Moja kolekcja różyczkowa :)

Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Ewo Ciekawi mnie czemu ona taka trudna jest ... ;:14 Może dajmy jej czas róże ukorzeniają się ponad 2-3 lata , moja Astrid zawsze była ładna dopiero teraz po 3 pełnych sezonach u mnie w tym 4 ma ogromną ilość pąków !!! Będzie co oglądać ;:215 Może ta mini lepsza ... U mnie tylko nie mają te nowe no oprócz Chippendale , jeszcze wlk i jedna pnąca . Ja swojego CH. ciąłem tylko zmarznięte i ładnie ruszył pewnie pąki wypuści gdzieś na początku czerwca . Swojego kupiłem w połowie czerwca 2014 nie miał pąków i kwitł pod sam koniec miesiąca . Barkarole ma tak samo, liście ma dość brzydkie przez mszyce .

Jadziu U ciebie chyba cieplej ! Mój nawet zalążka nie ma a codziennie każdą dokładnie oglądam ... :lol: Zazdroszczę ! Moje jeszcze słabo !

Popryskałem dzisiaj mszyce i o dziwo od razu pomogło ! Poza tym Astrid nie dość że naj pod każdym ! Względem w tym roku to jest wprost oblepiona choć jeszcze malutkimi pączkami ! Będzie co podziwiać ;:oj Reszta też niezle szczególnie Mary i Pastella potem Graham,Augusta,Eden,Chippendale,Pomponella,Rhapsody,Abraham darby ! Heidi .
Ta ostatnia mnie trochę wkurza... jakaś chorowita, ciągle skoczek mszyce i w ogóle ! ;:14
Poza tym wszystkie mocno rosną , te nowe też ruszyły . Dzisiaj dostały w towarzystwie 3 powojniki Royalty,President i biały NN Wszystkie pięknie zapączkowane , poza tym to ogrodzenie będzie malowane w tym tygodniu tzn. ja będe a w poniedziałek kupię jeszcze dwie odmiany i to wszystko ! Potem zakwitną róże dosadzi się jednoroczne , lilie cebulowe ...

Abraham i Augusta...
Obrazek Obrazek
Muszę pochwalić Calmar Castle nie dość że nie ma ani jednej mszycy to ma piękne błyszczące liście i dużo pączków ! Tylko nie wiadomo skąd musiałem jej kilka liści w plamami urwać ;:218
Obrazek
Graham & Mary
Obrazek Obrazek Obrazek
Astrid ,Mary
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mati,kiedy Twoje fioletki i burgundy zakwitną?
Jestem spragniony mistyki ;:152
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

W takim stadium jak pokazujesz pąk u mnie jest Marjorie Marshall.Mati za chwilkę końcówka roku mam nadzieję ,ze oceny będą w porzo
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mati : Na razie mają pączki duuże ale pewnie w środe albo piątek :wink: chodzi o powojniki ?

Jadziu Wiesz ciągle poprawiam :roll: ale będzie ok ;:138
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mati Z róż które mówisz mam Rhapsody in Blue,Barkarole,Lavaglut,Gospel,Novalis,Jeanne de Mortford i NN wszystkie takie z ciemnego koloru bordo-granat :wink: 1 ma pąki dużo ! druga nie 3 nie 4 tak a reszta nie bo z tego roku :lol:


Wywaliłem dzisiaj Red Fairy rosła w donicy i ją wcieło ... Poza tym Odkryłem pączek na Gertrude Jeckyll ! ;:138 Mary pewnie za kilka dni - tydz. ;:168 Coś je mi Chopina ;:14 robi takie dziurki w świeżych listkach okrągłe , jakaś muszka ?
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Sorki za nieobecność ale ta szkoła i nawet wógóle nie mam czasu na nic ! ;:14 :oops:

Obejrzałem dziś Chopina i nie ma jeszcze najmniejszego pączka ! :roll: wygląda tak ..
Obrazek
Eden już wygląda tak
Obrazek
Lavaglut to jedyna róża która nie ma żadnych chorób na dodatek szybko rośnie i pięknie kwitnie bez przerw !
Obrazek
Pastella przynajmniej cała w pączkach , i ładny ma pokrój :wink:
Obrazek
Charles w końcu ruszył ! Ale jak znowu zasłoni mi Astrid bo rośnie przed nią :? On duży rośnie ...Widać z tyłu łaany maków...
Obrazek
Mary pewnie za tydzień !
Obrazek
Natomiast w nowym różankowym Gertrude Jeckyll na każdym pędzie ma pączki ! A Abraham też ma wielkie !
Natomiast to ogrodzenie po którym pną się powojniki będzie pomalowane , miało być dziś ale leje ! ;:124 Dokupiłem jeszcze dwa powojniki Guersney Cream i różowy NN
Obrazek Obrazek Obrazek
W dodatku zakwitł Royalty i taki NN The president jeszcze stoi... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Natomiast to pod powojnikami od przyszłego tygodnia będzie posprzątane i przysypane korą ...

To do zobaczenia :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mati widzę, że Twoje panienki mają już piękne pąki ;:138 ;:138 i pełno kwitnących powojników ;:224 Moje dopiero w pąkach.
Fajnie mieszkać w cieplejszych rejonach. ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

E tam zimnoo :!: ;:oj ale powojniki tegoroczne :lol: te z tamtego też w pąkach :D
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Twoja Mary Rose ma piękny pączek. Pewnie już wkrótce zakwitnie :) Będzie jako pierwsza?
Powojniki śliczne i te kolorki ;:224 Oby ładnie u Ciebie rosły ;:333
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Hmm wygląda na to że tak :D Już dzisiaj będa się piać bo ogrodzenie pomalowane :roll: :wink: jeszcze potrzebny mi jeden . w ogóle to planuje znowu nowe róże ;:173
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Że z garem mam to wiem,ale ty już obalasz wszelakie granice :;230
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Nie no bez przesady :lol:
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mati - ale dawno u Ciebie nie byłam :oops:
A tu taaakie cudeńka - wszystko pięknie kwitnie i pięknie zapączkowane ;:138
Sama radość !!
A to przecież dopiero się zaczyna - nie mogę się doczekać pełni sezonu różanego u Ciebie :heja
Pozdrawiam i zapraszam
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”