Zieleń w wiejskim ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Witaj Mario,

Obrazek
to piwonia drzewiasta ? , taką kupowałam , ale okazała się inna do tego zeszłej zimy nie przetrzymała .
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Ooo chabry w pszenicy hmmm...Ja mam takie same ;:306 haahaa
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu, może i koszyczki rumianku zasuszone wystarczą, zapytam silę fachową w piątek. Najwyżej jakieś czary się odprawi i musi wyrosnąć.:) Wracaj, może jeszcze na kokosanki Doroty się załapiesz na wyspie :D
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu pooglądałam piękności u Ciebie, zdjęcia piękne zrobiłaś , kilka razy wracałam do Twoich peonii są przeeeeeeeeeeeeepiękne , kupiłam białą anemonową kwitnącą w doniczce
czeka w kolejce na właściwe miejsce i już nie mogę się doczekać czy i u mnie zakwitnie raczej nie zaliczam się do tych cierpliwych :;230
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3082
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Piwonie, przepiękne, moje następne marzenie na sierpień.
Marysiu, u mnie chabry się zadomowiły, ciągle je znajduję, po wysianiu mieszanki kwiatów uwielbianych przez pszczoły.
U nas też nie ma czym oddychać, upał, oby tylko z tego nie było jakiegoś nieszczęścia.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Cześć Marysiu :!:
Przez pierepałki z operatorem wypadłam z forum na całe 10 dni, masz pojęcie ile teraz mnie czeka zaległej lektury? Jako pierwszy przepatrzyłam Twój wątek i wyrażam swoje najwyższe uznanie ;:180.
Wielka różnorodność roślin na pewno stanowi o urodzie Twojego wiejskiego ogrodu. Kwitnie Ci pięknie, mimo niesprzyjającej pogody. Najpierw nadmiar wody, teraz powalające upały (wypisz-wymaluj jak u mnie, te upały, bo deszczu ani dudu ;:145 ). Ale ze swojego ogrodu możesz pani być zadowolona ;:108.
I te bławatkowe sentymenty... ;:224.

;:196 Jagoda
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

;:3
Grzecznie odrobiłam zaległości, wpadłam w zachwyt nad orlikiem o niespotykanym kolorze (majtkowy, to tak jakoś średnio brzmi). Czy on się sam rozsiewa? Mam taki popularny i walczę uparcie z siewkami. Ta roślinka (NN) to chyba faktycznie czyściec wielkokwiatowy.
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Jak ja zazdroszczę takich pięknych łąkowych widoków, u nas nie uświadczysz. Jesienią na ugorach jedynie króluje nawłoć i wrotycz, też ładnie wyglądają.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Geniu witam Cię serdecznie :wit Spotykamy się w zaprzyjaźnionych wątkach i dla mnie jesteś skarbnicą roślin wszelakich. Piwonia jest drzewiasta i rośnie u mnie już trzy lata. Nie okrywam jej. Nie wiem dlaczego piwonia Ci wymarzła, bo raczej nie należy do wymarzających. Z paroma egzemplarzami się zetknęłam i jeden już miałam, ale został mi bezczelnie wykopany na pierwsze działce.
Reniu, bo my gdzieś nie daleko siebie ;:168
Zuziu dowiedz się proszę u fachowców ;:180 Ciasteczka Dorotki już spróbowałam przed wyjściem, a po powrocie dopiero widzę jaki to pyszny przepis!
Eluniu miło Cię było zobaczyć u Marzeny, bo widzę że u niej zadomowiłaś się ! Mnie też korci kupno następnych ;:173
Zosiu to piękne i niestety kapryśne rośliny, dzisiaj o nich rozmawiałam z koleżanką, niektóre wykopywane zakwitają po wielu latach i tak było z niektórymi moimi ;:219
Jagusiu właśnie zauważyłam że bardzo mi Ciebie brak, Ciebie brak,
a
Wielka różnorodność roślin na pewno stanowi
przede wszystkim o moim charakterze... na nic nie mogę się zdecydować i łapię się różnych roślin, a wiadomo wszystkiego nie da się mieć ;:219
Mam nadzieję, że koniec już Twoich problemów z tym panem O ;:306 Może przed północą uda mi się sprawdzić ;:7
Helenko już czyściec był czyśćcem jakiś czas, aż tu nagle ktoś rozpoznał w nim inną roślinę i zachwiał moją pewnością ;:219 A wysiewające się orliki w moim wiejskim mi nie przeszkadzają i znajduje je wszędzie ostatnio zakwitły pod jabłonką ;:306 Te majtkowe mam pierwszy rok kwitnące i nie wiem czy będą się wysiewać czy nie ale na pewno będę zbierać nasiona i ogłoszę że je mam ;:303
Dorotko u sąsiada na prawo mam to co pokazałam, a u tego na lewo mam nieprzebraną ilość nawłoci a i wrotycz się pojawił. Wieś zmienia swoje oblicze ;:174
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu - u mnie nowiny, zapraszam!

A do herbaty zielonej suszę też różane płatki (podobno wszystkie róże są jadalne, ale ja suszę głównie te ciemnoróżowe, bo np. żółte brzydko wyglądają po wysuszeniu), stokrotki, rumianki, akację, koniczynkę.
Robię też taką herbatkę liściowo-kwiatkową bez herbaty, z samych tylko ogrodowych skarbów. Nadają się liście porzeczki czarnej, poziomek, truskawek i malin, różne owoce (głóg na przykład). I świetne są na koniec sezonu maliny jesienne, które nie dojrzewają na pędach, bo jest już za zimno, tylko trwają w takim "samozasuszeniu"; zrywam wtedy takie owoce razem z szypułkami.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Też takie malinki Małgosiu zbieram, ale chyba będę musiała poszerzyć asortyment :lol:
Ale emocje! szkoda, że bliżej Ciebie nie mieszkam to może pozwoliłabyś mi podyżurować :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Mam taka różę marketową, co prawda wstawiłam do wątku identyfikacyjnego, ale może ktoś z Was mi powie co to za jedna? Jest śliczna i pięknie pachnie i nic tego nie zmieni ;:306
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a to najbardziej ukwiecony krzew różany ;:306
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu gdybym wiedziała, że będziesz w K to mogłybyśmy się spotkać na kawce lub czym innym ;:136 a tak to spędziłam cały dzień sama z wnusią ;:65
Bławatkowy łan cudny i róża marketowa też ;:108
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”