osobliwości przyrodnicze

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Rychosenior
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 mar 2011, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

osobliwości przyrodnicze

Post »

Witam się serdecznie z wszystkimi forumowiczami. Jestem tu prawie nowicjuszem, rzadko tu bywam, ale tylko ze względu na słabą umiejętność posługiwania się komputerem. Czasami bywają sytuacje i przedziwne okoliczności, że trudno sobie odmówić chęci podzielenia się z innymi ludźmi wiedzą albo niecodziennymi zdarzeniami, czy odkryciami. Chcę tu pokazać ciekawostkę przyrodniczą, myślę - rzadko spotykaną /ja w swoim dość długim życiu czegoś takiego nie widziałem/ , mianowicie kwiaty w kształcie róży na wierzbie. Takie okazy przyniosła nam do domu córka ze spaceru ze swoim psem nad jeziorem. Ta osobliwość przyrodnicza, wydaje mi się, zasługuje na publikację wśród miłośników naszego Forum. Spróbuję teraz zamieścić tu zdjęcia tych właśnie gałązek wierzby z "różami". Ale, czy mi się to uda?

1 - Obrazek

2 - Obrazek
Rychosenior
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 mar 2011, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: osobliwości przyrodnicze

Post »

;:138 Brawo!!! Udało mi się zamieścić fotki i to bez dużych kłopotów. To moje doświadczenie z udanym napisaniem postu ze zdjęciami, myślę, ośmieli mnie do kontaktu tu z innymi ludźmi, miłośnikami własnych ogródków, uprawiających warzywa, kwiaty i inną roślinność. Swoim postem daję początek nowej tematyce Forum. Myślę, że wielu ludzi spotkało lub spotyka w swoim życiu jakieś "dziwolągi" przyrodnicze. Warto, myślę, pokazywać je na stronach nie tylko prasy, ale komputerów też. :wit Do następnego tu spotkania. Ryszard.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: osobliwości przyrodnicze

Post »

Trzymaj w wodzie,aż gałązki ukorzenią się i posadź w ogrodzie.
Rychosenior
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 mar 2011, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: osobliwości przyrodnicze

Post »

:wink: :roll: Ad vocem - mirzan; dziękuję za propozycję, ale sposób rozmnożenia rośliny nie będzie możliwy. Gałązki bardzo szybko uschły mimo. że były przetrzymywane w wodzie. Dziękuję za żartobliwą propozycję.;:185
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: osobliwości przyrodnicze

Post »

Propozycja była bardzo poważna.Nie daruj,próbuj jeszcze raz.Trochę wody w butelce plastykowej,gałązki do środka,zakrętki nie zakręcaj,muszą się ukorzenić.
Ciekawa zabawa,w wyszukiwaniem anomalii,ale nie budzi dużego zainteresowania,łatwiej
kupić jakiegoś badyla.
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: osobliwości przyrodnicze

Post »

Te "róże"na wierzbie to nie anomalia,którą można rozmnożyć,ale efekt działania pasożyta.Dość często spotykane u wierzby szarej.
Kwiaty to resztki Raju.
Rychosenior
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 mar 2011, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: osobliwości przyrodnicze

Post »

Dziękuję za wyjaśnienie, skąd biorą się "róże" na wierzbie. Nie znający się w szczegółach na przyrodzie, przeciętny człowiek, taki jak ja, nie znałem przyczyny ciekawego ułożenia się listków wierzby szarej na kształt kwiatu. Teraz już wiem, że to skutek działania pasożyta. Warto więc tu być na Forum, choćby dla zdobywania takich informacji, jak ta, umożliwiająca poznanie określonych zjawisk, istniejących w przyrodzie. Proszę zrezygnować z zaczepnych wypowiedzi pod adresem innego forumowicza/KaRo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”