Identyfikacja - jaki to storczyk ?

volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Jolusiu tylko cambria to generalnie mało precyzyjne określenie. Cambria to jedynie określenie pozwalajace na ustalenie warunków uprawy zbliżonych do danej rośliny. Ale duża część roślin należących do cambrii ma swoją dokładną nazwę krzyzówki. Wśród cambrii są miedzy innymi:

Colmanary
Vuylstekeary
Miltonidia
Beallary
Oncidia “sweet sugar”
Odontocidia
Odontoglossum
Odontonia
Zygonisia

Te mi tak przychodzą w pierwszej myśli.
onna
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2009, o 22:26

Post »

wracam na chwilkę żeby przypomnieć moje problemy ze storczykami. pewnie moja wina,że nie ma odpowiedzi, bo nie miałam czasu na zrobienie zdjęć - koniec roku w szkole to gorący czas :) Ponieważ wyjeżdżam na kilka dni, nie będę tego mogla zrobić aż do weekendu, jednak mogę opisać problemy. W moich cambriach ( o ile wszystkie trzy to cambrie) pseudobulwy się marszczą. Zdjęcia tych kwiatków po zakupieniu pokazałam w wątku Moje skromne początki - tam pokazuje kwiaty i sukcesy, a tu - miało być na zielono, ale nie wiem jak się to robi - miałam zamiar prosić o pomoc w trudnościach. Bardzo bym chciała,żeby te moje "inne" storczyki obdarzyły mnie znów kwiatkami - bo są naprawdę piękne.
tego najbardziej zniszczonego chciałabym jakoś przesadzić - liście ma już poucinane, a coś na nich jest - może wyciąć je całkiem? Nowa pseudobulwa z tego co wiem nie może rosnąć sama - cy jeśli tamta stara jest czymś zarażona to nie lepiej jednak je rozdzielić???
Po powrocie rzucę się na Wasze odpowiedzi i wreszcie coś zrobię z tymi kwiatuszkami bo strasznie mi ich szkoda i chciałabym wrócić im dobrą kondycję...
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Agitko ja także stawiam na Miltonidium Rosse Sanset...., nie pamietam dokładnie nazwy, ale właśnie takie posiada Madzia. Kwitnie drobnymi, różowo-beżowymi kwiatuszkami, pachnącymi czekoladą i wanillią :wink: .
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Agito - tak jak już podpowiedziała Lucynka, pęd faktycznie bardzo podobny do Miltonidium Rosy Sunset. Jeśli faktycznie takowe Ci się trafiło, to będziesz z niego zadowolona - kwitnie niezawodnie z każdej nowej, jeszcze nie wykształconej do końca psb :D

volcowitch - Odontoglossum to tzw. "gatunek" (rodzaj naturalny), choć mnie ta nazwa też kojarzy się raczej z jakąś krzyżówką :wink:
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Agunia
1000p
1000p
Posty: 1328
Od: 23 mar 2009, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Prośba o identyfikacje

Post »

mam takiego "śmierdziuszka" zapaszek palonej gumy
ma ktoś pomysł jak się nazywa ten storczyk ?
Obrazek
nie mam niestety lepszego zdjęcia bo już przekwitł.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Nie jestem pewna, ale to jest chyba jakaś hybryda Miltonidium :lol:
Nieco podobnie wygląda Miltonidium Purpurkea Alba, ale ma trochę inną warżkę :roll:
Awatar użytkownika
Agunia
1000p
1000p
Posty: 1328
Od: 23 mar 2009, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

faktycznie to on wyglądał jak Miltonidium tylko w innych kolorkach :D niema to jak poradzić się ekspertów :D
niestety nie kwitnie a zdjęcia mam marne :roll:
jeden pęd kwiatowy obciełam a drugi zostawiłam bo nie wiedziałam co z nim zrobić , może mi doradzicie co właściwie powinnam była zrobić? ciąć czy nie? zakwitnie jeszcze raz z pozostawionego pędu?
Awatar użytkownika
Agunia
1000p
1000p
Posty: 1328
Od: 23 mar 2009, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

no to proste pytanie, wyciąć ten drugi pęd kwiatowy czy nie bo właśnie tego nie wiem :roll:
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Post »

Jeżeli pęd kwiatowy jest brązowy i suchy wyciąć a jeżeli zielony to go zostawić aż uschnie :wink:
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
Agunia
1000p
1000p
Posty: 1328
Od: 23 mar 2009, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

jest zieloniutki :D to zostaje :D
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Post »

tak zostaje jak będzie brązowy to możesz go spokojnie wyciąć :wink:
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
Agunia
1000p
1000p
Posty: 1328
Od: 23 mar 2009, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

tak wygląda na dzień dzisiejszy
Obrazek
a to jest zbliżenie jak kwitł ic lepszego nie dam rady znaleść
Obrazek
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Ale to i tak nie ważne co to dokładnie za roślina apewnij warunki jak dla cambrii i będzie dobrze,
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”