Moi domownicy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Moi domownicy

Post »

Za oknem zadymka, wyjazd na działkę przypomina wyprawę Marka Kamińskiego na biegun północny. Moją jedyną pociechą są teraz moi domownicy. Mogę im teraz poświęcić więcej czasu i uwagi i wynagrodzić letnią niewdzięczność.
Na początek: rozmaryn i skrzydłokwiat, strzałkowiec, bugenwilla i gerbery miniaturki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post »

Witaj , bardzo ładne kwiaty, zadbane i zdrowe. Podoba mi się ten strzałkowiec , pierwszy raz spotykam takiego.
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witaj Katarzynko, cieszę się, że podobają ci się moje kwiatuszki. Sadzonkę strzałkowca dostałam od znajomej, w tym roku bardzo się rozrósł, trochę traci fason, więc na wiosnę będzie trzeba go poprzycinać. Mam nadzieję, że uda się go rozmnożyć.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Piękne..
Czy rozmaryn zimujesz w mieszkaniu?Czy pierwszy rok może go uprawiasz?
Mój strzałkowiec tej jesieni zmarniał :cry: :cry: :cry:
Napisz proszę coś o uprawie gerbery- zaciekawiły mnie te kwiatki.
:D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Piękności :D bugenwilla wow :shock: trzymasz ją w domu? w chłodniejszym miejscu?
ile ją masz lat, jestem ciekawa bo dopiero pierwszą zime będe przechowywać moją :?

A strzałkowiec to jest to samo co grzechotkowiec? ( KaRo ma taki!) na fotkach bynajmiej bardzo podobne :D
Jak u Ciebie jest piękny :D :D ;:63
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

haha Krysiu w tym samym czasie pisałyśmy.
U mnie też padł :(
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Piękne roślinki :wink: Dasz się namówić na wymianę sadzonek drugiego i trzeciego kwiatka :wink: :?:
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witaj
Jest się czym chwalić :lol: Jaka wielka bugenwilla! :shock: Moja to chyba 1/10 Twojej :) Właśnie sobie zimuje w piwnicy :)
Apropos strzałkowca - cudnego... :oops: Jak będziesz go przycinać, to nieśmiało ustawiam się w kolejce po "resztki"... :oops:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witaj Danio. Masz ładną kolekcję roślinek :wink:
Mam do ciebie pytanko odnośnie strzałkowca. Jak go ukorzeniać. U mojej mamy stoi piękny kilkuletni okaz. Nie jeden raz brałam sadzonki i nic mi nie wychodzi. Próbowałam ukorzeniać i w wodzie i w podłożu, ale jak na razie klapa :cry:
Bardzo chcę ją mieć więc będę podejmowała się tych prób aż do skutku.
Napisz, proszę o swoich doświadczeniach z rozmnażaniem tego kwiatuszka. ;:107
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

witaj !fajne kwiatuszki!
mnie zainteresował twój rozmaryn,czy wiesz może jak go rozmnażać?
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witajcie! Cieszę się, że podobają się wam moje kwiatki :D
Dokładna nazwa strzałkowca to Strzałkowiec grzechotkowaty - Beloperne guttata. Nie martwcie się, on zazwyczaj marnieje zimą, wiosną trzeba go przyciąć. Wtedy ładnie się rozgałęzia. Mój w chwili obecnej też już nie jest najpiękniejszy.
Sadzonki ukorzeniam w piasku pod słoikiem. Jak wszystko pójdzie dobrze, to wiosną założę plantację :P
Mó rozmaryn jest bardzo stary, ma już chyba 15 lat. Prowadzę go w formie drzewka bonzai,
tzn. przesadzam bardzo rzadko i co roku wiosną przycinam. Zimuje na parapecie w kuchni, lato spędza na balkonie i co ciekawe kwitnie zimą. Lubią go niestety tarczniki, które niszczę przy pomocy tabletek tarcznik, tylko potem przez 2 miesiące trzeba uważać, żeby nikt nie używał do potraw. Ukorzenia się bez problemu, sadzonki półzdrewniałe w piasku. Według moich obsarwacji jest to roślina łatwa w uprawie.
Mam do niej sentyment, bo rozmaryn rósł zawsze na parapecie u mojej Babci. Lubiła stać w oknie obserwować otoczenie, głaskać gałązki i wdychać jego zapach. Mówiła, że to dobre lekarstwo na serce. Coś w tym chyba musi być, bo żyła 92 lata i prawie do końca była w dobrej formie.
Bugenwillę uprawiam od kilku lat, zimuje na klatce schodowej. Jest tam niezbyt ciepło, bo okna wychodzą na północ. Nie należy się spieszyć z jej wnoszeniem jesienią, ja to robię dopiero pod koniec października. Wiosną trzeba przyciąć. Nie lubi zbyt częstego przesadzania, u mnie przez rok po przesadzeniu nie kwitnie. Aha, na zimę zrzuca większość liści. Strasznie wtedy śmieci.
Moja przygoda z gerberami dopiero się zaczyna, kupiłam je w Lidlu po 2,50 :!: Przesadziłam do nieco większych doniczek i rosną. Zaobserbowałam, że lubią dużo pić :P
Ale się rozpisałam, kończę już przynudzać i wyruszam na noc do pracy :(
Cieplutko pozdrawiam Dorota
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Cudowna bugenwilla. Szkoda, ze nie mam warunków. Rozmaryn też śliczny. Ciekawe, kiedy moje maleństwa będą takie. Srzałkowca uprawiałam kiedyś przez wiele lat. Nigdy nie miałam problemu z rozmnażaniem. Potem mi się znudził i wszystkie wydałam. Chyba do niego wrócę. :lol:
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dorotko :P kwiatki są piękne :P bugenwilla pięknie Ci rośnie :P i cudownie kwitnie :P
Czekam na więcej fotek :P
Pozdrawiam
Moje linki
KATARZYNA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”