuflażu ;)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko :wit puk, puk, już jestem- pospacerowałam po Twoim ogrodzie, śliczny ani jednej trawki miedzy kwiatkami ;:215
wpadły mi w oko piekne białe kwiatki - Odętka Virginijska- mam pytanko, jakie są wysokie i czy kupowałaś je jako kłącze, czy wysiewałaś z
nasion :?: Ogród pełen różnorodnych kwiatów, niczym festyn kwiatów na którym wszyscy tańczą :tan i nie widać maruderów ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

A ja Wam powiem, że bardzo lubię aksamitki. I te duże i te małe! Ite żółte i te pomarańczowe. Był taki czas, kiedy aksamitki zawładnęły polskimi cmentarzami. Wtedy wielu z nas przestało je uprawiać w ogrodach. Ale świadczy to też o tym, że są to kwiaty bezproblemowe i bardzo wdzięczne. Dlatego własnie każdego roku goszczą w moich ogrodowych progach. Ewelinko - fanie, że pokazałaś te śliczne turki.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, cieszę się, że pokazałaś aksamitki. :tan Bardzo je lubię.
Kiedyś siałam ich dużo w różnych odcieniach pomarańczy i żółci. ;:108 Później stopniowo ich miejsce zaczęły zajmować inne kwiaty i teraz - mimo iż zawsze goszczą na mojej działce - to jednak jest ich malutko. ;:7
Co z tymi kotami, że tak lubią tekturowe pudełka? :;230 Moja Miśka tylko patrzy, kiedy będzie mogła zająć karton, z którego coś wyjmuję. ;:306
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

ewelkacha88 pisze: Wiolu te jednoroczne ostróżki nie są takie wysokie. Moje miały może z pół metra. Może to też zależy od gleby .Wysiewałam je wprost do gruntu i nie bawiłam się w pikowanie . Jak mi się sypnęło tak rosły ;:306

Ewelina, ja też sieję je bezpośrednio do gruntu. Właściwie wystarczyło raz posiać i teraz rozsiewają się same, ale wysokość... w zależności od buszu, w którym się wysieją od kilkudziesięciu cm do ponad metra spokojnie ;:108 ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”