Lilie-uprawa cz.5

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

Moje lilie z L... dostałam 10 dni temu :) Wszystkie były bardzo duże i w idealnym stanie. Najmniejsza jest chyba Big Brother ale ta odmiana tak już ma, zakupowine cebulki tej lilii w innych sklepach też były niewielkie. Mają już 1cm kiełki. na razie trzymam je w zimnym garażu.
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

ainat pisze:Kupowałam i płaciłam pod koniec stycznia
Dziękuję za tę informację - ja kupowałam i płaciłam 10 lutego, więc może i ja niedługo doczekam się przesyłki? ;:138
Awatar użytkownika
gonia8
50p
50p
Posty: 65
Od: 17 sty 2014, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. podkarpackie

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

Moje lilie kupione na targu w zeszłym sezonie. Oczywiście nazw nie znam, bo były inne niż miały być :(
Coś dla oka w oczekiwaniu na przesyłki :wit
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrowionka
Gośka
Awatar użytkownika
Adek13
200p
200p
Posty: 347
Od: 11 kwie 2013, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

2 obrazek to lilia orientalna stargazer :D a 4 to może być Casablanca
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

Piękne :)
Ta trzecia to chyba L.A. Royal Sunset... :wink:
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

2 lilie pomarańczowe kupione w tesco :D
jak oceniacie? :D
RL=www.fotosik.pl]Obrazek[/URL] Obrazek Obrazek
Początkujący
123Magda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 mar 2014, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

Cześć wszystkim,
Może ktoś mi doradzić, w jaki sposób doprawić podłoże pod lilie OP? Ziemię mam w miarę lekką, wiec z woda problemu nie będzie, ale z czym ją mogę zmieszać, aby zasilić. Czytałam, że niektórzy mieszają z torfem, ale nie wiem czy torf użyźnia ziemię, czy tylko zakwasza. Zależy mi na mocnym efekcie, tak żeby roślinki popędziły :) Aha, co jest ważne, nie mam dostępu do kompostu i obornika, więc coś co moge kupić w sklepie, choćby w castoramie, czy obi :)
turkucpodjadek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 15 mar 2014, o 02:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

Witam,

Jak wielu tutaj również mam w swoim bajzlu (ogrodem tego jeszcze nie nazwę) kilka lilii i co do części mam pytanie o postępowanie. W zeszłym roku kupiłem 3 nowe, nie pomnę niestety nazw w tej chwili. Jedną kupiłem na targach roślin, miała to być żółta, olbrzymia. Nowa odmiana, dorastająca pod okiem profesjonalisty ponad 2m, w warunkach ogródkowch do 150-180cm. Moja miała ledwie 60 i nie zakwitła. Wiem że nie była odpowiednio mocno nawożona, gleba u mnie też jest raczej jałowa (3, 4 lata ogród leżał odłogiem), z racji tego że roślina była raczej słaba wkopałem ją na zimę, de facto wkopałem całą doniczkę i tak wstawiłem do piwnicy razem z dwoma biały. Cebulka zaczyna kiełkować i teraz moja zagwozdka... wyjąć ją z tej ziemi i wsadzić do świeżej? Czy zostawić jak jest, zakopać i nawieźć? Z jedną białą mam problem podobny, acz tam mam już prawie 20cm rośliny i to chyba z cebulki przybyszowej. Mogę ją bezpiecznie rozparcelować w tym momencie? Czy mogę jej zaszkodzić? (Białe to lilie trąbkowate, ok 120cm, wielkokwiatowe, CHYBA Casablanca)
W badylach i barłogu czyli historia zmagań z materią glebowo-zieloną.
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

turkucpodjadek - mogę powiedzieć tyle, że cokolwiek o tej porze robi się przy liliach (przesadza, dzieli, wymienia ziemię) na pewno im nie zaszkodzi pod jednym warunkiem: że uważa się na korzonki i kiełki, tak aby niczego nie połamać.

123Magda - nigdy nie słyszałam o czymś takim jak lilie OP (może chodzi ci o OT - orienpety?).
Torf sam w sobie nie użyźnia ziemi (nie jest nawozem), ale stanowi rodzaj "gąbki" w której mogą się zmagazynować substancje odżywcze. Może zakwaszać ziemię (torf kwaśny - wysoki - pH ok. 3), ale nie musi (torf odkwaszony - pH ok. 6). A pod lilie najlepszym podłożem jest albo mieszanina kompostu z piaskiem, albo zwykła "ziemia ogrodowa" - taka do kupienia w markecie.
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
123Magda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 mar 2014, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

Galadriela, oczywiście chodziło o OT-orienpety. Zrobię jak mówisz, co prawda trochę pójdę w koszty, bo mam tych lili sporo, ale już trudno. Mam posadzić i nie mieć kwiatów później, to już lepiej zapłacić. Przy okazji pozwolę sobie dopytać, czy dla innych cebulowych, tulipany, narcyzy kupić tak samo, zwykłą ziemię ogrodową? Chyba czas nauczyć się robić kompost :)

A jeszcze tak teraz przeglądam i znalazłam coś takiego jak obornik granulowany. Co sądzisz o zmieszaniu ziemi z ogrodu z piaskiem i tym obornikiem? Czy jednak lepsza ziemia ogrodowa z supermarketu? :)
Awatar użytkownika
seven_of_nine
50p
50p
Posty: 55
Od: 9 lut 2014, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

Witajcie, pochwalę się moją Casa Blancą :-) Codziennie wygląda piękniej :)
Obrazek
Resistance is futile!
Moje rośliny: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 71&start=0
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

Też wczoraj kupiłam Casa Blancę i kilka innych. Mam nadzieję, że będzie tak piękna jak na zdjęciu.
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lilie-uprawa cz.5

Post »

Tak kwitła moja Casa Blanca w pierwszym roku uprawy. Zakupiona była w maju na bazarku jako różowa lilia. W drugim roku miała już 5 "pędów" i była dwa razy większa ;:138
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”