Parapetowa kaktusiarnia DAK

Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20136
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Wspaniale wyglądają Twoje rośliny. Jak na warunki w których je hodujesz (gdzie nam do szczęśliwych posiadaczy szklarni czy chociaż folaktów) są rewelacyjnie. Dorodne, zwarte, piękne. Tak trzymaj! ;:333

A głębsze doniczki super!
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Piękne Ferocactusy! ;:oj Mam do nich ogromną słabość, nie za sprawą kwiatów, a cierni właśnie.
Mam jednego małego F. glaucescens (jest tak mały, że nawet nie ma jeszcze charakterystycznych dla tego rodzaju żeber) i trochę nasion, które już za jakiś czas wysieje. U Ciebie może już za parę sezonów jakieś kwiecie się pokaże na Ferocactus'ach, u mnie jak dobrze pójdzie za jakieś 15-20 lat ;)

PS. Piękne zdjęcia!
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Feraki pierwsza klasa... kit z kwitnieniem, one same w sobie są piękne i dekoracyjne ;:138
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Niektóre feraki kwitną jak są wielkości dobrego arbuza inne jakoś szybciej....
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Piękne i zadbane okazy pokazałaś. A zdjęcia to już rewelacja:-)
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

One wszystkie są piękne, wybaczyłabym im brak kwiatów :D
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Dziś poszłam na zimowisko, by zrobić przegląd, które będą wymagać na ten sezon przesadzania. I sporo tego wychodzi, niektóre podrosły tak, że trudno je podlewać, gdy całe korpusy przylegają do doniczek. Pod tym względem to kwadratowe doniczki dają możliwość podlania chociaż w narożnikach.
A przy okazji rozrośnięty Chamaecereus cały wysunął mi się z doniczki i zmusił mnie do wcześniejszego przesadzenia. Liczę, że w tym roku będzie jeszcze obficiej kwitł, bo stoi w totalnym chłodzie. Ta zima jest taka ciepła, że te zimnolubne to pewnie mogłyby być całą zimę za oknami.
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Pięknie teraz prezentują się twoje kaktusiki.
Ja też już nie mogę doczekać się wiosny i zaczynam przesadzać :D .
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Widzę Danusiu, że nie tylko ja zaczęłam już porządkować roślinki przed wiosną...Mnie też kilka zmusiło do przesadzenia, i szykują się kolejne. Niemniej na wiosnę już czekam niemiłosiernie, bo bardzo chciałabym zobaczyć Wasze kwitnienia, i Twoje echino, jak i całą kolekcję. Jak się ma Portos po zimie? Podrap go za uchem ode mnie :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

DAK pisze: Przesadzane przedwczoraj Coryphanthy o wiele lepiej prezentują się w nowych domkach - dwie C. bumamma, C. cornifera i C. scheeri:
- często narzekamy na zimę, a jednak ma ona też swoje "plusy", można na "spokojnie" dopasować nowe "kwatery" dla naszych milusińskich, oraz w moim przypadku mogę zobaczyć bardzo ciekawe rośliny o których nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobają, wręcz przeciwnie - bardzo lubię podglądać jak wzrastają w kolekcjach Forumowiczów.
Powinno być im teraz wygodniej w wysokich doniczkach, bo palowe korzenie miały na dole pozawijane:
- zapewne, będą mogły swobodnie "rozprostować nóżki", a tym samym swobodniej rosnąć. Przesadzałem moje Adenium, korzenie wyglądały jak poplątane "kłębuszki". Moi Adenium, gdy były jeszcze małe, poskracałem korzenie palowe, zależało mi na rozkrzewianiu bryły korzeniowej.
Bardzo podobają mi się Twoje rośliny.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Z jednej strony to tak już tęsknię za wiosną, że aż nogami przebieram i mam tęsknotowy uścisk w dołku. Chociaż z drugiej strony to ta zima przeleciała mi tak szybko, że nawet połowy zaplanowanych na ten czas prac nie zdążyłam zrobić. Miały być porządki w piwnicy i zrobienie albumów z filmami i zdjęciami z wakacji w Chinach. I guzik, czas wziął i sobie popędził.
Ale do wiosny to już się szykuję pełną parą. Ziemia, piasek i żwirek zakupione i przytachane. Przygotowane doniczki i najważniejsze - wydane ludziom nadwyżki, których już nie chciałam pielęgnować (wszystkie opuncje).
Gdyby nie zaplanowany przyszły weekend w Krakowie (w tym koncert Enio Moricone :heja ), na który oczywiście się cieszę, to przygotowania zaczęłabym za tydzień, bo już coraz częściej świeci słońce. Ale termin za 2 tygodnie będzie w sam raz. :tan Za następne 2 tygodnie planuję wystawienie górali za okno (chyba że zima przypomniałaby sobie o swoim istnieniu.

Żanetko, podrapałam Portosa za uchem, ale sierściuch gorzej znosił zimę niż cierniaki - utył, ciągle tylko domaga się żarcia i kanapy.
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Nie tylko Ty tęsknisz do wiosny, przydałoby się podładować baterie ;:3
Bardzo ładną i różnorodną kolekcję stworzyłaś Danusiu. A te feraki ;:215 , w szczególności F. glaucescens to już niezłych rozmiarów okaz ;:63 , zapewne za niedługo pojawią się na nim kwiaty, czego Ci życzę ;:108
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Wpisuję się Danusiu do Twojego wątku, bo go już dawno zgubiłam, a teraz będzie szansa na nadrobienie zaległości.
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”