Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
stecedanuta57
50p
50p
Posty: 68
Od: 25 sty 2016, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Basiu, Basieńko, Basiuniu, jesteś nieoceniona ze swoją wiedzą. Pierwsza dalia jest bardzo podobna do Twojej "Prahy" więc podpisuję ją jako ta odmiana.
Bardzo dziękuję
Pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2322
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Z numerem 75v zakwitła mi dalia kulista na zdjęciu poniżej. Czy to może 'Hapet Zitronella'? Taka figuruje w katalogu p. Stanisława, choć numerek inny :? :
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lipien
500p
500p
Posty: 502
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Florian Silesia
75 r - Ruskin Diana

zgodna z foto. Do zobaczenia w Rybniku.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

To i ja poproszę o identyfikację - przy tej dali nie było przywieszki. Krzak ma ok 120 cm, kwiaty ok 18 cm.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

BarbaraR pisze:Nareszcie mogę wstawić parę zdjęć, bo zakwitło to i owo...
Ładne mi " to i owo" :) Przecież to same piękności. Nie sposób wybrać najładniejszej.
Hapet Sweet Heart z wystawy skradła moje serce.

U mnie w tym roku większość marketowych.. Oczywiście 90% pomyłek... Póki co, tylko te od Legutki są zgodne odmianowo. Tak to jest, jak ktoś jest gapa...
W tym roku proszę mnie już wpisać w kolejkę do dalii Pana Stanisława :wit
stecedanuta57
50p
50p
Posty: 68
Od: 25 sty 2016, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Proszę o identyfikację tej odmiany. Stawiam na "Salsa Verde" ale mam wątpliwości.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie znam odmiany - proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Dziś był ten wielki dzień - wizyta Stanisława na mojej działce, a przy okazji k o n t r o l a...
Wypadło względnie, bo Stanisława bolały nogi... (na działkę mam daleko i spory kawał trzeba było przejść), do tego z nieba lał się żar - 39 stopni. Ale jakoś się udało... jutro raniutko ruszamy na wystawę do Rybnika, po nową porcję wrażeń.

Zdjęcia z dzisiaj:

na pierwszym - szef w akcji, uszczykuje sobie sadzonki z odmian, których nie ma

Obrazek

na drugim - Daliowy Król

Obrazek
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7833
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Basiu gościłaś króla u siebie ;:333
Panie Stanisławie myślalam ,że już na sadzonki za późno .Może zdradzi pan jak je przezimować ?
Pozdrawiam Alicja
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7672
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Niczym beretka na głowie Pana Stanisława

:wit
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Miło widzieć Króla Daliowego w takiej formie..... ;:167 Powodzenia i sukcesów w Rybniku! Basiu dziękuję za fotorelację i czekam na cd. ;:180
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

O to czekamy na relacje z wystawy. A korona dla Pana Stanisława inna być nie mogła to pewne;:306 a i od słońca chroni przy okazji :D


Obrazek
W tym roku urosła niska i niestety schowała się pomiędzy innymi.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Tegoroczna wystawa dalii w Rybniku jeszcze się nie zakończyła, więc nie podam, które dalie wygrały, ale parę fotek wstawię...
Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że, w mojej subiektywnej opinii, była to chyba najbardziej udana wystawa z dotychczasowych. Może dlatego, że była to wystawa jubileuszowa, już dwudziesta(!). Przede wszystkim ze względu na jakość prezentowanych kwiatów, niezwykle okazałych i pięknie wybarwionych - pomimo, że tuż przed wystawą, piekielny, pogodowy armagedon mógł spowodować, że kwiaty dalii, (które łatwo więdną), mogły wyglądać o wiele gorzej. Wystawcy jednak zadbali, by zaprezentowały się znakomicie. Po wtóre - odmiany były prezentowane często w dużych bukietach, albo przynajmniej po kilka kwiatów z jednej odmiany w jednym wazonie, co powodowało zachwyt zwiedzających i podkreślało bogactwo barw i form. Jak wiecie, trzeba najczęściej mieć kilka krzaków danej odmiany, aby zrobić z niej jeden, okazały bukiet. To udało się w tym roku wystawcom i "rzuciło" wielu oglądających na kolana. Po trzecie - wystawcy byli do dyspozycji publiczności przez cały czas - udzielali wyjaśnień, rad i odpowiedzi na pytania, dyskutowali, podpowiadali, zachęcali. To było bardzo przyjazne i konstruktywne, zachęcało do hodowli tych kwiatów. Cieszy fakt, że pojawili się młodzi miłośnicy dalii, którzy deklarują zajęcie się hodowlą, prowadzeniem doświadczeń i propagowaniem dalii - czuć powiew nowej energii i cieszy to, że młodzi następcy chcą w przyszłości zajmować się tematem daliowym w szerokim aspekcie.
Niech więc żałują ci, którzy nie przyjechali na tegoroczną wystawę do Rybnika. Będzie jeszcze okazja uczestniczyć na początku września w wystawie w Olsztynie - głównie będą mogli odwiedzić tę wystawę mieszkańcy północno-wschodniej Polski, bo nie muszą daleko jechać - nie znaczy to jednak, że nie zachęcamy wszystkich. Wystawie dalii towarzyszyła, jak zwykle, wystawa mieczyków, które prezentowały się w tym roku równie atrakcyjnie jak dalie, ale o tym więcej w wątku mieczykowym.
Teraz kilka zdjęć - niezbyt dobrej jakości ze względu na światło (rolety były zasłonięte), ale, mam nadzieję, że dadzą Wam wyobrażenie o wystawie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na ostatnim zdjęciu, w głębi stoją i siedzą: (Florian Silesia, Tomisiu, Zenon W., Andrzej K. i oczywiście Stanisław... Przy okazji dziękuję wszystkim za miłe spotkanie - super było Was spotkać i porozmawiać "w realu"! Na zdjęciu brakuje Grzegorza(man211), który akurat gdzieś się zawieruszył). Grzesiu,dla Ciebie również podziękowania!)

Teraz już dalie,w bukietach, bukiecikach i pojedynczo...

Obrazek
Gitt's Perfection

Obrazek
Maxime

Obrazek
Sombrero

Obrazek
Wyn's Farmer John

Obrazek
Spartacus

Obrazek
Jessica

Obrazek
AC Abby

Obrazek
Mingus Leroy

Obrazek
Pinelands Princess

Obrazek
Wyn's Zodiac

Obrazek
Normandy Orange Fluff

Obrazek
Hale Bopp

Obrazek
Clearview Magic

Obrazek
Autumn Sunburst

Obrazek
Banshu no mori

Obrazek
Gatsby

Obrazek
Hy Trio

Obrazek
Kenora Wildfire

Obrazek
Wyn's Aspen Glow

Obrazek
Sir Alf Ramsey

Obrazek
Tanjoh

Obrazek
Edge of Gold

Obrazek
Czarny Charakter

Obrazek
Alpen Pauline

Obrazek
Englands Glory

Obrazek
Bella S.

Tyle na razie ode mnie. Zostawiam miejsce na prezentację dla innych miłośników dalii ...
Niech też coś pokażą! No i Grzegorz zapewne poda wyniki konkursu (mam nadzieję, że zdąży przed wyjazdem na urlop).
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2322
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Dzięki Basiu za spotkanie i fotorelację. Niestety światło było fatalne do robienia zdjęć więc poza kilkoma swoimi nie zrobiłem żadnych zdjęć :oops: Ale dzięki żaluzjom i klimie nasze dalie dotrwały na wystawie do niedzieli.
Jeśli pozwolisz - podam, jak głosowała publiczność na najpiękniejszą dalię, choć to określenie nieprecyzyjne - na najpiękniejszy bukiet daliowy, bo zwyciężyły te, które były w dużych bukietach pokazywanych przez Ciebie powyżej:
1. 'Spartacus'
2. 'Gitt's Perfection'
3. 'Purple Pearl'
(mój 'Czarny Charakter' na 6 pozycji, z czego też się ogromnie cieszę, bo to maleństwo przy powyższych olbrzymach)

II miejsce w kat. ball i pomponów - 'Lajkonik'
Obrazek

choć obstawiałem odm. 'Hapet Daydream' od p. Stanisława. Ale jestem nieobiektywny ('Lajkonik' już mi się opatrzył a 'H. Daydream' to u mnie nowość):
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”