Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Nie taka leniwa,jest już 4 rozwidlenie ,pączki kwiatowe zasychają.Roślina mateczna też była malutka.Mam jeszcze dwa egzemplarze z papryczki co rosła obok z mniejszymi b. okrągłymi owockami ,ta jest dwa razy mniejsza!Podłoże ,miejsce na parapecie, podlewanie i inne inności identyczne.
MARIO dodaj przedrostek SUPER do swojego nicka :;230
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

No,no Mario-dobra robota ;:333 Końca nie widać.... ;:oj Zasilacz czymś te maleństwa?
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
MARIOooZIOOM
100p
100p
Posty: 127
Od: 25 lut 2014, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Na razie sama woda tylko ;:173
Mam parę krzaków już z pąkami, ale je z +/- miesiąc wcześniej siałem
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Pokażę Wam moje przedszkole, które udało mi się wyhodować pod niewielkimi świetlówkami z zimnym białym kolorem :) Lepiej urosły niż w świetle lekko różowym ;:218
Pierwsza paletka - to wysiewane w styczniu, pikowane początkiem lutego :) Drugie, to w większości annumy które wysiałam miesiąc później od tych pierwszych.. widać, że radzą sobie bez problemu. A trzecie, to najwcześniej pikowane maluchy, gdzieś końcem lutego :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejne foto, to już pipikowane towarzystwo :tan - ale tylko z pierwszej paletki. Na kolejną niestety trzeba jutro pobiec do ogrodniczego, bo nie mam w "co" wsadzić :) Dalej, to moja wiosna wśród papryczek, pozostawione kwiaty na Explosive Ember, ślicznie kwitnie :) Na koniec mój jednak budzący się krzaczek Caribbean Red :) Bardzoo się z niego cieszę!! I jak na złość, jak się zaczął budzić, to wykiełkowały mi już zapomniane nasionka, teraz to już dwie niewielkie siewki ;:215
Obrazek Obrazek Obrazek
Wszystkie siewki traktowane jednakowo, dostały 2-3 razy biohumus, i 2 razy bioflorin :D
Wszystkich paprykowo zakręconych serdecznie pozdrawiam :wink:
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Bing
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 21 lip 2013, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

termic jakie fajne to Twoje przedszkole. :D Ja swoje jalapeno dopiero tydzień temu położyłam na wacik i nie wiem czy nie za długo się z tym ociągałam. Kiełka wypuściło dopiero 1 nasionko. W domu temperatura nie sprzyja do kiełkowania, kaloryfery już nie grzeją. :|
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Mi pod lampką spokojnie rosły, powiem że te annumy bez problemu dogoniły miesiąc wcześniej pikowane odmiany (te bardziej wybredne) :roll: Jeżeli tylko będzie słoneczko, na pewno dadzą radę :wink:
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

a oto mój najstarszy podopieczny z siewu 6 lutego, miałem jedno nasionko, pierwsza papryka w życiu i okaz najładniejszy, oraz najostrzejszy ze wszystkich wysianych papryk, przedstawiam trynidad scorpion butch T:
Obrazek

Jestem z niego dumny 8-)

Resztę może za kilka dni pokaże jak przepikuje bo strachy na wróble z nich i wstyd pokazać ;:124 ;:224
Awatar użytkownika
linnenn
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 mar 2014, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

No to już się chyba wyjaśniło, co robiłam źle ;). Przelałam nasionka (gdzieś wyczytałam, że lubią duuuużo wody) no i mi zgniły. Kiedy podniosłam folię z kubeczka, dość mocno śmierdziało. To samo z kiełkującym już nasionkiem, które wrzuciłam w ziemię (kubek miał odpływ). Pogrzebałam i znalazłam je, bo martwiło mnie, że nic nie wyszło, ale kiełka już nie było no i smród stęchlizny :/.

Zatem mam tylko dwie siewki ostrej papryczki, do tego sporo wyciągnięte.

W akcie desperacji postawiłam właśnie 2 ostatnie kubeczki z nasionami na kaloryferze :(. Będzie co ma być, wody tyle, żeby wacik był mokry, ale woda się nie przelewa.

Sachel - śliczny! :)
BalkonowyOgrodek.pl - mój blog o próbach ogrodnictwa w mieście na balkonie :)
Moje storczyki!
Pozdrawiam, Monika! :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Jako żo wczoraj robiłem zdjęcia rozsady na strychu, to zrobiłem zdjęcie również moim papryczkom się tam znajdującym :) Jest to siew z mixu, sam jestem ciekaw co za odmianą się okażą :D
Obrazek
Obrazek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Błażej , w czym rosną te papryczki ?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Jako że to były papryczki nn, to nie patyczkowałem się i nie czekałem z nimi, tak jak z pomidorami na nową ziemię i domieszałem garść żółtego piasku z składziku z ziemniakami :) bo miałem końcówkę ziemi. Resztę już w nową ziemię rozsadzałem.
Najwazniejsze jest jednak to, że one stoją w nieodpowiedniej dla siebie temperaturze :) bo wolałem je wnieść na strych, a na parapety w pokoju dać w ich miejsce jakieś znane mi odmiany :D
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Nie na darmo pytam, bo jak zapewne widzisz, liście właściwe są zdecydowanie jaśniejsze od liścieni. Domniemywam, że to niedobór składników w podłożu. Twoja odpowiedź potwierdziła moje przypuszczenia.
Awatar użytkownika
evach
50p
50p
Posty: 85
Od: 3 wrz 2013, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice/Syski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

:wit
piękne sadzonki już macie ;:202
Ja mam posiane 2 rodzaje, jedne już powoli wypuszczają liście właściwe drugie dopiero kiełkują.
Chyba włożę pod lampę bo słońca u nas zero :?
Powiedzcie mi, w niektórych papryczkach liścienie są "ułomne" :lol: znaczy nie wykształcone, jakoś pozwijane dziwnie czy będzie to miało wpływ na dalszy rozwój roślinki?? ;:224
mój tablet płata mi figle -> przepraszam za błędy ;)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”