Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Dziunia, Twoje papryczki to tegoroczne oprócz ostatniej? Ja muszę chyba zacząć powoli kilka rozdać.. Mulatki są najpiękniejsze, Zimbabwe tak sie genialnie rozrasta ze az puchnie w oczach a chinese 5 colour ma tak przepiękne liście... Uwielbiam papryczki :heja
klaudini
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 mar 2014, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Witam wszystkich serdecznie,
Jestem początkującym ogrodnikiem hobbystą dlatego zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych miłośników papryczek. Mój problem polega na tym, iż papryczki zaczęły gubić dolne liście, zatrzymały się we wzroście. w pierwszych dwóch tygodniach urosły więcej, niż w kolejnych dwóch. Nasionka miałam z papryczek z lidla. Nie wydaje mi się aby mogło to być spowodowane nadmiarem wody, podlewam je codziennie w małych ilościach. Czy to możliwe, że zmarzły na parapecie nocą? Temperatura mogła spadać do ok 15-16 stopni. W dzień mają temperaturę w granicach 24 stopni.
Turtle
200p
200p
Posty: 355
Od: 14 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

na pewno zbyt niska temperatura nocą, lepiej jak nie spada poniżej 18-19.
A te dolne to nie przypadkiem liścienie? - takie długie, wąskie? Jeżeli tak, to normalne.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

klaudini pisze: Nie wydaje mi się aby mogło to być spowodowane nadmiarem wody, podlewam je codziennie w małych ilościach.
Nie jest to takie oczywiste. Nie wyobrażam sobie codziennego podlewania tak małych roślinek. Za niska temperatura podłoża to druga rzecz , która może tu mieć miejsce. 14 * C to już na nisko- na przykład.
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Ja swoje maleństwa podlewam co 2-3 dni, teraz jak jest chłodniej to nawet rzadziej :) Czekam aż ziemia trochę odetchnie i się przesuszy, i wtedy leję na podstawkę. Piją tyle, ile chcą i już ;) Co prawda, trochę w tym roku galopują, no ale.. ;:224 Taki rok :)) Dlatego pomidory jeszcze czekają ;:215
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
grzesiek1008
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 24 lut 2012, o 16:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Comcia pisze:To sporo tego masz, wygląda to na niedobory żelaza, spróbuj zasilić chelatem żelaza dolistnie ( nie doglebowo ) co 2-3 dni przez mniej więcej tydzień, powinna być poprawa.
też już o tym myślałem, ale się wstrzymam, ponieważ jutro przyjedzie znajomy który ma małe labolatorium do analizy gleby i roślin, może on coś wymyśli
Na codzień zajmuje się raczej uprawami rolnymi i nie ma pojęcia o papryce ale posiada ogromną wiedzę na temat ogólnej uprawy roślin,nawożenia i chorób, więc liczę na jego pomoc
Awatar użytkownika
MARIOooZIOOM
100p
100p
Posty: 127
Od: 25 lut 2014, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Ja swoje papryki trzymam w tunelu w dzień temp. wynosiła nawet 10 stopni dopiero gdzieś tak koło 17 rozpalane jest w piecu i temp wzrasta do jakiś 25-30 stopni
Awatar użytkownika
anabelka23
200p
200p
Posty: 409
Od: 7 maja 2013, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lipówki/ Pilawa
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

U mnie del piquillo wyrosło jakoś tak... Jalapeno chyba w normie. A cayenne mają po 10 cm.

Obrazek Obrazek Obrazek
Mam na imię Ilona...
Awatar użytkownika
Tournesol
200p
200p
Posty: 208
Od: 3 maja 2012, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja, pod Paryzem

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Witam,
Oto prosze Filius Blue 2013 ktory przezimowal w domu :D
Obrazek
Obrazek
Tournesol
Moja pasja : pomidory, papryki i moje kury Marans
No i troche reszte ogrodu
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Nie wiedziałam,że taki on nakrapiany.. ;:oj Zupełnie jak Fish Pepper.
Mam Filius Blue sadzoneczkę dopiero :wink: .
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

No właśnie, mój filiusek miał ciemno zielone liście, fioletowe łodyżki, kwiatki i owocki :) Tak jak szperałam po internecie to w większości takie okazy były :)
Z tego co oglądałam i znalazłam, to Fish Pepper ma kwiatuszki białe, i bardzo dekoracyjne listki :) A taki z ciemnymi listkami, nakrapiany, z fioletowymi owockami to znalazłam Purple Tiger :wink: Może to to? :wink:
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Przegapiłam moment założenia 3 części i tak coś się dziwiłam, że brak wpisów w cz2. ;:306

Marmarelka tak, tylko te piri-piri mam przezimowane reszta to "przedszkolaki" :;230
Przezimowałam tak 2 sztuki piri-piri, ale niestety jednego egzemplarza się "pozbyłam" dzięki mojej Siostrze, która opiekowała się rozsadami w domu rodziców.... Otóż bez mojej wiedzy podarowała jeden egzemplarz w ramach prezentu imieninowego komus z pracy... ehh... Mało jej nie zabiłam ;:161
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Nie rozumiem, skąd ludziom przychodzą takie rzeczy do głowy.. przecież nie ona to wyhodowała.. ;:185

Moje Cayennki rosną jak na drożdżach.. ciekawe czy jak je przepikuje i wystawie na okno, to zwolnią tempa .. Rozkwitł mi się już Explosive Ember który siałam w styczniu :) Chyba zostawię sobie jeden egzemplarz do doniczki :D
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”