Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Coś do podziwiania i coś na ząb tego nie może zabraknąć w ogródku .Aniu cudnie kwitną hortensje ,róże także i widać ,ze mają zdrowe listki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Nie fajne przygody masz z zamówieniem. Przykro mi bardzo... ;:131
Odzyskałaś chociaż wpłatę?
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj Annes, :wit
'Novalis' rewelacyjnie wygląda wraz z CPM.
'Novalis' mnie zaskakuje, do tej pory nie podobała mi się ta różyczka, ale muszę zmienić zdanie. U Ciebie prezentuje się rewelacyjnie ;:215 . Towarzystwo CPM podkreśla jej urok, choć wydawałoby się, że to niemożliwe. To jest właśnie fascynujące ,że ciągle nas coś zaskakuje.
'Rosenfaszination' już mi wpadła w oko wcześniej, u Elwi. Czy ładny buduje krzaczek, czy jest duża?
Robisz ładne fotki :heja . Miło podziwiać tak pięknie zaprezentowane kwiaty i owoce, mniam, mniam.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu dzięki, ;:196 będę się przyglądać mojej NN, może to jednak LO. Piękne zdjęcie hortensji z kłosem miskanta. ;:138 Novalis przepiękna na zdjęciu. ;:oj Sąsiadka się nią pochwaliła, ale w realu kompletnie mi się nie podobała. Może na jej glebie miała inny odcień. ;:218 Cieszę się, że rozplenice rosną, ;:215 moje tegoroczne zasuszone, kłosów raczej nie pokażą. Przykro, że zakupy hortensji nie powiodły się. Nierzetelni sprzedawcy niestety się zdarzają. ;:174 Szkoda, że nie możesz kupić w pobliżu, u nas różnych odmian hortensji pełno w okolicznych szkółkach.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu pokazałaś ja zwykle cudne róże, wiesz ze ja też miałam zamiar zrobić zakupy hortensjowe w tej szkółce,ale skończyło się wypadem do pobliskiej szkółki i tam sobie kupiłam hortensje, co prawda bukietową tylko jedną Silver Dollar, ale za to trafiłam na ogrodową Fantasie.Little lime mam reż z tej szkółki kosztowała 12zł, na jesieni ja kupowałam, jeśli jej nie trafisz możemy się wymienić wiosną patyczkami jeśli zechcesz, wiem też że e-clematis mają duży wybór hortensji, że szkółki Szmita mają materiał.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Może i lepiej się stało, że zrezygnowałaś z zakupu tych hortensji. Mało to profesjonalne i jeszcze nie wiadomo jakie rośliny i w jakim stanie dotarły by do Ciebie.
Ja wszystkie hortensje kupowałam u siebie na miejscu. W ogrodniczych mają duży wybór, a i na naszym rynku jest jedna Pani, która ma hortensje z licencją w dość przyzwoitych cenach.

A co do cen w OBI to kolejna ciekawostka... W czerwcu pokazały się róże w donicach po 100 zł za sztukę :shock: W tej chwili pozostały jakieś niedobitki. Fakt, że zdrowe i dość duże krzaczki. Między innymi widziałam Elfe i Giardinę - przecenione o połowę. Uważam, że to i tak zbyt wysoka cena. W takiej F można je kupić za 16 zł, więc skąd te ceny? ;:202
Awatar użytkownika
aniek
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 mar 2015, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Masz piękne róże. Zaznaczam sobie wątek i wracam do lektury.
Pozdrawiam Ania.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

dorotka350 pisze:
A co do cen w OBI to kolejna ciekawostka... W czerwcu pokazały się róże w donicach po 100 zł za sztukę :shock: W tej chwili pozostały jakieś niedobitki. Fakt, że zdrowe i dość duże krzaczki. Między innymi widziałam Elfe i Giardinę - przecenione o połowę. Uważam, że to i tak zbyt wysoka cena. W takiej F można je kupić za 16 zł, więc skąd te ceny? ;:202
Kompletnie poszaleli! Biedni ludzie, którzy nie znają cen w szkółkach internetowych, z łatwością dają się nabrać. Ileż to ja sama przepłaciłam za rośliny, choć nigdy w życiu nie dałabym stówy za żadną różę. ;:224
Gdyby Dorotka tego nie napisała, nigdy bym nie uwierzyła...
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ja z obi zrezygnowalam juz w zeszlym roku, ceny mają zawrotne.
Aniu, co to za hoetensja tak ladnie przebarwiona?
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

A ja trochę zazdrościłam że u mnie nie ma OBI... ale róży za stówę też bym nie kupiła...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu ale się napatrzyłam ;:108 Czy ten śliczny pieseczek to twój? I jak się zakończyła historia z zakupami? Mam nadzieję, że zwrocono ci pieniązki...
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Po ostatniej suszy deszcz dwudniowy podlał wszystkie spragnione rośliny,a szczególnie hortensje i rh,które teraz potrzebują do zawiązania pąków sporo wody.Dziś rano zimno,tylko 10 stopni,ale słonko przygrzewa,ale miło:)
Od czwartku mają powrócić gorące klimaty na kilka dni,także lato trwa w najlepsze i bardzo dobrze.
Kupiłam jedną paczkę tulipanów w Auchan i jedną w Biedronce.W Auchan dorwałam przypadkiem Silver Dollar.
Akurat brakuje mi jednej na rabacie hortensjowej. Natomiast róże królowe ogrodu mają się obecnie całkiem dobrze,kilka całkiem schorowanych,a niektórym poobrywałam od dołu chore listki i sobie kwitną.

Jagódko niestety w naszym mieście jest całkowity deficyt jeśli chodzi o rośliny.Jednak w Auchan udało mi się kupić w cenie 14,99 Silver Dollar ;:108 Róże kwitną,ciepło im sprzyja,jutro podjadę zobaczyć co słychać na rabatach,bo przez te przygotowania do szkoły ostatnio nie odwiedziłam ani na chwilę działki...tęskni mi się do tego skrawka ziemi...
Rzeczywiście nie wiem jak mogłam nie zauważyć Twojego wpisu,bardzo lubię je czytać ;:196 Będę się teraz pilnować ;:224
Na przeprosiny

Obrazek

Kasiu Novalis ma różne oblicza od pięknej królewny po bledziucha smętnie zwisającego.
Ja i tak ją lubię,mimo to,że na fotkach lepiej się prezentuje.Zaletą tej odmiany jest ciągłe kwitnienie i gdy obetnę pęd,to bardzo szybko tworzy pąki.
Po raz pierwszy wyszło takie nieporozumienie,może to i dobrze,kupiłam w końcu Silver D,która też była na liście.

Obrazek

Werka Rosenfaszination mało znana róża,ale mnie urzekła,jest niezwykła,ma duże kwiaty,najpierw kremowe,a potem zmienia się w róż.Wciąż kwitnie od czerwca,nie widziałam przerwy,a to duży plus.

Obrazek

Iwonko cieszę się,że jesteś i dotarłaś do mnie ;:333 Trawy będą już zawsze,teraz cudnie komponują się z hortensjami.
Bujają,gdy powieje wiatr,szumią ech super muzyka dla ucha.Nie chcesz ich w swoim ogrodzie?
Rosenfaszination jak kameleon zmienia barwy,lubię takie ciekawe,nietuzinkowe róże,ciągle coś się dzieje ;:215

Obrazek

Sabinko miło,że pomimo wielu obowiązków wpadłaś na chwilę,zastanawiałam się gdzie się podziałaś...
Kamień z serca mi spadł,czytam,że chwalisz Novalisa.W kilku wątkach dziewczyny na niego narzekały,czułam,że jestem winna,że to za moim przykładem go kupiły,a jednak są niezadowolone.Na szczęście czytam też pochlebne opinie o tej kontrowersyjnej odmianie.
Sama w końcu zaczęłam się zastanawiać,czy kolor jest podobny do osobnika nieżyjącego? ;:303
W zestawieniu z CPM korzystnie wyszedł,trzeba go ożywić i wtedy jest ok.Też zauważyłam,że bardzo szybko tworzy pąki po przycięciu.Rośnie szybko w górę,ma kopa to fakt...
Z tą różą się nie nudzę,a np taka Celebrating Life i Glyndebourne to jakaś porażka.Raczej nie kupię już odmian Harknessa,nie rosną u mnie dobrze ;:185

Marselisborg Castle

Majeczko Limelight to pięknota,która jest żelazną odmianą,forma krzaczasta jak i na pniu pożądana ;:167
Eden kwitła u mnie w czerwcu dosyć bujnie,ale teraz nie ma dużo kwiatów,ale i tak cieszy.Na wiosnę porządnie ją zasilę algami i solą...

Obrazek

Martuś dziękuję za miłe słowa...dalii mam kilka,ostatnio pstryknęłam im kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Jadziu u mnie rosną roślinki wszelakie i coś na ząb oczywiście ;:333 W tym roku miałam nareszcie kilka śliwek,były dosyć spore i słodkie.Róże po oberwaniu dolnych listków mają się nawet dobrze i kwitną...

Obrazek


Olu odzyskałam pieniądze i wszystko dobrze się skończyło.Odechciało mi się zamawiać online.
Do tej pory takich przygód nie miałam...

RU na pniu z jeżówkami

Obrazek

Jolu dziękuję za pochwałę duetu.Orange róże rozweselają kąty.Trzeba pomyśleć jeszcze o innych w tych kolorach.
Jedną już mam,a jest to Lady of Schalott,która jesienią pojedzie z balkonu na działkę...
Novalis mi się podoba wciąż,oczywiście ma wady,kiedy blednie i traci kolor,ale ja wtedy ścinam kwiaty,a ona po kilku dniach wypuszcza świeże przyrosty.
Rosenfaszination to róża krzaczasta,u mnie ma około 1,20 cm i szerokość podobnie.Ja jestem jak na razie tą różą zachwycona.
Mam nadzieję,że mnie nie zawiedzie w przyszłym roku?

Obrazek

Soniu rozjaśniłaś mi umysł stwierdzeniem,że odczyn gleby w danym ogrodzie może mieć wpływ na wybarwienie kwiatów ;:oj
Novalis ma różne oblicza,jedni go kochają inni wyrzucają na śmietnik ...lubię takie pokrętne odmiany i zawsze jak czytam o Novalisie opinię to na poczatku zdania nie mam pojęcia,czy dana osoba go pochwali,czy znienawidzi...przynajmniej nie jest nudno.
Co to by było,gdyby wszyscy go chwalili? Edena tez jednak wszyscy nie kochają? ;:303

Obrazek

Reniu dziękuję za propozycję,bardzo chętnie się wymienię patyczkami,choć do tej pory jeszcze sukcesu nie odtrąbiłam :oops:
Byłam również na stronie eclematis,ale koniec końców nie zamówiłam...

Obrazek

Dorotko rzadko zamawiam rośliny inne niż róże przez internet.Hortensje można kupić w ogrodniczych,ale tego co szukam nie maja w ofercie,a mianowicie Diamantino i Little Lime.Dzwoniłam do szkółki w Przytoku i pan mi powiedział,że ja pierwsza pytam o tę odmianę.Oznajmił,że w sumie po co jej szukam,przecież te hortensje są do siebie bardzo podobne.Próbował mi uświadomić,że nie potrzebnie szukam tej odmiany...Niestety u nas nie ma dużego wyboru,w ogóle mam wrażenie,że w naszej okolicy nie ma wyboru i dlatego rozglądam się w necie.Jedna pani na giełdzie ma hortensje w cenie 30 zł...sporo prawda?
Jestem w szoku ,ceny w Obi za różę 100 zł? Kto to kupuje?

Crocus Rose

Obrazek

Aniu dziękuję i zapraszam do lektury...

Jubilee Celebration choruje i słabo kwitnie

Obrazek

Wandziu ja osobiście widziałam jak angielki w pewnym ogrodnictwie kosztowały 100 zł i więcej,kto ustala te ceny?
Nawet gdyby ta róża była pięknym,dorodnym krzakiem to nie skusiłabym się nigdy wydać tyle kasy ;:303

Mariatherese

Obrazek

Marlenko to hortensja Pinky Winky ze swoimi stożkowatymi kwiatami ;:108

Obrazek

Gabi ja dalej zazdroszczę dziewczynom Obi,ale tych cen to nie...

Lions Rose super róża

Obrazek

Małgosiu piesek to nasza mała ogrodniczka,co nie cierpi łopaty i gryzie ją oraz pilnuje,gdy są otwarte drzwi do skrytki.
Kasa zwrócona,nie było żadnego problemu,firma nie zachowała się źle,tylko pośrednik nawalił...

Werbena czaruje

Obrazek

Moje początkowe zakupy cebulkowe

Obrazek

I nowy nabytek Silver Dollar

Obrazek

Miłego ogrodowania :wit
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Bardzo dziwne to, co piszesz o zaopatrzeniu pobliskich szkółek w hortensje. Zdawało mi się, że Pomorskie to pustynia szkółkowa, a hortensje możesz dostać jakie tylko chcesz, Nawet w sklepie przy rynku w moim miasteczku.
Silver Dollar to bardzo fajna odmiana i bardzo tanio kupiona. Można Ci tylko pogratulować.

;:196 i dzięki za piękną różyczkę - Jagi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”