Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Beato, widzę, że jesteś z Wrocławia, jeżeli bywasz w okolicach Jelcza to tam dziewczyna z innego forum ogrodniczego ma sklep (sklep PomiDorka). W poprzednich latach miała na pewno róże z Rozarium (ja kupowałam tam Artemisa). Jeżeli to Twój rejon to możesz zadzwonić i zapytać.
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja wczoraj doprowadzałam róże do porządku. niestety okazało się że pod woskiem prawie wszystkie miały zamierające wierzchołki.
Kupiłam chyba 6 róż w Auchanie, głównie angielskie, mushimarę w carrefour, Eren Rose w Obi i sympathie w Leroy. Tylko sympathia była zdrowa, nie wiem czy taki zdrowy typ :)
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Róże z kartoników najbardziej lubię za to, że zaczynają wegetację dużo szybciej niż rosnące w gruncie.
Większość moich tegorocznych nabytków ma już małe pączki.
Ciekawe co z nich wyrośnie.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Moja z biedronkowego Kartonika wysadzona do doniczki zdechła.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

A u mnie zdechnie chyba róża z Auchan, bo pączki (liściowe) i liście tak dziwnie obsychają ;:145 Może jeszcze się ukorzeni??
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Moje, powysadzane z doniczek, mają się świetnie. Jedna się zastanawia, spokojnie siedzi jeszcze w dużej donicy w półcieniu. Dam jej czas do zastanowienia. Jeden tylko nabytek nie ma ani jednego pąsia, ale też nie czernieją jej pędy, dam jej żyć, dziś mam w planach wyjąć ją i zobaczyć czy są mikrokorzonki.
Czekam na kwiaty, żeby chociaż po jednym miały. Dzięki wysadzeniu w doniczki miały czas ukorzenić się, wegetacja jest dłuższa, może się uda.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

A ja się zlitowałam na czterema chyba takimi zdechlakami z Biedronki wczoraj. Trochę przecenione, ale już dawno powinni byli to zrobić. Teraz większość jest uschła. Ale szkoda było tych paru co walczyły o życie. Może coś z nich będzie. ;:173
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2144
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Wczoraj wywaliłam tegoroczne biedronkowe nabytki. Kupione w kartonikach z ładnymi "zdrowymi" przyrostami - po wsadzeniu do gruntu po kilku dniach zaczęły marnieć i padły. Wczoraj przed wyrzuceniem pocięłam je sekatorem - pędy suche na wiór, brak jakichkolwiek przyrostów korzeni :?
Te z OBI mają się świetnie, ale one były w doniczkach. Równo z tymi z Biedronki kupowałam kartonikowe róże i inne krzewy w ogrodniczym we wsi. Wszystkie się ładnie przyjęły.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Prawdopodobnie też padnie mi róża kupiona w Netto. Powiedziałam sobie, że nigdy więcej nie kupię już marketowych róż, przynajmniej do donic. Wolę kupić od ogrodnika czy z centrum ogrodniczego już podhodowane w doniczkach. Takie mam od kilku lat. Szkoda mi kasy i zachodu na nie wiadomo co, a tak mam pewność co kupuję i z dobrego źródła.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Tak więc na 6 szt jedna odpadła- to własnie ta którą wczoraj sprawdzałam. Martwa. Uważam, że to niewielka strata, eksperyment z zakupowaniem w marketach będę kontynuowała.
Kochani, róża z Castoramy pod marką Verve bije rekordy. Jest piękna, zdrowa, ogromna. Korzenie miała duże, i dużo, balot był cięęęężki. W przyszłości kupię inne z tej serii. Wzięłam tylko różową, siedzi w donicy bo nie wiem, co z niej wyrośnie. Jeśli zakwitnie, będę próbowała ją zidentyfikować na forum.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2144
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W toruńskiej Castoramie rośliny to loteria. Kupowane tuż po dostawie są ok, potem to już tylko uschnięte badyle w horrendalnych cenach ;:222 Róże kupuję tam rzadko. Kilka lat temu kupiłam różyczkę w balocie. Na etykiecie od balotu było napisane, że okrywowa biała i co? Mam piękną Bonicę 82 ;:306 . W zeszłym roku skusiłam się na Chopina w doniczce i jestem zadowolona ale więcej już róż tam nie kupię, tym bardziej, że w tym roku wybór roślin w ogóle jest mizerny :(
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W LM są ładne róże w doniczkach. Ceny od 8 zł. Są i pnące i odmianowe wielkokwiatowe.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Moje a Auchan wszystkie pięknie się rozwijają, a co będzie odmianowo to się okaże :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Zablokowany

Wróć do „Róże”