Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

O tak, marcinki to teraz prawdziwa ozdoba ogrodów. ;:333
Wstyd się przyznać, ;:171 ale ja dopiero w tym roku się do nich przekonałam. ;:108 Wcześniej nie miałam ani jednego, teraz mam już cztery odmiany i bardzo jestem zadowolona. ;:303
Co do pomagierów, to zwykle tak z nimi bywa: umiesz liczyć, licz na siebie. ;:7
Nie mniej życzę Ci, by jednak osoba poczuła się i spełniła daną obietnicę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko , skąd ja to znam ? dlatego najczęściej wszystko w ogrodzie robię sama bo albo nie ma komu , albo doprosić się nie można .Koniecznie zaproś do swojego ogrodu marcinki , dają kolor i rozweselają ogród . ;:167
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Brak słów na takiego dziadygę... :shock:

Zdjęcia przecudowne. Takie kolory sprawiają, że aż się lżej na sercu robi. Piękne ujęcia.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka

Post »

Marcinki rzeczywiście w słoneczne dni są wręcz oblegane przez owady aż się roi od nich .Kurcze niefajnie postąpił facet nie fair mógł dać chociaż znać przecież wszyscy mamy telefony.No to Natalko powoli zamykasz sezon ogrodowy.Też muszę wreszcie wszystko przynieść do zimowej przechowalni
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11295
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

U Ciebie Natalko bzyki w roli głównej spijające nektar z marcinków... ;:138 Miłe ;:167 obrazki choć ja przyznaję,że bzykowate już omijam obiektywem w tym sezonie... ;:oj Dużo ich i wszechobecne! :)

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jesień w pięknym wydaniu była i się skończyła i znowu standard...mokro, ponuro i listopadowo! :D
Marcinki dobrze się trzymają, ale chryzantemy musiałam wszystkie podwiązać :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Mariolu to prawda że późne kwitnienie marcinków jest ich zaletą, dodają koloru kiedy już jest go mało ;:108
Moniko dziękuję ;:196 piły spalinowej u mnie nie mają, tylko kosiarkę ;:185
Lucynko dziękuję ;:196 prawdopodobnie marcinki będę mieć własne już następnej jesieni, tak jak pisałam ;:108 te nieszczęsne pieńki to ostatnia rzecz do jakiej potrzebujemy pomocy z zewnątrz, to tym bardziej frustrujące ;:223
Elżbietko taka prawda, jak zrobi się samemu, będzie to zrobione dobrze :evil:
Joasiu dziękuję ;:196
Jadziu podejrzewam że on się po prostu upił ;:223 dlatego nie zadzwonił :evil: Czy chcę tego czy nie sezon kończę, bo chociaż w mojej okolicy śnieg pojawia się zazwyczaj dopiero w styczniu, to autobus na działki dojeżdża tylko do 15 listopada, potem linia jest skrócona o 1 przystanek. Drałowanie jakieś 2km w jedną stronę drogą bez pobocza nie jest przyjemne i bezpieczne więc do marca odpuszczam ;:185 Autobus zaczyna znowu dłuższe kursy 15 marca właśnie, wtedy zaczynam sezon ;:108
Marynko żadnym owadem nie pogardzę, zdjęcie jest wtedy ciekawsze ;:224
Mario moje chryzantemy co prawda trzymają pion, ale deszcz i mgła nie dodały urody kwiatom ;:185 to prawda że wszystko coraz brzydsze się robi, trzeba przywyknąć ;:131

Prace na działce postępują - coś tam oczyszczamy, coś tam jeszcze plewimy, a nawet jak te najważniejsze zadania się skończą będzie co innego do roboty. Prawdopodobnie znajdziemy inną osobę z piłą spalinową, tak jak pisałam to ostatnia rzecz do której potrzebujemy pomocy. W tym roku nareszcie uda się zrobić wszystko, co było zaplanowane, za to wiosną nie będzie wiadomo w co ręce włożyć - czuję jednocześnie obawę i zadowolenie jak o tym myślę. Ale to wszystko za parę miesięcy, muszę przez zimę lepiej rozplanować co kiedy należy zrobić i trzymać się tego, a będzie dobrze ;:108

Obrazek

Pani Jesień przyszła pomalować drzewa, krzewy i wszystkie mniejsze rośliny ciepłymi kolorami ? i chociaż przez chwilę pokazała swoje najpiękniejsze oblicze, ze słońcem i błękitnym niebem. Tego dnia jeszcze nieśmiało, wśród krótkich prześwitów i gwałtownego wiatru, ale już w następnych pozwoliła nacieszyć się swą wspaniałością. W tym roku na Truskawkowej niezaprzeczalnie najpiękniejsze były czereśnia i wiśnia, przybierając się w bajkowe wręcz barwy i wzory. Mile zaskoczyły śliwy, piękniejsze niż rok temu, w intensywnej, żółto-zielonej tonacji, chociaż cieszyły oko bardzo krótko, szybko pozbywając się liści.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

To prawda, Natalko, że żadna z pór roku nie maluje świata tak pięknie, jak pani jesień. ;:215
Pewnie że żal słonecznych ciepłych i długich dni, ale czas szybko mija i nawet się nie obejrzymy, gdy wiosna nam buchnie majem. ;:138 ;:138 ;:138
Teraz czekają nas kolejne święta, a po Bożym Narodzeniu zaczną zielenić się parapety i przygotowania do prac ogrodowych ruszą pełną parą. ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Tyle kolorów na tle najpiękniejszego na świecie błękitu czystego nieba. Cudnie. :D
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko i co P. nie zgłosił się do pracy z piłą? Do mnie już jeden pomocnik idzie trzy lata. :;230 Bardzo nie lubię ludzi nie słownych. Ludzie narzekają,że nie ma pracy ale chętnych do dorobienia też nie ma.
Zyczę,żebyś znalazła innego i i zaplanowana wycinka doszła do skutku, bo wiosną trzeba robić już co innego. ;:108
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio i cały czas do marca na działkę nie zaglądasz? Nie dałabym rady... :(

Kolor nieba ze zdjęć piękny. Taki jesienny już, zimny.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Też chciałam napisać, ze liście niezwykle kolorowe, ale za to jakie piękne, błękitne niebo!!!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

No brawo !! Malowniczo ujelas barwy jesiennych listków ;:215
Szkoda,że jeszcze trochę i już ich nie będzie :(
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”