Tunel foliowy z aukcji ...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tunel foliowy z aukcji ... Spostrzeżenia własne.

Post »

Pilnie muszę kupić tunel foliowy . Proszę - doradźcie - jaki wybrać , na co zwrócić uwagę ( niby wiem , że ma być solidna konstrukcja ) ...oby nie zdmuchnął go porywisty wiatr i nie połamały się elementy - a została kupa złomu :( .
Zależy mi na takim w rozmiarze 6 x 3 = 18 m 2
Przymierzam się do takiego z wszczepioną siatką - czy ona faktycznie jest wszczepiona / zgrzana z folią i czy rośliny nie będą miały zbyt ciemno w takim tunelu ? Czy folia 300 g/ m 2 jest lepsza , czy wystarczy 140 g / m 2 ?

Dawniej miałam robiony tunel z konstrukcją z profili giętkich- rury PCV - wytrzymał kilka sezonów - folię tylko trzeba było po kilku latach kupić nową .

Boję się wyrzucić kasę po czytaniu negatywów na All ...wiele jest tam zastrzeżeń - na fotkach co innego - a w realu - masakra . Bez podwójnych zamków , bez dodatkowych zapięć/ rzepów do dolnej konstrukcji etc...
oloolosz
100p
100p
Posty: 125
Od: 6 maja 2009, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Miastko-Pomorze Środkowe

Re: Tunel foliowy z aukcji ... Spostrzeżenia własne.

Post »

no ja tez taki chce kupic z siatka,jaki polecacie?od jakiego sprzedawcy
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tunel foliowy z aukcji ... Spostrzeżenia własne.

Post »

Znalazłam taki - nawet stosunkowo niedrogi . Co o tym sądzicie - warty zachodu - zapewne Made in China ...

http://ogrodosfera.pl/namiot-foliowy-z- ... aign-id=19
oloolosz
100p
100p
Posty: 125
Od: 6 maja 2009, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Miastko-Pomorze Środkowe

Re: Tunel foliowy z aukcji ... Spostrzeżenia własne.

Post »

widziałem na olx,jedno ogłoszenie,ze folia ma 300 g/m2,kupiłbym-mimo ze drogie ale nie maja 2,5 m szerokich,a wiekszosc folii ma 140-160, sprzedawcy na alle z piły maja duzo ofert,ale po przeczytaniu komentarzy,ze od wiosny do jesieni folia sie ropadła to szkoda kasy
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Wiem o jaki Ci chodzi - oglądałam go . To są wszystkie te same - na all i w innych sklepach internetowych - sprowadzane z Chin . Piszą , że sami robią , załączając nawet certyfikaty z Targów za dobry wyrób - a to nie jest prawdą . Ja - po pozytywnych komentarzach odnośnie zakupionych tuneli zdecydowałam się na zakup 3 x 6 m - z siatką wszczepiona w folię . Jednak jest ona 140 g/m 2 .
Gdybym wygrała w Lotto ;:oj - na pewno kupiłabym z poliwęglanu - ale cena - powala na kolana ponad 2 tys. zł .
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

W 2015 roku zakupiłem podobny tunel 3x4,5, z białą siatką zatopioną w warstwowej folii PE o gramaturze 140g/m2. Cała konstrukcja identyczna jak podana w linku, sposób skręcania, nawet naklejki z numerkami takie same. Myślę, że to ten sam producent. Z zakupu jestem zadowolony, w 2016 roku w dwóch miejscach nitka puściła - sądzę że to w wyniku złego naciągnięcia folii. Drobna naprawa i jeszcze ten rok spokojnie wytrzyma. Jedynie plastikowe zaczepy od wejścia popękały i trzeba podwiązywać. Nowa folia na mój rozmiar to wydatek 150 zł. Jest to lekka konstrukcja, szybki montaż i demontaż. Pomidorów nie mogę podwiązywać i muszę palikować, ale to mały problem.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
jjdj

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Ostatnio szukając czegoś tańszego niż poliwęglan i szkło natknąłem się na folię produkcji niemieckiej Polydress lp keder. Niby folia bąbelkowa, a podobno nie do zdarcia. Niestety bardzo mało opinii zwykłych użytkowników w internecie. Sprzedawców detalicznych też ze świecą szukać.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Ja 2 lata temu kupiłem nowy tunel foliowy na allegrogo, jednak jeden tunel 18m2 okazał się trochę za mały. Przerzuciłem się na OLX`a i szukałem używanych tunelów w dobrym stanie. Znalazł się po około 2 tyg. 1 sezonowy 18m2 za 300. Oczywiście musiałem po niego pojechać i rozebrać, opłacało się śnieg stopnieje i rozkładam oba.
Cena nowego na alledrogo 650 PLM
Używka na olx 300 PLN
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Cena bardzo dobra. A na co przeznaczysz drugi tunel jak mogę zapytać, bo też mam możliwość postawienia dwóch i zastanawiam się.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Dzięki ands :) chyba zamówię, zobaczę jakichś specjalnych wymagań nie mam to może da radę :-) a za dużo tez na początek nie chcę wydać.
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Pisząc o cenie miałem na myśli ten używany co kupił marcinbb - 18m2 za 300 zł.
Carmelka00 nie wiem na co potrzebujesz ten tunel, ale 7m2 to nie jest za wiele.
W miarę jedzenia apetyt rośnie i może warto troszkę dołożyć i potem się nie martwić, że parę krzaczków więcej by się chciało wsadzić, a nie ma gdzie.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

ands pisze:Cena bardzo dobra. A na co przeznaczysz drugi tunel jak mogę zapytać, bo też mam możliwość postawienia dwóch i zastanawiam się.
Generalnie trafiła się okazja a jak ktoś zauważył apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kilka innych tuneli też oglądałem największy miał chyba 8x4m (800PLN) jednak był oddalony o 40 km od mojego miejsca zamieszkania i koszty transportu były by dość znaczne.

Wracając do zakupionego tunelu 2 x 18m2 w większości będzie przeznaczone na pomidory z niewielką domieszką papryk (max 10-15 krzaczków). Planuje w sumie wysiać około 300 szt. pomidorów ( 15 odmian Rosyjskich, i wszystko co inne ).
Pod domem mam około 100m2 ogródka ma którym upchnę te 2 tunele i coś do gruntu, jednak naprzeciw domu mam wolne 20ar. do zagospodarowania jak chcę glebogryzarka w dłoń i ile zaoram tyle będzie na groszek, dynie, kabaczki.
Zrezygnowałem kompletnie w tym roku z upraw warzyw "tanich" ziemniaki, marchew, por, buraki. Na rzecz nowych odmian a po tym roku wybieram to co już praktycznie zawsze będzie gościło w moim ogródku.

Choć nie ukrywam że marzy mi się taki jeden większy tunel na tym poletku naprzeciw domu 30 x 7 byłby idealny ;)
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Pewnie tak :D ale ja dopiero zaczynam , w sumie potrzebuję na kilka krzaczków pomidorów, papryk i ogórków max 10 szt razem.A na początek rzodkiewka ,sałata i szczypiorek :)
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”