Szklarnia- jaką kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Alutka1963
100p
100p
Posty: 155
Od: 15 lis 2009, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Dzięki.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Asiu, napisz proszę jaką masz temperaturę w szklarni w upały? Czy otwarcie tylko drzwi wystarcza, czy ewentualnie trzeba cieniować? Też mieszkam koło Słupska to warunki mamy podobne.
Podwiązujesz pomidory do palików czy można przywiązać do konstrukcji sznurki? Wytrzyma?
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Temperatura wysoka - 30-35 stopni, drzwi otwarte z obu stron więc jest przewiew. Na razie pomidory, papryki i parę ogórków ma się dobrze.
Pomidory wysokie są do konstrukcji podwiązane a niskie samokończące na razie mają kijki.
Popołudniu wrzucę fotkę.
Pozdrawiam Asia
Konus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 29 paź 2015, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Witam.
Zamierzam kupić szklarnię na przyszły sezon. Może ktoś mi podpowie gdzie mogę zakupić dobrą szklarnie o wymiarach 5mx8m z poliwęglanu.

Pozdrawiam
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Witajcie. Rozglądam się za szklarnia. Będzie ona z poliwęglanu. Zapotrzebowanie na warzywa u nas w rodzinie jest bo praktycznie nic nie kupujemy i wszystko produkujemy sami. Pytanie brzmi-czy szklarnia o wymiarach 3x14 co daje 42m2 jest szklarnią dużą. Wiem , że ktoś odpowie że zależy od własnych zapotrzebowań, ale czy jest wystarczająca pod względem funkcjonalności, wygody i powierzchni użytkowej? Pytam jako laik w tym temacie bo nigdy nie miałem styczności z czymś podobnym.Chcę w niej uprawiać paprykę, pomidory, bakłażany i może arbuzy.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7511
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Ooo, duuuuża. Nie wiem ile osób masz w rodzinie. U mojej siostry jest 4 osoby i ma małą szklarnię 3 x 5 m, a w niej tylko pomidory i ogórki dla własnych potrzeb, zupełnie im wystarcza i na przetwory i na bieżące spożycie. Kilka krzaczków (chyba 4 szt) pomidorów ma jeszcze w gruncie i II rzut ogórków też sadzi w gruncie.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Im bardziej zbliżona do kwadratu, to będzie cieplejsza, gdyż będzie miała mniejszą powierzchnię boków, przez które ucieka ciepło.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

A jaka jest różnica pomiędzy szklarnią łukową a kwadratową (oprócz kształtu,bo to sam wiem)? Chodzi o użytkowanie i całą resztę z tym związaną. Ekopom pisał coś, że kwadrat niby cieplejszy może ktoś rozwinie temat.
A co z uprawą? Czy lepiej grządki na podwyższeniu czy na płasko?
Jedne źródła podają, że szklarnia powinna stanąć dłuższymi ścianami w stronę północ/południe, drugie zaś że na osi wschód zachód? Jak to jest w końcu, bo z logicznego punktu widzenia chyba wschód/zachód.
hans_1986
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 sty 2016, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

reglas23 pisze:A jaka jest różnica pomiędzy szklarnią łukową a kwadratową (oprócz kształtu,bo to sam wiem)? Chodzi o użytkowanie i całą resztę z tym związaną. Ekopom pisał coś, że kwadrat niby cieplejszy może ktoś rozwinie temat.
A co z uprawą? Czy lepiej grządki na podwyższeniu czy na płasko?
Jedne źródła podają, że szklarnia powinna stanąć dłuższymi ścianami w stronę północ/południe, drugie zaś że na osi wschód zachód? Jak to jest w końcu, bo z logicznego punktu widzenia chyba wschód/zachód.
Moim zdaniem kwadratowa jest praktyczniejsza bo łatwiej od boków przemieszczać się (jeśli ktoś potrzebuje) A łukowa jest niższa przy brzegach. A czy kwadrat czy prostokąt cieplejszy Ważna szerokość czym szersza tym mniej będzie wychładzać się w okresach chłodów. A przy szerokich wywietrznikach w lecie będzie przyjemniej. Jak tyko się da podwyższone grządki lepsze nagrzewanie i mniejsze ryzyko zalania korzeni. Szklarnie najlepiej węższa strona do wiatru ustawić mniejszy opór zwykle ze wschodu na zachód (lepsze wietrzenie w okresach letnich)
Nakatomi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 cze 2019, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Witam mam już jeną szklarnię zrobioną z tych niebieskich rur do wody i drewnianych łat. Teraz zamierzam postawić drugą większą powiedzcie co myślicie o tej link do allegro usunięty - regulamin/mod. N.
Czy taki szkielet jest wytrzymały? zamierzam przykryć ją folią i dodatkowo obniżyć o pół metra zakopując i cementując rurki w ziemi tak że z boku będzie 1.50 a nie 2 metry. Dodam że często mocno u nas wieje, ale moja stara szklarnia daje radę.
Dankamarek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 gru 2020, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Okna w szklarni

Post »

Ma ktoś doświadczenia z użytkowaniem automatu do otwierania okien w szklarniach? Warto go zainstalować?
Dankamarek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 gru 2020, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Po pięcioletnim Twoim doświadczeniu zapytam :
1)pomidory, ogórki i paprykę uprawiać mam w szklarni w pojemnikach czy zagoniku?
Bo zacznę w sezonie taką zaabawę;
2) Masz doświadczenie w użytkowaniu automatów do otwierania okien w szklarni?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Nie pytany się odzywam bo mogę odpowiedzieć na te pytania. Ja i szwagier mamy podobne szklarnie angielskie. Podobne uprawy.
Różnice to właśnie to o co pytasz,
Szwagier uprawia w zagonku, żona w pojemnikach. Obiektywnie przyznaje że plony u szwagra są zdecydowanie lepsze.
Automatyczne wywietrzniki pozwalają na pewne lenistwo ale latem i tak należy rano otworzyć drzwi. Zwiększamy sobie wygodę margines błędu ale kto lubi wstawać wcześniej się bez nich obędzie.
Szwagier nie posiadający automatyzacji biegł i otwierał o 7 rano, a moja żona między 10 a 11.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”