Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

babuchna, ja Ci polecam hungarian black :) Ona jest taka średnio ostra, przynajmniej u mnie była ;:131 .
krynka też to pisała, że u niej hungarian black była taka łagodnie ostra, że jadła ją na kanapce :)

No i jak pięknie wygląda :D Niedojrzała jest całkowicie czarna, z czasem przechodzi w taką głęboką, ciemną czerwień :)
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Dokładnie tak ,jak Amanisia pisze ;:108 . Zauroczyłam się tą papryczką jako pierwszą dojrzewajacą- jadłam ją już ok 10 lipca,wcześniej niż pierwszego pomidora :wit Spokojnie daje się zjeść na kanapce i w sałatce przez początkujących :wink: Nadaje się też do faszerowania serkiem - owoce są krótkie i w miarę grube u nasady. Dla mnie bomba! Zostaje u mnie na zawsze! :heja
Poza tym jest bardzo dekoracyjna- czarne,bardzo błyszczące owoce przyciągają wzrok.Burgundowe też piękne! Moja właśnie przechodzi drugą młodość :heja Zakwitła drugi raz pod koniec sierpnia i znów jest obsypana owocami.

Spakowałam jej nasiona na akcję :)
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Mulato Isleno jest tylko leciusieńko ostrawa. Owocek nawet spory jak na chili. Zdecydowanie dobra dla początkujących :)


Dziękuję ślicznie wszystkim pomocnym.
bab...
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Mamy wątek opisowy papryczek ostrych, może by tak go odświeżyć trochę?

:arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=69325
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Jokaer, fajniutkie, a ta większa, będzie super do nadziewania :D
Paula, dzięki, jak mus, to mus ;:333 Będę czarnulki na pewno wysyłać na akcję, tylko nie wiem czy Royal Black i Scorpions Tongue zdążą dojrzeć, późno je siałam i jeszcze koloru na nich nie widać.
Jode, jeśli masz na doniczce, w której kupiłaś tą pięknotkę, nalepkę z nazwą producenta, to możesz sprawdzić ich ofertę na stronie internetowej, w ofertach podają nazwy sprzedawanych odmian a czasami bywają też zdjęcia, można porównać. Tak jak pisze Tournesol, to prawdopodobnie będzie F1, ale ładniutka jest ;:215 i można się pokusić o wysiew nasion z niej zebranych, a może przetrwa zimę na parapecie? :)
Tournesol, dziękuję :) Ja Cię w pełni rozumiem ;:3 Też jestem zauroczona papryczkami, dopiero drugi sezon uprawiam większą ilość odmian, ale zawładnęły niemal całym miejscem w moim ogródku :D I już tak chyba zostanie ;:167
Whitedame, możesz dopisać kształt, np. "kuleczka" albo "podłużna" czy "łezka" :wink:
Dorotko, ja Ci polecam Pasilla Bajio, Anaheim, odmiany w typie Ancho (Ancho Mulato, Ancho Poblano, Ancho 101, Ancho San Luis, Dolmalik), NuMex-y (Big Jim, Sandia, Sunrise, Sunset) - one mają max. do 2-2,5 tys. jednostek w skali Scoville'a. Łagodna jest też Aji Panca, a z okrągłych do nadziewania ?ora i Red Cherry Large :)
(naklikałam na Twoją stopkę ;:173 )
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Wprawdzie nie taki dorobek jak Tournesol i Cantati, ale jestem zaskoczona swoją czuszką.
Przeszła samą siebie :shock:

Obrazek
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Aimee pisze:Mulato Isleno jest tylko leciusieńko ostrawa. Owocek nawet spory jak na chili. Zdecydowanie dobra dla początkujących :)
Hej... mam mulato na balkonie, wciąż jeszcze go tam trzymam. Owoców mógłby mieć więcej, ale słabo wiązał... Papryki dopiero niedawno zaczeły się przebarwiać na brąz. Czy Ty-Aimee lub ktoś z forum mógłby wstawić fotkę mulato islano?
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Ja nie wstawię-uprawiałam w tamtym roku.W tym roku zeżarły mi ślimaki. Ale fakt-są późne. Wyglądają jak mniejsza zwykła papryka na końcu trochę w dzióbek i w kolorze czekoladowym.
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
MARIOooZIOOM
100p
100p
Posty: 127
Od: 25 lut 2014, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Ja dzisiaj pozrywałem wszystkie papryki z krzaków bo i tak na nich już nie dojrzeją i krzaki wyrzuciłem, koniec sezonu ;:185
Obrazek
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Tak wygląda moje mulato isleno
Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
KonradB
50p
50p
Posty: 78
Od: 2 sty 2014, o 17:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

U mnie dalej wiszą habanero red, z jednego krzaka jak na razie zebrałem 8 papryczek, wisi jeszcze kilka, krzak chcę wykopać i przezimować. W smaku, ostre jak brzytwa, nie dałem rady zjeść nawet kawałka na surowo, w salsie nadaje fajnego aromatu i niezłej ostrości.
Obrazek



A Jalapeno Orange miało być delikatnie ostre w smaku a okazało się całkiem słodką papryką o bardzo fajnym aromacie, szczególnie po ususzeniu. Tylko czy to na pewno Jalapeno?
Obrazek
regulamin!
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Kształtem jalapeno nie przypomina :( Ja miałam jalapeno orange i moje to w ogóle była porażka. Kształt jakby czterokanciasty, wydłużony, w smaku - jak trawa. Ani słodkie ani ostre. Coś okropnego. Trafił mi się po prostu jakiś dziwaczny kundelek.

KonradB, czy bierzesz udział w Akcji Wymiany Nasion? Jeśli tak, to mógłbyś dać nasionka tej swojej 'jalapeno orange' - która okazała się słodka? Bo fajnie wygląda :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”