Jagoda kamczacka - choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

damek1718 pisze:Jednak zanim ja bym cokolwiek chciał zakładać, zasięgnął bym wiedzy u źródła, czyli plantatorów, ogrodników (Skierniewice Dr Pluta) i potem racjonalnie uprawiał. Na tym polega profesjonalana uprawa
A wydawałoby się że strona Pana Kusibab jest wiarygodna, taka wiedza u źródła - bo rafalmariusz nic sam nie wymyślił, wszystko wedle instrukcji..
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

A kto siega tylko do 1 źródła? :roll: zawsze się sparwdza minimum 3 źródła.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

To może polecisz jakąś dobrą publikację? każdy chętnie do ręki weźmie, a nie będzie błądzić.

rafalmariusz przed zakupem dokładnie sprawdź szkółkę, nawet ze 2/3 razy w sezonie (czy sami mnożą, czy dostają z in vitro, czy robią opryski/na co itp), najważniejsze są zdrowe sadzonki przy takiej ilości. Ja z in vitro nie polecam, ale to moje zdanie..
rafalmariusz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 15 maja 2015, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

damek1718 pisze:A kto siega tylko do 1 źródła? :roll: zawsze się sparwdza minimum 3 źródła.
tak, tylko temat jagody jest dość nowy i mało jest źródeł sprawdzonych i rzetelnych

wydaje się, że MODR powinien mieć sprawdzone info a proszę zobaczyć jakie są zalecenia przy sadzeniu

http://www.modr.mazowsze.pl/porady-dla- ... amczackiej

podobnie właśnie jak w na stronach szkółki Tadeusza Kusibab

http://in-vitro.pl/info1.php?m0=4

ten schemat powtarza się jeszcze w wielu miejscach (przeszukałem sporo stron) a okazuje się , że jest on całkowicie błędny.

dlatego eksperymentuje na obecnym poletku, bo to najlepsza nauka na przyszłość

chętnie jednak poczytam coś na ten temat i jeżeli możesz polecić coś wartego uwagi to czekam na info ;:136

24 czerwca wybieram się na dzień otwarty sadu doświadczalnego w Dąbrowicach i liczę na rozmowę ze wspomnianym dr Plutą zarówno o Jagodzie jak i Świdosliwie.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

Jak będzie można coś kupić a będzie odmiana 'Happy Giant' to bierz w ciemno
rafalmariusz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 15 maja 2015, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

rafalmariusz pisze:Oprysk nie wyszedł bo może kolega nie zastosował adiuwant i wszystko spłynęło. Liście jagody mają gładką powierzchnię i krople cieczy roboczej łatwo spływają.
nic nie dodawałem do agricolle fakt, jednak chyba nie spłynął ponieważ obecne na krzaczkach mszyce zadusiło, no i czemu na liściach pojawiły się ciemne plamy jeżeli oprysk by spłynął ?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

Na etykiecie zalecają dodanie adiuwanta? To przecież jest coś w rodzaju 'kleju'..
rafalmariusz ja tak coś czuję, że Ty psikałeś z zacięciem na te biedne mszyce :lol:

Happy Giant
http://lahavenaturalfarms.com/what-does ... look-like/
http://lahavenaturalfarms.com/varieties/

edit
tak tez myślałem
rafalmariusz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 15 maja 2015, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

pelikano11 pisze:Na etykiecie zalecają dodanie adiuwanta? To przecież jest coś w rodzaju 'kleju'..
nie nic takiego nie wyczytałem na etykiecie i nie dodawałem adiuwanta to damek1718 sugerował, że oprysk mógł nie zadziałać bo go nie dodałem.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

rafalmariusz, jak Twoje jagody? pozbierały się?
komarwojnicz10
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 26 lut 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojnicz

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

Witam koledzy ja praktykuję w jagodach mam 17,no 16 krzaków bo 1 TOMICZKA usechł,chwilę nie mogłem być i podlewać roślin posadzonych w kwietniu i najprawdopodobniej brak wody to ten efekt;Obrazek . Niemniej jednak niepokoi mnie te zaczernienie liści są ,robią się czarne Obrazek , Obrazek .Gdyby ktoś miał wiedzę co to może być byłbym wdzięczny pozdrawiam .p
rafalmariusz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 15 maja 2015, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

pelikano11 pisze:rafalmariusz, jak Twoje jagody? pozbierały się?
Witam, po urlopie. Myślę, że większość się pozbierała i będzie żyć :)
Chyba piaskowa gleba,lekka górka i duże upały spowodowały zasychanie liści,część krzaczków wygląda tak:

Obrazek

Linia kropkująca powinna załatwić sprawę, prakrtcznie 90% zaczęło wypuszczać nowe odrosty od dołu i świeże liście na wierzchołkach,nie wiem czy to normalne zachowanie dla jagody :)
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

Znaczy nie padła :lol: To żywotne krzaki, ale wiesz, wszystko ma swoje granice
steffen
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 25 maja 2016, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przyjazn

Re: Zamieranie jagody kamczackiej

Post »

Witam,

Chciałebym prosić doświadczone kolezanki I kolegów o poradę. Zasadziłem w tym roku jagode kamczacką w ziemi do borowek. Nie wykonywalem opryskow. Pojawiły się 2 kwiaty I po 2 dniach przekwitly. Czy to normalne ze kwitly tylko 2 dni? Czy w pierwszym roku po posadzeniu moge spodziewac sie jakis owocow? Czy moge je jeszcze nawozic?
Czy stosowaliscie jakis z ekologicznych nawozow? Np. Guano BORÓWKA nawóz do borówek naturalny ekologiczny, Ekologiczny Organiczny Nawóz z owczej wełny do Borówek i Jagód COMPO BIO lub Nawóz ekologiczny do borówek Target natural?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”