Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Piotrku jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej produkcji serów ( i nie tylko) Jestem pewna, że każdy jest znakomity.... ale to wyższa szkoła jazdy.... ja to tylko twarożek robię 8-)
Czosnek podnosi smak wielu potraw, uwielbiamy go i bardzo dużo zużywamy :D

Kasiu widziałam przepis na Twój chlebek i na pewno go zrobię, ale na razie mam fazę na chlebki na zakwasie i na takie szukam przepisów :D
Ja na razie z sałatek zrezygnowałam bo u mnie nie idą. Jedynym wyjątkiem jest z ogórkó z curry i tylko taką robię :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Justynko ja mam gruszę, która nie bardzo mi smakuje. Noszę się z zamiarem wykopania jej i posadzenia innej. Ale w tym roku i tak jakoś mało owoców. Dżemów nie robiłam, gruszki zawsze robię w syropie, z goździkami. Pyszne są do ciast i deserów i jako samodzielna przekąska, no i wspaniały pachnący soczek :D
Malinki uwielbiam w przetworach. Ja robię soczki i robiłam konfiturę do herbatki :D
Teraz u mnie wysyp jeżyn i zaczęłam je przerabiać, Na razie robiłam soki malinowo-jeżynowe i jeżynowe i chcę zrobić troszkę kompotów metodą Martusi koziorożca :D
heliofitka pisze: ...... jak wrócę, to na pewno pokuszę się o zrobienie cukiniowych dżemów.
Mam nadzieje, że do tej pory wstawisz przepis na ten pomarańczowy.
Iwonko oto przepis na dżemik w wersji, którą ja robiłam, na podstawie przepisu Dorotki, ale zmieniony :D

DŻEM POMARAŃCZOWY Z CUKINII

* 2 kg cukinii ( dyni)
* 4 pomarańcze
* 1 kg cukru
* 2 galaretki pomarańczowe
* sok z 2 cytryn

Cukinię zetrzeć na tarce jarzynowej.
Pomarańczki wyszorować, sparzyć . Obrać , usunąć białą skórkę, miąższ pokroić w małe kawałeczki.
Skórki z 2 pomarańcz dokładnie odkroić od białej części, pokroić w drobniuteńkie paseczki i dodać do cukinii.
Cukinię ( ze skórką pomarańczową ) dusić do całkowitej miękkości, aż zacznie się rozpadać, w połowie duszenia dodać posiekany miąższ pomarańczy.
Gdy cukinia będzie miękka dodać cukier, gotować, aż całkiem się rozpuści. Wlać sok z cytryny. Rozpuścić galaretki w odrobinie wrzątku ( ja zbieram sok z gotującej się cukinii i w tym rozpuszczam galaretki) i wlać do dżemu. Gorący dżem wlewać do wyparzonych słoiczków, odwracać do góry dnem.....i gotowe....Pycha :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Jutro wstawię przepis na pyszne ciasto czekoladowe na bazie cukinii..... naprawdę pycha :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Dziś podzielę się przepisem na wspaniałe, bardzo czekoladowe, niesamowicie wilgotne i pachnące ciasto z cukinią. Rewelacyjnie smakuje z kleksem bitej śmietany i malinami, ale i bez dodatków jest znakomite :D Polecam ;:167

CZEKOLADOWE CIASTO Z CUKINIĄ

Obrazek

* 115 g miękkiego masła
* pół szklanki oleju
* 250 g cukru
* cukier wanilinowy
* 1 łyżeczka sody oczyszczanej
* 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
* szczypta soli
* 2 jaja
* pół szklanki jogurtu naturalnego
* 300 g mąki pszennej
* 3 czubate łyżki kakao
* 1 łyżka kawy rozpuszczalnej
* 2 szklanki cukinii startej na tarce jarzynowej
* tabliczka posiekanej gorzkiej lub mlecznej czekolady

Suche produkty zmieszać w miseczce ( mąka, proszek, soda, kakao, kawa)
Masło zmiksować na puszystą masę, kolejno dodawać wciąż miksując aż produkty połączą się- olej, cukier i cukier wanil., jajka. Następnie wsypywać na zmianę zmieszane sypkie produkty i jogurt. Dokładnie wymieszać, dodać cukinię i posiekaną czekoladę. Wymieszać.
Posmarować blaszkę tłuszczem (22x33cm) , posypać bułką tartą, wylać ciasto - piec w 170*C przez 50-60 min - sprawdzać patyczkiem.

Polać czekoladą.... SMACZNEGO ;:167
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Ja też ostatnio piekłam ciasto z cukinią.Przepis miałam nieco inny ale i ten z chęcią wypróbuję ;:108 Takie ciasto to świetny pomysł na przemycenie warzyw dzieciom :D
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Aguś ciasto zrobiłam-jesteśmy właśnie po konsumpcji :) Zrobiłam dokładnie według tego samego przepisu. Fajny sposób na wykorzystanie cukinii, ale jak dla mnie to wyszło trochę za mało słodkie :lol: i może przełożenie jakimś dżemem by się przydało, żeby troszkę zmniejszyć tę jego ciężkość Tak poza tym to super, chociaż ilość masła, oleju i śmietany (bo w moim przepisie była śmietana zamiast jogurtu) jest zatrważająca....i przemycenie tej niewielkiej ilości cukinii tu nie zrównoważy ilości kalorii :lol:
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Aniu ciasto jest przepyszne i naprawdę polecam :D Musiałam schować blachę, bo mimo, że robiłam z podwójnej porcji, to na dziś nawet do kawy by nie starczyło :lol:
Czy możesz podzielić się przepisem , tego Twojego?

Andziu tak sobie myślę, że tu nie bardzo sprawdzi się pomysł przełożenia dżemem, ponieważ ono jest niesamowicie wilgotne i chyba nawet nie dałoby się przekroić na pół....
Ono jest faktycznie takie ciężkie i mokre.... całkiem w stylu brownie, ja uwielbiam takie ciasta 8-)
Tak myślę, jeśli jest dla Was mało słodkie, to po prostu następnym razem zwiększ troszkę ilość cukru i powinno być ok. Cudownie smakuje z bitą śmietaną i malinami, wtedy śmietanę można też bardziej posłodzić :D
Co do ilości kalorii..... no ciacho to ciacho, tu nie ma miejsca na niskokaloryczność, to czysta rozpusta :lol:
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2300
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Agnieszko
fajne ciacho, chociaż ja z ciach najlepiej lubię golonkę.
Dzisiaj biorę się za pieczenia chleba na zakwasie, trochę wyższego niż Twój.

8-)
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Piotrku golonka jest pyszna 8-) :lol:
Czy może wstawiałeś przepis na chlebek u siebie ? Ja mam właśnie ochotę upiec jakiś bardziej puszysty i lekki, ale koniecznie na zakwasie. Moja rodzinka trochę się buntuje, bo najbardziej lubią właśnie ten który pokazałam, ale myślę, że odmiana będzie fajna. Ja robię przeważnie z 2 różnych przepisów, a bardzo lubię testować nowe :D
Już do Ciebie biegnę w poszukiwaniu przepisu :D
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2300
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Dziś golonkę będę miał na obiad, marynowała się dobę w lodówce w occie malinowym i przyprawach, pieczona będzie w piwie mojej produkcji, jakimś ciemnym , może wybiorę Guinnessa.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Aguś poleciałam do sklepu po śmietankę 30%, ubiłam, dołożyłam malin i poziomek i teraz to jest to ;:215 Pyyyyycha, i już nie jest tak mało słodkie :D
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Podaję przepis który podpatrzyłam w jakimś programie kulinarnym

Ciasto z cukinią

* 6 jajek
* 2 szklanki cukru
* 3 szklanki mąki tortowej
* 2 łyżeczki kakao
* 2 łyżeczki cukru waniliowego
* 2 łyżeczki cynamonu
* 3 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1 szklanka oleju
* 3 szklanki startej cukinii

Całe jajka ubić,dodawać cukier i cukier waniliowy i dalej miksując powoli wlewać olej.Dodać przesianą mąkę z proszkiem,cynamonem i kakao,delikatnie wymieszać łopatką.Na końcu dodać startą cukinię,wymieszać.Piec 45-50 minut w temperaturze około 190 stopni. Można polać polewą czekoladową.

U mnie blacha ciast zniknęła w ciągu dwóch godzin.Na szczęście udało mi się zrobić zdjęcie,może nie wygląda tak apetycznie jak Twoje ale super smakuje i jest proste w wykonaniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

ZUPA Z CUKINII Z CURRY I SERKIEM TOPIONYM

Obrazek

* 2 spore cukinie ze skórką ( ok 3 kg )
* duża cebula
* kilka ząbków czosnku
* czubata łyżeczka curry
* łyżka vegety ( ja używam własnej produkcji )
* 2 serki topione hochland
* grzaneczki z bułki lub chleba razowego ( pokroić pieczywo w kostkę, podprażyć na suchej patelni )

Cebule pokroić na pół i w paseczki, podsmażyć na odrobinie oleju.
Dodać curry, wrzucić pokrojoną w kostkę cukinię, zalać wodą, tak aby cukinia nie była nawet do końca przykryta, pogotować do miękkości ( około 20 min ) Pod koniec gotowania wcisnąć czosnek, dodać serki, doprawić vegetą, solą jeśli jest taka potrzeba . Zupkę zmiksować. Podawać posypaną grzankami, lub groszkiem ptysiowym.

Naprawdę polecam, zupka jest przepyszna :D



Piotrze Ty jesteś ,,człowiek orkiestra,, już wcześniej pisałam, że jestem pod ogromnym wrażeniem jedzonka, które sam robisz ;:180
Ja dziś przelewałam nalewki i jestem niesamowicie rozczarowana pigwowcówką..... kwasota, aż dziób wykręca. Chyba będę dodawała jej odrobinkę do marynowania mięsa przed pieczeniem, bo do picia nie nadaje się :?

Andziu bardzo sie cieszę, że bardziej wypasiona wersja spełniła Twoje oczekiwania :D

Aniu ciasto wygląda naprawdę bardzo apetycznie i z przyjemnością wykorzystam przepis i wypróbuję, póki jeszcze cukinii pod dostatkiem :D Bardzo dziękuję za przepis ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”