Teraz ja - treissi

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Roślin dużo, ale piszesz, że nie rosną i marnieją to zadam dwa pytania czy je nawozisz? no i czy stoją w odpowiednich dla nich miejscach (tzn czy maja wystarczająca ilość światła) ?
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

słyszałam,że radermachera nie lubi przestawiania,bo inaczej zrzuca liście...
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Ja wyczytałam, że radermachera zrzuca liście jak ma przesuszone podłoże. Wiem też, że starsze okazy gubią dolne liście.
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Jakieś larwy czegoś
Nie sadzę, żeby to były jakieś larwy, bo chodzą po ziemi. Wyraźniejszych zdjęć nie da się zrobić, bo te robaczki są strasznie maleńkie. Próbowałam na wiele sposobów zrobić zdjęcie.
Kup tą do palm będzie lepsza od uniwersalnej.
Do wszystkich kwiatów zastosować tą ziemię? A jak z przesadzaniem? Do tej pory wszystkie kwiaty przesadzałam w marcu lub kwietniu - co rok.
prócz tego możesz zraszać wszystkie z swoich roślin jeśli masz w domu powyżej 22 stopni nawet codziennie w porannych godzinach
W porannych godzinach będzie ciężko, bo pracuje.
czy je nawozisz? no i czy stoją w odpowiednich dla nich miejscach (tzn czy maja wystarczająca ilość światła) ?
Nawożę je mniej więcej od marca do sierpnia. Bardzo możliwe, że stoją w nieodpowiednich miejscach, bo zawsze miałam problem, gdzie który z nich powinien stać...

A co do radermachery to myślę, że opadła dlatego, że miałam remont i byłam zmuszona troszkę ją przestawić... chociaż zaczęła opadać sporo wcześniej, gdy stała w jednym miejscu. Przesuszenie podłoża odpada. Roślinka jest też młoda.

O i jeszcze jedna sprawa - przeczytałam gdzieś, że róże chińską trzeba przyciąć już w lutym. jak to jest?
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
Bozena S
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 paź 2007, o 12:20
Lokalizacja: Legnica

Post »

I ja wtrącę swoje skromne zdanie: radermachera traci liście, gdy w jej pobliżu pali się papierosy. Nie znosi dymu tytoniowego. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

radermachera traci liście, gdy w jej pobliżu pali się papierosy
U mnie nikt nie pali... więc to też nie to :)

A to co za kwiatek?
Obrazek
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Witam. Też mam rademacherę i trochę kłopotu.
A niżej link w którym wszystko piszemy na ten temat. :lol:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

treissi pisze:
Jakieś larwy czegoś
Nie sadzę, żeby to były jakieś larwy, bo chodzą po ziemi. Wyraźniejszych zdjęć nie da się zrobić, bo te robaczki są strasznie maleńkie. Próbowałam na wiele sposobów zrobić zdjęcie.
Możliwe że jeśli są białawe i takie w miarę szybkie to miniarki i są do zlikwidowania preparatem Talstar 100 EC
treissi pisze:
Kup tą do palm będzie lepsza od uniwersalnej.


Do wszystkich kwiatów zastosować tą ziemię? A jak z przesadzaniem? Do tej pory wszystkie kwiaty przesadzałam w marcu lub kwietniu - co rok.
Do tych co pokazałaś tak możesz zastosować ziemię do palm. I możesz je nawet teraz poprzesadzać.

treissi pisze:
prócz tego możesz zraszać wszystkie z swoich roślin jeśli masz w domu powyżej 22 stopni nawet codziennie w porannych godzinach
W porannych godzinach będzie ciężko, bo pracuje.
Pomiędzy makijażem a śniadaniem chyba można wygospodarować 5 minut na zroszenie roślin.
treissi pisze:
czy je nawozisz? no i czy stoją w odpowiednich dla nich miejscach (tzn czy maja wystarczająca ilość światła) ?
Nawożę je mniej więcej od marca do sierpnia. Bardzo możliwe, że stoją w nieodpowiednich miejscach, bo zawsze miałam problem, gdzie który z nich powinien stać...
Tym się zajmiemy jak poprzesadzasz.
treissi pisze: O i jeszcze jedna sprawa - przeczytałam gdzieś, że róże chińską trzeba przyciąć już w lutym. jak to jest?
To zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać z rośliny czy drzewko na pniu czy krzaczek ale faktycznie tnie sie ketmię w lutym jeśli chodzi o formowanie rośliny. :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

treissi pisze:
A to co za kwiatek?
Obrazek
Wygląda na jakiś epifit z rodziny ananasowatych ale muszę poszukać. :D
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

treissi pisze:
Jakieś larwy czegoś
Nie sadzę, żeby to były jakieś larwy, bo chodzą po ziemi. Wyraźniejszych zdjęć nie da się zrobić, bo te robaczki są strasznie maleńkie. Próbowałam na wiele sposobów zrobić zdjęcie.

Co do robaczków, to moim zdaniem są to skoczogonki . Małe, bardzo ruchliwe,białe szkodniki, długości 1-3 mm. Doniczka dla tych małych żyjątek jest klatką i to powoduje, że nadgryzają delikatne korzenie, wyrządzając szkody roślinie.
Aby zwalczyć można zanużyć doniczkę na kilka godzin aż po brzegi w wodzie. W ten sposób wypedzimy skoczogonki z ich kryjówek, a następnie możemy spłukać je wodą. Tylko takiej kuracji nie zaleca sie wszystkim roślinom i niestety trzeba użyć środka chemicznego do tego typu szkodników.
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Pomiędzy makijażem a śniadaniem chyba można wygospodarować 5 minut na zroszenie roślin.
Niestety rano jak wstanę to pije tylko kawkę i wychodze do pracy... :lol: ale postaram się zrasza roślinki :D Tylko zastanawiam się bo mieszkam na wsi także rano o 6 - 7 nie pali się w piecu i nie jest zbyt ciepło - czy zraszanie nie zaszkodzi kwiatom?
To zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać z rośliny czy drzewko na pniu czy krzaczek
I taka forma ma swój urok i taka... ale to drzewko mojej babci i nie ma w ogóle żadnego "kształtu" - jak widac na zdjeciu - może coś zaproponujesz... co łatwiej byłby z niego utworzy.

nezka a czy metodę to mogę zastosowac do skrzydłokwiatów?
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Moniczko można, tylko po tym przez kilka dni nie podlewaj kwiatka.
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

A ten kwiatek, o który pytasz to nie jest przypadkiem dracena?
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”