Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Jest co roku. A zamiast tego można zakopać kości z rosołu, czy innego obiadku ;-)
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Przyznam się, że ja sugerowałam się zdjęciami na kartonikach (kupiłam, jak wcześniej pisałam, 14 róż), mocno nastawiam się, że takie będą, ale po przeczytaniu całego wątku... jeśli będą inne..., no cóż...byleby nie były wszystkie w jednym kolorze, no i lepiej by nie były pnące (problem z podporami).
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Narzekacie na korzenie róż z Biedronki ( ja kupiłam tylko Parade, bo od dawna na nią polowałam ). Pragnę Was uspokoić w tym temacie. Na kartoniku, jak i na folii wewnątrz widnieje producent - Fructoplant - ten sam z którego co roku są róże w Castoramie. Mam sporo róż z tego Fructoplantu i one rosną jak grzmot! O sadzonki od nich jestem całkowicie spokojna. Dziś z samego rana pojechałam na działeczkę wsadzić kilka sztuk (zmarzłam okropnie!). Przy okazji szczegółowo obejrzałam całe różane towarzystwo. Nie mam ani jednej straty, nie ma zupełnie żadnych przemarzniętych pędów! Łodygi wszystkich róż zielone, nawet cieniutkie pędziki tych zeszłorocznych angielek, u wszystkich mnóstwo czerwonych kiełków. Dziwna rzecz, bo nawet rzekomo tak wrażliwy na mróz 1 roczny Eden jest wręcz obsypany tymi czerwonymi kiełkami! Większe panny, jak np. Jaśmina i Lea R. - nawet nie zgubiły zeszłorocznych liści. Powiem więcej - wygląda na to że nie umarły nawet 2 jesienne sadzonki z Netto, a zazwyczaj te jesienne marketówki wiosną były czarne i bez życia. Również zeszłoroczne, cieniutkie powojniki z Biedronki, które nie miały kopczyków też już wypuszczają zielone pąki. Jednym słowem - prawdziwy cud w tym roku!
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja wybrałam się ostatnio na oględziny moich róż, wszystkie mają powypuszczane czerwone pędziki, oprócz jednej carrfourowskiej, którą posadziłam na jesieni. Miała być niebieska, taka byłam ciekawa co z niej wyrośnie. Ale zobaczymy może jeszcze coś z niej będzie. Jakby co to mam jeszcze jedna niebieską ze szkółki, ta ma już malusieńkie czerwoniutkie pędy. Na jesieni wsadziłam jeszcze westerland, goldenstern, new dawn. Czekam z niecierpliwością co z nich wyrośnie :D
Agnieszka145
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 sty 2016, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W biedronce ostatnimi czasy jakość produktów znacznie się podniosła.
Także jeżeli chodzi o kwiaty ;)
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witam ja również w temacie róż z biedronki przed chwilą odwinełam jedną i też mi bardzo marnie te korzenie wyglądają :( mam nadzieję że coś z nich będzie a odnośnie pozimowych strat to mi po zimie 5 krzaków wyskoczyło sadzonych na jesień ;:145 takich co odkopałam do korzenia żeby zobaczy czy coś z nich będzie kopczyki miałam porobione a i tak przemarzły
Ewa
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

A ja dzisiaj wstąpiłam do auchan i skusiłam się na jeszcze jedną francuskę i oto co zastałam w środku:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No to masz dopiero szczęście ;:oj
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Z którego marketu najczęściej sprawdzają się odmiany? Które mają najmniej pomyłek? ;:162
Piloniek
50p
50p
Posty: 86
Od: 25 lis 2015, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30km od Wiekiejkluski :)

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Mój mężuś kpił m dwie Rose Guajard w biedronce. Mam nadzieję, że te mi urosną :)
Pozdrawiam Ilona :)
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Największa zgodność odmianowa jest w Obi ;:108
Kupowałam : Eden Rose, Red Eden Rose, Ascot....wiele innych i dokladnie takie mi urosły ;:333
Biedronkowe też zawsze mi się zgadzały, przynajmniej kolorem na opakowaniu.
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W Bricomarche mają być róże w balocie za 3.59zl a silnie pachnące w balocie za 7.99zl od 16marca.
Gosia
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

U, no to skoro róże z Biedry i Casto dostarcza ta sama firma, to ciekawe jaki korzeń ma moja Gaujard z Casto... Tylko ona jeszcze nie siedzi w ziemi, ups. Jutro rano wsadzę ją w cokolwiek, bo i tak najdłużej mi się została, sierotka.
Mów mi Jane! :)
Zablokowany

Wróć do „Róże”