Identyfikacja - jaki to rodzaj storczyka

ODPOWIEDZ
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Proszę o rozpoznanie moich storczyków

Post »

Nie wiem co to (że jakiś Phalaenopsis to się domyślam) ale jest taki dziwnie piękny w środku, przypomina mi nietoperzo-tygrysa
To prezent, pewnie nic nadzwyczajnego dla znawców, ale jakby kto powiedział mi jak się nazywa byłabym wdzięczna, kwiat duży, okrągławy, śnieżnobiały
Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Proszę o rozpoznanie moich storczyków

Post »

Pewnie jakaś hybryda (piszemy wtedy Phalaenopsis hybryda), jeśli nie było nazwy na doniczce a rodzice są nieznani to nazwy odmiany też nie ma. Ale nazwa to drugorzędna sprawa - ważne, że kwiat zachwyca, a szczególnie warżka.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Proszę o rozpoznanie moich storczyków

Post »

No tak się domyślałam, że to taki No ID. Pewnie hybryda wielu hybryd amabilis i aphrodite (chyba??) bo tak doczytałam w necie 8-) wybaczcie, bo laik ze mnie kompletny..
Wielki to on jest, sporo ponad metr,w naturze też bywają takie ogromniaste?

Przy okazji chciałam zadać pewnie głupie pytanie :oops: Czy można w jednej doniczce posadzić 3 różne Phalaenopsis? jeśli tak to czy jakoś szczególnie trzeba się do tego zabrać?
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Proszę o rozpoznanie moich storczyków

Post »

Nie zawsze w naturze są takie wielkie (choć zdarzają się i ogomne) to jednak dla komercyjnych potrzeb krzyżuje się odpowiednie odmiany by osiągnąć zamierzony efekt.

Jak najbardziej można posadzić kilka do jednej doniczki. Ślicznie wyglądają tego samego koloru (jest wtedy burza kwiatów) ale i mix wygląda ciekawie. A przesadzasz tak jak pojedyncze sztuki, tylko musi być większa doniczka ale nie zbyt duża bo phalaenopsisy lubią ciasnotę w nóżkach. Przed włożeniem do nowej doniczki namocz dobrze korzenie, są wtedy bardziej elastycznie i nie połmią się podczs umieszcania ich razem w jednej doniczce i obsypywania podłożem (warto wtedy wstawić do miski z odpowiednią wodą- taką do podlewania- na kilkanaście minut, można lekko ją ocieplić dolewając gorącej wody lub stawiając naczynie na grzejniku) a potem nie podlewaj przez około dwa tygodnie tylko zadbaj o odpowiednią wilgotność wokół rośliny. Przy takim przesadzaniu warto od razu zrobić przegląd korzeni (po namoczeniu), zgniłe odciąć i zasypać miejsca cięcia np. cynamonem.
Penduka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 sty 2012, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Proszę o rozpoznanie moich storczyków

Post »

Chciałam się do Was zwrócić o pomoc w sprawie rozpoznania roślinki. Kupiłam ją z 3 tygodnie temu, nie wiem jak ją pielęgnować, chociaż wygląda na to, że i bez tej wiedzy storczyk radzi sobie dobrze, bo wypuścił nowy przyrost ;:63
Dysponuje takimi zdjęciami, mam nadzieję, że jakościowo ok, aby rozpoznać co to jest. Storczyk został zakupiony w OBI i na naklejce na doniczce figuruje jako T12. Obrazek


Obrazek
Obrazek

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi!
Awatar użytkownika
PolishGal
100p
100p
Posty: 127
Od: 20 gru 2011, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Basingstoke

Re: Proszę o rozpoznanie moich storczyków

Post »

to chyba cambria albo jakies oncidium ale nie jestem pewna.. liscie ma jak u mojej oncidium hybrydy a kwiatki u kogos w watku widzialam takie ale nie pamietam u kogo ;:223
'Flowers are the sweetest things God ever made and forgot to put a soul into...'
Moje storczykowe początki.
Penduka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 sty 2012, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Proszę o rozpoznanie moich storczyków

Post »

Może właściciel się ujawni jak zauważy podobieństwo :)
Awatar użytkownika
PolishGal
100p
100p
Posty: 127
Od: 20 gru 2011, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Basingstoke

Re: Proszę o rozpoznanie moich storczyków

Post »

zobacz sobie Colmanara - Jungle Monarch Orchid i porównaj :)
'Flowers are the sweetest things God ever made and forgot to put a soul into...'
Moje storczykowe początki.
Penduka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 sty 2012, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Proszę o rozpoznanie moich storczyków

Post »

Chyba udało Ci się trafić w samo sedno! dziękuję!

Kasia
Awatar użytkownika
milosz1997
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 17 sty 2011, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sanok, podkarpackie

Re: jaki to storczyk?

Post »

mam pytanie jaki to storczyk?? ;:88 Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: jaki to storczyk?

Post »

To rodzaj Tolumnia.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12121
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Prośba o identyfikację :

Post »

Kupiłem takiego oto storczyka na przecenie w Leroy Merlin dosłownie za grosze i jestem niezmiernie ciekaw, co to konkretnie za gatunek (albo przynajmniej ? jeśli oznaczenie do gatunku jest niemożliwe ? co to za rodzaj)... A że na storczykach się zupełnie nie znam, to proszę co bardziej doświadczonych forumowiczów o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Ayesha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1331
Od: 24 sie 2010, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Prośba o identyfikację :

Post »

Dendrobium nobile ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”