Sundaville,-,Dipladenia - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Antaris zazdroszcze Ci białej Sundavilli :( mnie niestety nie udalo sie kupic białej co nie znaczy ze sobie odpusciłam :D

Kukulka.....zołte liscie prawdopodonie pojawiły sie po przesadzeniu do wiekszej doniczki.Moze jednak nie powinno sie przesadzac.....hmmmmm .Wiem jedno ale to zupełnie inny przypadek.Mojej sundavilli przeniesionej do hydroponiki zżółkły prawie wszystkie liscie ;:110 . Ja jednak potraktowałam ją dosyć drastycznie usuwajac resztki ziemi z korzeni. Podejrzewałam ze może tak sie stać ,nie rezygnuje jednak dopóki chociaz jeden listek zielony bedzie.Teraz wyglada smiesznie bo posrod pożołkłych lisci jest jeden kwiat.

Pozdrawiam Teresa Obrazek
anntaris
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 maja 2008, o 12:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

Teresa600 spróbuj w OBI. Widziałam dzisiaj białą. Może w Krakowie też mają :)
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

A oto moja sundavilla kilka tygodni po przesadzeniu do hydroponiki.Żal na nią patrzeć ,będę jednak walczyć.


Obrazek tak wygdlądałą zanim przenioslam do hydro Obrazek teraz obraz nędzy i rozpaczy

Pozdrawiam Teresa Obrazek
anntaris
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 maja 2008, o 12:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

No, nie posłużyła jej ta przeprowadzka :? . Teraz pozostało chyba tylko czekać. Może jeszcze odżyje. Widzę, że masz jeszcze drugą. Co z nią? Też przesadziłaś? A w ogóle to temat sundaville nikogo tu chyba nie interesuje. Sama prosiłam o pomoc, gdy moja miała szkodniki i tylko jedna osoba się zainteresowała :roll:
Awatar użytkownika
Aga60
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 maja 2008, o 15:31
Lokalizacja: woj. lubelskie

Post »

Anntaris ja mam podobny problem z moją roślinką. Napisz mi proszę czy pomógł ten oprysk. Kilka dni temy rozmawiałam z panią na targu, która miała w sprzedaży sundavillę i podpowiedziała mi, że są to raczej roztocza, które siedzą w ziemi.
anntaris
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 maja 2008, o 12:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

Aga60 ja w końcu kupiłam tabletki Substral(mszyce, mączlik,tarcznik,wełnowiec). Wkłada się taką tabletkę do ziemi i po kilku dniach zaczyna działać. Nie wiem co za szkodnika miałam, ale te tabletki pomogły :D . Spróbuj ich, kosztowały około 17 zł w Obi. Były też podobne, które działały jeszcze na wciornistka, kosztowały 27zł.
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Post »

Tylko mam wrażenie, że te tabletki to wkłada się wyłącznie do kwiatów doniczkowych w domu, bowiem są trujące również dla pożytecznych owadów. Ale może się mylę...
pozdrawiam
Aneta
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

anwi mylisz się. :D
Awatar użytkownika
szyszka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 lip 2008, o 12:19

Post »

Chciałabym odświeżyć temat. Mam taki sam problem z Sundavillą. Nie wiem co robić. Przeczytałam już gdzieś że mogą to być wciornastki, ale chciałam się upewnić.

Obrazek Obrazek Obrazek

jeśli wiecie jakie konkretne preparaty mogą pomóc proszę o nazwę. I pytanie, czy może kwiatek być na zewnątrz w zimne lato? Teraz jest strasznie zimno na zewnątrz, i wilgotno. Zauważyłam, że trochę zmarniał, więc wzięłam go do domu.
Awatar użytkownika
szyszka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 lip 2008, o 12:19

Co z moją sundavillą?

Post »

Mam problem z Sundavillą. Nie wiem co robić. Przeczytałam już gdzieś że mogą to być wciornastki, ale chciałam się upewnić. Obrazek Obrazek Obrazek

jeśli wiecie jakie konkretne preparaty mogą pomóc proszę o nazwę. I pytanie, czy może kwiatek być na zewnątrz w zimne lato? Teraz jest strasznie zimno na zewnątrz, i wilgotno. Zauważyłam, że trochę zmarniał, więc wzięłam go do domu.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możesz zrobić lepszej ostrości zdjęcie bardziej ze zbliżenia tego liścia z dwóch stron, postaram się pomóc. :D
Awatar użytkownika
szyszka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 lip 2008, o 12:19

Post »

Witam, dziękuję za zainteresowanie.

Chory listek
Obrazek Obrazek

A to młody listek, który niema czarnych kropek, ale jak widać jest cały w jakiś innych kropkach, widocznych zwłaszcza pod światło.
Obrazek Obrazek

Jeśli jest na to jakiś konmkretny preparat, proszę o podanie nazwy.

Dziękuję
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Oprysk Score 250 EC(uważam najskuteczniejszy) ewentualnie Miedzian 50 WP lub Bravo 500 SC. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”