Storczyki, koty i ja

Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Dufin pisze: [...] Phal. speciosa x violacea Dark Red Wu bardzo mi się spodobał. Miałam już kiedyś na niego chrapkę, ale udało mi się o nim zapomnieć. Do dzisiaj! Kolory u Ciebie są przepiękne!
[...]
Kup kup kup! :lol: U mnie szybko się zaaklimatyzował, zakwitł dwoma kwiatkami, a i teraz wypuszcza 2 nowe pędy (fakt, ostatnio coś wstrzymał ich wzrost, ale myślę, że słoneczko coraz mocniej grzejące pobudzi je znów do wzrostu ), aż przebieram nogami z niecierpliwości aż znów zakwitnie. To mój, póki co, najukochańszy podopieczny (poza kotami oczywiście, ale one zawsze pozostaną już poza wszelką konkurencją ;:224 ). Jest co prawda jeszcze jeden taki gość, bardzo bliski mojemu serduszku, ale nie chce zakwitnąć póki co.
Dufin pisze:[...] Co do kotów, ja muszę przyznać, że mój chyba jakoś niespecjalnie faworyzował parapety [...] :D
Zamienimy się? :D Oddam 2 za jednego ;:306 :D
Krychna pisze:[...] Widać serce i zapał do tych jakże pięknych roślin :D
;:196 Miło to czytać, sama nie wiem skąd u mnie taki zapał do kwaiatów, których przez blisko 30 lat, delikatnie mówiąc, nie lubiłam. A teraz dmucham chucham podziwiam :oops:
Dufin pisze:fantastyczna ta kula! Ale nurtuje mnie jak Ty tam storczyka wsadziłaś ;:224 :;230 [...]
Ano, zdolna ze mnie bestia jest :;230 :wink:
Karnova pisze:[...] Rewelacyjna kula i też nurtuje Mnie jak Ci się udało włożyć tam rośliny ;:218 [...]
No dobra, zaraz zdradzę mój sekret :wink: I znów nici ze starań, że ja niby taka zdolna... :;230
Karnova pisze:[...] A co do Phal. bellina white x pulchra alba nie poddawaj się podczytując różne wątki na pewno zdążyłaś zauważyć, że takie niby marne rośliny lubią wracać do żywych ;:168
Dziękuję za pocieszenie ;:196 Tak, czytałam dużo. Dzięi Wam dbam o nią teraz tak jak dbam, czyli okłady z nasączonych wodą wacików na listki, utrzymywanie podłoża wciąż wilgotnego itp. Jeszcze tylko czekam za drobniejszym podłożem z kory. Ale wiem, że szanse są marne. Sczerniały listek, który "odpadł", odpadł cały, tj. łącznie z tą częścią, która znajdowała się w stożku wzrostu. Bo i do stożka wsypałam ten nieszczęsny cynamon ;:223
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Sekret szklanej kuli:
Obrazek

Kula z jednej strony ma dość spory otwór (średnica jakieś 8-9 cm), który nie był zupełnie widoczny na pierwszym zdjęciu, jakie umieściłam :) Przez otwór ten spokojnie "przechodzą" doniczki 5,5 cm + listki kwiata. Ot i cały sekret moich tajemniczych "zdolności" :lol:

Co więcej kula z drugiej strony ma dwa otwory, przez które dodatkowo cyrkuluje powietrze. Jak tylko ją zobaczyłam w sklepie oniemiałam :lol: Zdziwiło mnie tylko, że w sklepie "doniczka" ta została nazwana jakoś tak dziwnie... świecznik :;230 Niestety wciąż brakuje mi czasu, żeby odpowiednio zagospodarować kule. Na razie na dnie jest keramzyt i - w jednej kuli:kwiaty w doniczkach 5,5 cm; w drugiej - phal. lobbii na podkładce. Marzy mnie się tam na dnie żywy mech :roll: Ale wciąż nie jestem przekonana jak on współgra ze storczami.
Na razie z dotychczasowych obserwacji mogę powiedzieć, że phal. lobbii na podkładce w kuli radzi sobie bardzo bardzo dobrze (tfu! tfu! żeby nie zapeszyć). Dzięki otworom możliwa jest swobodna cyrkulacja powietrza, dodatkowo codzienne spryskiwanie ścianek kuli zapewnia wyższą wilgotność, a szkło - wyższą temperaturę. Po ok. półtora miesiąca od przesadzenia go z doniczki na podkładkę + kula wypuścił pędzik :heja
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Widac dziure na pierwszym zdjeciu :D .w kazdym razie super te kule wygladaja ,sama mam jedna i powiem Ci ze fajnie storczyk w niej rosnie ,wlasnie dwa pedy wypuscil ;:63
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Cześć :wit Witam się i ja :D Super, że jesteś :D Widzę, że masz jeszcze wiele do pokazania :wit Kula niesamowicie wygląda, bardzo lubię połączenie białego szkła z kwiatami ;:224 Moim zdaniem wygląda to rewelacyjnie ;:215 Musze też dodać, że robisz piękne zdjęcia ;:167 Bosko wygląda Purple Gem Aida, jak Ci się udało złapać tak naturalny kolor? ;:333
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1959
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Hej, wpadam się przywitać :wink:
Ja powiem tylko tak: na bogato ;:oj
I kolejna Tunja na forum. Zdecydowany lider jak dla mnie ;:224
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

:wit Piękna kolekcja i chyba całkiem spora ;:108 Robisz śliczne zdjęcia ;:333 A kotek ( po kolorze sądząc chyba kotka) uroczy :)
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Callanthe, anabell, furious - z małym poślizgiem czasowym i ja witam Was serdecznie w moim wątku ;:7

anabell, odnośnie kota to rzeczywiście kotka. Chyba tylko baba potrafi tak namolnie pchać się przed obiektyw ;:306

Ale do rzeczy - na moich parapetach już widać wiosnę :D U każdej rośliny, za wyjątkiem jednej, coś się dzieje. Głównie są to nowe listki i korzonki, ale jest i basalek na hybrydce (jeden z pierwszych moich storczyków, któremu złamałam stożek wzrostu :oops: ), są i pędy i odgałęzienia na Phal. tetraspis x pulchra alba i kilku innych botanikach (tutaj aż boję się głośno cieszyć, co by nie zapeszyć). No i jest dziwne "coś" na dendrobium trantuanii. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyrośnie.

No i jeszcze coś - od środy mieszkają ze mną dwa nowe zielone dzieciaczki :heja Niestety tylko dwa, bo dwa okazały się być niedostępne :( Ale dobre i to, biorąc pod uwagę, że do ostatniego dnia (terminu składania zamówień) twardo trzymałam się postanowienia, że ani jednego storcza więcej w domu. Wybiła godzina 24 na zegarze, dumna z siebie położyłam się spać... Ale duma szybko zamieniła się ze złością. Za chłolerę usnąć nie mogłam. No i zamówienie poszło, na szczęście zostało zrealizowane :D

No co? W wojsku nie jestem, musztry nie muszę się trzymać ;:172
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
annamaria13
100p
100p
Posty: 178
Od: 24 lip 2010, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

ale kolekcja
sliczne okazy
:)
pozrawiam anna_maria

mój wątek : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36706" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Hej, hej! Witam się i ja. Jakieś ploteczki ;:162 krążą po FO, że pojawił się ciekawy wątek - bajeczne roślinki i autorka z lekkim piórem. Chętnie poczytam!
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

A gdzie fotki nowych dzieciaczków? ;:14 I co to za dzieciaczki? ;:oj
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Hej :wit
Fajny patent z tym dzbanem :lol:
Śliczne storcze i czekam na więcej zdjęć ;:65
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

gianna - bardzo mi miło, choć wolałabym jednak, aby było tu więcej do oglądania niż do czytania :lol:
Callanthe - nowe dzieciaczki wyczekane i wymarzone są bardzo, choć dzieciakami w sumie nie są ;:131 To dorosłe rośliny, ale wiecie takie "moje" :lol: To Phalaenopsis speciosa i Phalaenopsis tetraspis C1 x violacea indigo blue. Ten drugi przybył do mnie z wielką niespodziewajką :tan

Obrazek

Ciągle jeszcze odprawiam czary, żeby pączuś nie odpadł, odreagowując stres podróży. Póki co widzę, że nabiera kolorów więc może może... Rośnie też drugi pęd. Mam jednak obawy jak dam sobie radę z podłożem - rośnie w sphagnum, z którym mam bardzo małe doświadczenie i to jeszcze niezbyt pozytywne. Tak, czytałam, że większość tetraspisów woli sphagnum od kory, ale mam też i "zwykłego" tetraspisa i krzyżówkę z pulchra alba i oba rosną w korze... Bardzo bym nie chciała zmarnować nowego dzieciaka. Na szczęście chyba zdecydowana większość korzonków jest przy ściance doniczki i bardzo dobrze je widać - są zdrowe jak rybki.
No to się Wam wyżaliłam z moich obaw ;:306 Ile ja jeszcze nie wiem o storczykach :roll:

I jeszcze dziwne coś na Dendrobium trantuanii. Choć bardzo chciałabym zobaczyć jego kwiat to jednak obstawiam, że to niestety keiki.

Obrazek

I kolejna wielka radość nadchodzącej wiosny - 3 pędy Phalaenopsis tetraspis x pulchra alba od początku września zeszłego roku stały jak zaklęte. Z ani jednego oczka nic a nic się nie wykluło. A teraz się wykluwa - z 8 oczek idą rozgałęzienia, a i pędy się przedłużają i coś tam w oczkach też się dzieje :tan

Obrazek
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Ależ piękne masz te nowości ;:167 Krzyżówka z violacea indigo nazywa się Phal. Jennifer Palermo ;:215 Super, że ma pączek ;:oj I ile odbić na krzyżówce tetraspisa z pulchra ;:219 W życiu tyle nie widziałam na raz ;:306
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”