Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu :wit ale dałaś czadu tymi liliowcami i jeżówkami ;:oj hortensja też śliczna ale liliowce u Ciebie toż to cudo natury !
Podobają mi się te ciemniejsze, możesz mi polecić jakie nadawałaby się do mojej suchej ziemi ?
Mam parę liliowców, ale jeden przekwitł podczas mojej nieobecności na działce, inne chyba lada moment bedą kwitły, a może już po ptokach . Jutro się wybieram to zobaczę co i jak.

I gdzie je kupowałaś ? one są na prawdę piękne i zdrowe ;:333
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu kusisz tymi jeżówkami oj kusisz,podoba mi się Twoja różowa pysznogłówka /bo to ona prawda /.Ja mam czerwoną i też w tym roku bardzo ładnie kwitnie,chociaż w ubiegłym roku bardzo łapała mączniaka.Zdrówka życzę.
Pozdrawiam Teresa :wit
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu, to mój ulubiony czas na Twojej działce, liliowce i jeżówki.
Nie grozi mi co prawda hostomania i żurawkomania, u mnie te roślinki występują w ilościach szczątkowych, ale takie liliowce i jeżówki to bardzo chciałabym mieć na działce, tym bardziej, że jeżówki chyba mnie nie lubią, ciągle jakaś wypada, a w tym roku zanosi się na to, ze się pokrzyżowały, jest bardzo dużo czerwonej pełnej i fioletowej, innych odmian jakoś nie widać, chyba na mojej działce działa jakiś chochlik :)

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Witaj Jolu. Współczuje ostróg bo też je mam i wiem jak to boli. ;:145 Miałam taki czas ,że chodziłam o kulach bo nie mogłam stanąć nawet na palcach. Ależ dałaś pokaz jeżówek, uwielbiam je. Co ja robię nie tak z ogrodówkami ,że mają ogromną liczbę liści ale kwiatów brak ;:306
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu wszystko takie bujne, aż miło popatrzeć. Jeżówki u mnie kiepskie, a u Ciebie przepiękne ;:oj
Zresztą nie tylko one. Liliowce popisują się kwiatami ;:306
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16625
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Fantastyczne zdjęcia zza siatki - pokazują całe bogactwo ogrodu. Tyyyle kwiatów i co jeden to piękniejszy. ;:138
Tym razem urzekły mnie jeżówki i obsypana kwieciem hortensja [moja ma aż ...dwa pąki]. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu, podziwiam Twoje roślinki. Czy używasz sztucznych nawozów?
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4027
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Madziu, w Fotoshopie wszystko pięknie wygląda, nawet z różowego można zrobić fiolet lub błękit. Przeglądałam wczoraj na All... oferty róż, no i znalazłam jedną cudną ;:oj , normalnie płatki o pełnej palecie barw, każdy inny, od czerwieni po głęboki błękit ;:224 . A sporo ludzi ją kupiło, o ludzka naiwności ;:224 .
Ja też jeszcze nie pojadłam swoich pomidorów, ale kilka już się szykuje ;:173 .
Asiu, liliowce kochają słońce i każda odmiana się nadaje. Tylko jak są młodziutkie trzeba podlewać i wyściółkować czymś ziemię, żeby utrzymać wilgoć. Kupowałam w różnych miejscach, u szkółkarzy hodowców ale też na Forum.
Teresko, tak, to pysznogłówka. Odmiana niska ;:65 . Miałam przedtem takie wysokie mix kolorów, samodzielnie wyhodowane z siewu. Też łapały mączniaka. Mam wrażenie, że one wolą mieć non stop słońce. Podzieliłam w zeszłym roku kępę i mam ją w dwóch miejscach. Jedne patelnia, drugie kilka godzin cienia. Będę obserwować jak się zachowuje.
Irenko, nie wiem jakie masz warunki na działce, ale jeżeli masz cieniste miejsca, to hosty i żurawki są dla nich idealne ;:65 . Jeżówki są niestety himeryczne i dopóki się nie rozrosną, potrafią nie przeżyć zimy. Oczywiście te odmianowe, bo botaniczna jest nie do zdarcia i na dodatek łatwo się wysiewa. U ciebie prawdopodobnie odmianowe padły, natomiast wysiały się i dlatego masz tą zwykłą (bo niestety z siewu odmianowych w 99% wracają do formy wyjściowej). Krzyżówka ujawnia się dopiero w roślinie z nasion, a nie w tej którą masz wsadzoną - to niemożliwe z punktu widzenia biologii i genetyki ;:185 .
Joasiu, boli jak chol..., ale się nie daję. A jak zajmę się robotą na działce, to o tym zapominam 8-) . Ta moja hortensja nie kwitła przez 3 lata, ale budowała krzaczek. Jesienią podsypałam nawozem jesiennym Fructusem a wiosną siarczanem amonu no i wreszcie kwitnie :heja
Lucynko, robię trochę takich ogólnych ujęć i sama też u innych poszukuję, bo to daje pojęcie, jak zagospodarowana jest działka i działa inspirująco. Mam 3 hortensje ogrodowe, ale jak na razie tylko ta ma kwiaty, druga trochę pączków a trzecia nic. A w ogóle to są opóźnione.
Aniu, nawozy sztuczne używam. Daję obornik i kompost pod pomidory, dyniowate i do szklarni, ale na całą resztę, na kwiaty, borówki i dokarmianie w sezonie używam sztuczne nawozy. Po pierwsze nie mam dostępu do innych naturalnych w dużych ilościach, a po drugie, to wymagałoby ogromu pracy takie podlewanie całej działki konewką ;:oj , Trochę tylko pomidory zasilam gnojówką roślinną.

Dzisiaj był upał, jak pewnie w całej Polsce. Pod wieczór wygoniły mnie czarne chmury, ale jeżeli nawet padało, to nie u mnie. Zresztą nie licząc na to solidnie podlałam wszystko. Zasiliłam pomidory, szklarnię i dyniowate gnojówką z liści pomidorów z dodatkiem saletry potasowej. Narobiłam swojskiego zapaszku na całą działkę i okolice ;:306
Pierwszy dojrzewający pomidor. Za kilka dni będzie do konsumpcji :tan

Obrazek

No i kwiatuchy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na balkonie zakwitła mi druga passiflora (kupiona w zeszłym roku, nie wiem jaka to odmiana).

Obrazek

No i rosną roślinki - zakupione w Lidlu jako małe sadzoneczki : camelia i sundawille. Na razie budują krzaczki, ale sundawille będzie mieć kilka kwiatków ;:138

Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4027
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

A tu moje zbiory czosnku ;:65

Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Wybieram czosnek ;:63 . Super Ci urósł. Żartuję oczywiście, ale nie do końca, bo jestem fanką czosnku, do jedzenia oczywiście, np. dodaję do pomidorów, a Ty masz obydwa te warzywa ;:173 .
Moje liliowce z falbanką, mają trudności z właściwym otworzeniem się i nie mogą pokazać swojej urody. Dlaczego, nie wiem, może mają za sucho, bo ja generalnie liliowców nie podlewam. Twoje są cudne ;:180 .
Podoba mi się też passiflora w takich właśnie kolorkach. Jest taka egzotyczna ;:oj .
Po cichu Ci powiem, że zaczęło padać; może nie przestanie po 3 minutach, jak wczoraj ;:185 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Nie pomogło mówienie po cichu - już nie pada ;:145 .
Masz mnóstwo jeżówek - fajnie wyglądają ;:63 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16625
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Cieszę się, że znowu pokazałaś swoje piękne liliowce. Dziękuję. Z przyjemnością sobie pooglądałam. ;:138
Jakie dorodne czosnki Ci urosły! Dwa razy próbowałam przygody z czosnkami i dwa razy zaliczyłam fiasko. ;:222 Teraz już tylko sadzę czosnek w pobliżu tulipanów, bo podobno one odstraszają nornice.
Po kropelkach wody na kwiatach widzę, że i u Ciebie spadł deszczyk. ;:333
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

To ciekawe. Tulipany czy czosnek odstrasza?
Pozdrawiam. Ania
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”