Identyfikacja - jaki to storczyk ?

Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Nie ma za co dziekowac :oops: , najwazniejsze aby pieknie rosla i obficie kwitla :lol:
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
nika_29
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 26 mar 2009, o 21:33

Post »

Oj jest za co pielęgnowałam ją jak phalaenopsis w takich warunkach nawet nie wiedziałabym jak kwitnie nie mówiąc o listkach wszystko by uschło - pierwsze 3 listki są w harmonijkę pozostałe (odkąd dowiedziałam się jaki to storczyk) już proste. To dzięki temu forum Tobie Jolusiu i twojemu forum gdzie inna osoba zapytała jak pielęgnujesz swoją miltonię dzisiaj mogę cieszyć się tymi kwiatuszkami. Widziałam że pączek się rozwija ale nie myślałam że tak szybko w ciągu 2 dni.
Mam jeszcze pytanie ile czasu kwitną.
I jeszcze raz dziękuję za twoje forum wielu laikom pewnie też pomogło nie jeden raz trzymaj tak dalej!
Pozdrawiam i buziaczki.
Monika
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Miltonia kwitnie dlugo. Jak postawisz ja w chlodne miejsce to kwiaty utrzymuja sie do dwöch miesiecy, tak przynajmniej jest u mnie :lol:
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
nika_29
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 26 mar 2009, o 21:33

Post »

U mnie stoi w kuchni na parapecie więc tam raczej ciepło jest (gotowanie) ale zarazem największa wilgotność i chyba w mojej ocenie najlepsze dla niej światło wschodnie gdzie pełne słońce jest do godz. 10. No i ta wilgotność największa w całym mieszkaniu.
Joluś a co ile podlewasz swoje phalaenopsis bo ja widzę że część korzeni jest bardzo srebrna wręcz uschnięta z jednej strony doniczki a z drugiej zielone więc nie podlewamale boję się też zasuszenia - korzeni napowietrznych bo w tym momencie są już bardzo bardzo suche.
Pozdrawiam
Monika
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Przy podlewaniu czekam az wszystkie korzonki beda srebrne i na sciankach doniczki niema zadnej rosy. Moge powiedziec ze raz w tygodniu je kapie, to tez zalezy od pogody, bo zima oczywiscie zadziej. :lol:
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
nika_29
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 26 mar 2009, o 21:33

Post »

Dzięki za odpowiedz z podlewaniem poczekam.
Jutro wybieram się po następnego storczyka (choroba się rozwija a ja mam dużo miejsca na parapetach) tym razem kupię białego phalaenopsisa choć muszę przyznać, że marzę o kolejnej miltoni białej ale w dalszym ciągu się jej boję najpierw zobaczę czy z obecną dam sobie radę przez cały rok (gdzieś na forum czytałam, że wiele osób traciło swoje storczyki w okresie grzewczym).
Oczywiście zamieszczę zdjęcia jeśli tylko znajdę odpowiedni okaz :shock:
A teraz lecę na twoje forum podpatrzeć co nowego ;:88
Pozdrawiam
Monika
sabina_a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 kwie 2009, o 17:36

Sabina - moje storczyki

Post »

Witam,
o problemach juz napisalam, a teraz chcę się pochwalić storczykami które w tej chwili u mnie kwitną (są to nowe nabytki, ale zrobie wszystko by bylo im dobrze)

Tego kupiłam w OBI (obiecywalam sobie juz tam wiecej storczyków nie kupię ale jak zobaczyłam tego tro nie moglam sie oprzeć) Jaki to rodzaj storczyka??

Obrazek Obrazek

no i drugi - Phaenopsis

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Sabinko witaj!
Sliczny Phalaenopsis. Ma bardzo ladna barwe. Mysle, ze w realu jest o wiele ciemniejszy. A ten drugi Miltonia, prawda Kochani??? :roll:
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękne! pierwszy to Miltonia, a właściwie Miltoniopsis.
a Phalaenopsis ma ciekawy kolor.
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Oba storczyki są śliczne, phalaenopsis ma piękny kolor kwiatów. Gratuluje i niech Ci dłuuuuugo kwitną. ;:77
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
nika_29
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 26 mar 2009, o 21:33

Post »

W związku z tym, że temat mojego postu znacznie przekroczył granice otworzyłam nowy post storczyki moniki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight= wszystkich zainteresowanych zapraszam
pozdrawiam
Monika
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Bardzo ładne korzenie. Te białe pewnie były pochowane w wilgotnym sphagnum takiej kostce wewnątrz doniczki. Teraz ja bym przesuszył korzenie tak ze dwa dni w miejscu nasłonecznionym, ale nie na pełym słońcu.
onna
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2009, o 22:26

Czy mają szansę???

Post »

Witam. Po raz pierwszy piszę na tym forum. Poczytałam już co nieco, ale ciągle za mało wiem o storczykach i nie wiem gdzie szukać rożnych informacji.
Zacznę od początku. Moja przygoda ze storczykami trwa już od roku. Nie mam ich zbyt dużo, ale po dwóch Phalenopsisach zapragnęłam czegoś innego. Prze allegro zakupiłam jednego, przyjechał ze złamaną gałązką :( Później mąż zakupił mi dwa. Może jutro wkleję zdjęcia jak kwitły, w tej chwili mam dostępne zdjęcia związane z problemem, w którym proszę o pomoc. Otóż mój storczyk od początku był jakiś chory. MA na liściach plamki. Mimo to wypuścił nowy przyrost i korzonki. Pseudobulwy ma pomarszczone, jedna jest jakby obgryziona, ogólnie nie wygląda dobrze. Zdjęcia są sprzed ponad dwóch miesięcy, nie miałam dość czasu żeby się zająć pomocą i nie wiedziałam co mogę dla niego zrobić. Może tu znajdą się dobre duszyczki znające się na rzeczy i coś poradzą??? Zakupiłam keramzyt i podłoże do storczyków, chciałam go przesadzić, ale nie wiem jakie jeszcze zabiegi powinnam wykonać? Czy moczyć go w czymś grzybobójczym? Czy obcinać korzenie? Czy mogę się pozbyć tej "spróchniałej" bulwy???
W identyfikacji tej choroby może pomoże wam wygląd nowych przyrostów - liście mają takie jaśniejsze smugi - paski wzdłuż CO to może być i jak uratować storczyka???

Przepraszam,że zaczynam od prośby, jak będę miała dostęp do innych zdjęć na pewno założę wątek do oglądania:) A zamierzam powiększać kolekcje więc mam nadzieję, że będzie co oglądać:)

Obrazek
Obrazek
[/img]http://www.storczyki.pl/forum/forums/st ... 17.jpg[img]
[/img]http://www.storczyki.pl/forum/forums/st ... 15.jpg[img]
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”