3 Rabaty, jedna miłość ...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Daysy Ja też się ogromnie cieszę ! :tan ;:167

Aniu Mam od rana taakie oczy :shock: No mam nadzieję a tak na nią polowałem ! Tylko czemu ma pusty środek i nie wypuszcza nowych liści ? :(

Gosiu No to zapraszam :D :wit

Jadziu A Asahi drogie jest ? Ona w tym roku była przesadzana już dwa razy i nie wyszło jej to na dobre ;:185
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati nie było mnie jakiś czas, a tutaj nowy wątek ;:173 Ale już jestem i będę podziwiać Twoje panny ;:108
Mary Rose ślicznie u Ciebie zaczęła sezon, jestem pod wielkim wrażeniem ;:138 Taka młodziutka, a ile ma kwiatów ;:224 Moja też ma sporo pączków, ale do kwitnienia to jeszcze trzeba będzie poczekać...na Rhapsody in Blue tak samo.
Asahi nie jest specjalnie drogie. Ja zamawiałam przez internet, ale już nie pamiętam ceny. Może sprawdź w swoim ogrodniczym, mogą mieć.
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Witaj Dorotko !
No u mnie jest niby wcześniej ale za to u ciebie będziemy dłużej ją oglądać ;:167 Chyba się zakochałem w angielskich i wiem że na tych się nie skończy więc będzie więcej i wiecej :tan Dzięki za info . Słyszałem ze w casto jest .
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati Giardiną się nie stresuj ona jeszcze ci pokaże na co ją stać ;:108 nie chcę ci zaśmiecać wątku więc wstawię jej obecne zdjęcie u siebie.
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Dziękuję ślicznie za zdjęcie Giardiny ! ;:196 Moja żyje ale czemu nie wypuszcza nowych liści :( nie ma środka...

Dzisiaj różano ;:3
Zakwitły następne Graham Thomas,Rhapsody in Blue,Pastella,Abraham Darby (Jak on pięknie pachnie !) zaraz w kolejce są następne...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Lavaglut zawsze intryguje tymi pączkami ...
Obrazek
Jeszcze raz Mary ;:166 Jedynie szkoda że tak krótko trzyma kwiaty min. 2 dni...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mam pytanie czym pryskacie róże na Plamistość ??? Ja pryskam Topsinem ale chyba nic nie pomaga ... zawsze na drugi dzień leje albo nawet w ten sam ;:185
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati - no jestem w końcu, trochę pobłądziłam na tym FO :;230
Gdzieś tam na fotce Mary Rose wygląda, jakby dwa pączki miała w jednym ;:oj
A z dzisiejszych Graham Thomas jest zjawiskowa ;:138
Czy ona jest taka pomarańczowa jak na fotce ?
No ale Abraham Darby też mnie wzruszyła - cudeńko ;:167
I jeszcze jak mówisz, że pachnie - to może ją sobie sprawię :lol:
Ale nie !!
Czekam na te Twoje piękne pastelowo-porcelanowe, czyli chyba Astrid czy Heidi, nie pamiętam :lol:
Pokaż je ;:180
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati Abrahamek ;:167
Moja Rhapsody zrobiła mi dzisiaj niespodziankę i zakwitła pięcioma kwiatami :D Zupełnie się nie spodziewałam, bo wcale nie wyglądała na to, że tak szybko zakwitnie.
Na plamistość stosuję na przemian Score, Falcon i wczoraj kupiłam nowy środek, którego jeszcze nigdy nie używałam - Domark. Muszę go wypróbować, bo na niektórych różach już zaczyna pojawiać się czarna plamistość :(
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Ewciu Nic nie szkodzi :) No Mary tak miała na kilku gałązkach :D widzę jeszcze sporo pączków które na pewno nacieszą oczy do kwitnienia Astrid . Nie ona jest mocno żółta ale nie taka jakby zimna tylko już ciepła żółć . Abraham pewnie się do soboty rozwinie całkiem na razie czekamy ;:65 na razie przebija nawet Mary R. ;:167 No ale Abr. musiała byś mocno ciąć bo dorasta do 1,5 - 2 m ale warto ;:138
Oj poczekaj już pokuszę cię Heidi u siebie ;:306 . Astrid gdzieś za 2-3 tyg. będzie rozwinięta , na razie przebija się gdzieniegdzie róż w pączkach :wink: ;:65 Och pokażę jutro . Ale całe w oprysku ;:174

Dorotko Tak , doczekałem się tego pierwszego kwiatu :tan Moja R. też taką niespodziankę mi zrobiła i zakwitła cała niespodziewanie. Pewnie przez to utęsknione ciepło i ;:3 Dzięki za info ;:196 ! U mnie ma Kalmar,Artemis,Chopin,Heidi,Nostalgie ... Liście na razie obrywam nawet pomaga , niestety nie Kalmarowi ! On już cały łysawy stoi :? pąki ma już spore ...

Jeszcze zakwitła Sympathie ;:333
Obrazek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Dzisiaj powtórka ;:167
Zresztą do czego to doszło żebym co chwile chodził do niego i go wąchał ! Ale warto ;:215 Nawet kwiat nie zwisa tylko stoi do góry.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pastella jest wyjątkowo fotogeniczna ! Ma taki ciekawy zapach ... moreli ?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Graham Thomas pachnie ? U mnie nie a szkoda ...
Obrazek
Mary... ech ciągle zrzuca kwiaty ale tym samym wypuszcza nowe !
Obrazek Obrazek
Rhapsody również jak Mary ...
Obrazek
Gertrude Jeckyll też już zaraz ;:167
Obrazek
Eden
Obrazek
Gospel , nie moge się doczekać jej zapachu !
Obrazek
Zorba rzeczywiście jak mówiła Dorotka rośnie mocno ;:224 ;:124
Obrazek
Chopin teraz wygląda jak wielkokwiatowa ! A jaki oszczędny w miejscu ;:306
Obrazek
Ewo tak wygląda Astrid L.
Obrazek Obrazek
Heidi K. Też ma dużo pąków ! Ale to jedyna róża od której mszyce nigdy się nie odczepią ;:145 nic nie pomaga !
Obrazek Obrazek

Przepraszam za niektóre zdjęcia bo brzydkie z powodu słońca i silnego wiatru :oops: tak jak moje ręce całe w ziemi ... Odwiedzę was jutro po południu bo jadę sprzedawać piwonie i do szkółki (na zakupy ) :D :wit
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati - po to właśnie są, żeby je obwąchiwać :lol:
Korzystaj z okazji, bo - zacytuję Ciebie - za chwilę zima :;230
A Pastella faktycznie pięknie wyszła na fotkach ;:167
Powodzenia w szkółce :wit
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Ewciu - wiem ;:167 Ale to jest nienormalne żeby od wczoraj prawie cały dzień wąchać jeden kwiat ! :shock: nigdy tak nie robiłem ... Tak... ja już wole chyba tą zimę niż mszyce ! ;:173 Zauważyłaś że w tym roku w ogóle nie ma komarów ! Nawet ślimaków bo suchawo... :lol: ale oczywiście są w zamian mszyce ! Naprawdę kup sobie ją ;:215 ! Nie choruje, kwitnie ciągle no ideał chyba dla ciebie :wink: Dzięki !
G.T po Hawajsku ;:306
Obrazek
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati, zajrzałam do Ciebie i oczy wytrzeszczyłam, całkiem nieelegancko :shock: . Tyle już kwiatów na różach. Pięknie, a jeżeli pachną, to już bosko, po prostu. U mnie też się zaczynają plamki na najniższych liściach. Muszę po niedzieli opryskać, zanim grzyb się rozpanoszy, bo - moim zdaniem - obrywanie listków, to tylko złudzenie walki z plamistością. Przecież zarodniki grzybów są niewidoczne, więc pozostają na, pozornie zdrowych, liściach.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”