Rabarbar

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Rabarbar

Post »

To jednak nie był dobry pomysł. Strasznie delikatny pęd i odlamalem nawet nie wiem kiedy. Korzeń wywinął sobie. Poprzedni pęd zginął i wypuścił nowy.

Niech będzie moja nauka dla kolejnych.. jak się wsadzić to nie ruszać tylko czekać. :wink:

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6667
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rabarbar

Post »

Rabarbar Victoria-roślina 2 letnia.
Obrazek
I tegoroczne siewki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Mnie też wreszcie wykiełkowało kilka rabarbarów.
Potem zrobię selekcję i zostawię same z czerwonymi łodyżkami.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1911
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Rabarbar

Post »

Najlepiej selekcjonować starsze rośliny, pod koniec sezonu. Widać wtedy dokładniej które się nadają do dalszej uprawy. Ja wyżucałam takie co słabo rosły, miały same cienkie łodyżki, albo bardzo krótkie, był nawet taki co miał takie gąbczaste łodygi bez miąższu i soku. Został mi się jeden krzak najlepszy, najplenniejszy, najzdrowszy, z długimi i grubymi ogonkami wyrastającymi w dużych ilościach, mięsistymi i z czerwoną skórką. Na moje potrzeby jest wystarczający. ;:333
W tej chwili wygląda tak.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rabarbar

Post »

Ano właśnie! Czym jest spowodowane, że rosną mi zielonołodygowe liście rabarbaru? Jak są jeszcze malutkie, nierozwinięte liście, to wybarwione na czerwono, a już dziś są zielone, z odrobiną czerwonego przy ziemi. Mają już kilka lat ( z własnego wysiewu), są całkiem spore i nie wiem czy one w ogóle się nadają do spożycia, czy może powinnam je wywalić. ;:224
pozdrawiam Ewa
Kallka
50p
50p
Posty: 67
Od: 6 wrz 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie - na wschód od Warszawy

Re: Rabarbar

Post »

Mój rabarbar ma już 3 lata. Łodygi ładne, grube, czerwone, zielone i czerwono-zielone. Wygląda nieźle ale... no właśnie- czy powie mi ktoś jak się go używa? Rozumiem, ze jadalne są te czerwone łodygi. A łodygi zielone się nie nadają czy też można zbierać?
bociankrasna
200p
200p
Posty: 210
Od: 25 mar 2013, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rabarbar

Post »

Każda łodyga jest jadalna. Kolor nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Rabarbar

Post »

Tylko pamiętajcie o tym, że rabarbar ma mnóstwo szczawianów i nie nadaje się dla ludzi mających kłopoty ze stawami. Chociaż pyszne jest ciasto z rabarbarem ;:333 , więc kawałek od czasu do czasu ;:131
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Rabarbar

Post »

Ja z dzieciństwa pamiętam całe lato moja babcia przygotowywała kompot z jabłek i rabarbaru, przygotowywała chyba "wiadro" na kilka dni. A za dzieciaka to tylko szklanka wkładana do garnca napełniona, szybko wypić i dalej biegać z dzieciakami po wsi. W tym roku posadziłem też 10 karp i powoli coś zaczyna wschodzić.
Monika148
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 cze 2023, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar

Post »

A czy to prawda, że jak rabarbar wypuści kwiat, to ten pęd trzeba wyciąć? U mnie tak się stało już teraz, kwitnie, a liści bardzo mało.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Rabarbar

Post »

Ja jeszcze pamiętam że brało się do szklanki trochę cukru, brało się ze dwie łodygi i maczało w cukrze i jak baton wcinało. Jako dziecko pamiętam dobrze ten smak. :wink:
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Rabarbar

Post »

Ej tego nie próbowałem, byłem na obchodzie z 10 posadzonych karp w 3 już wystają liście ponad ziemię. Ale w tym roku sprawdzę konsumpcję rabarbaru wraz z cukrem, i i oczywiście placek drożdżowy z rabarbarem. Ale przede wszystkim to wiadro kompotu jabłkowo - rabarbarowego dla rodzinki. A może nawet starym sposobem z wody ze starej studni kiedyś piłem ją z wiader i nigdy nic się nie wydażyło, w tym roku pewnie z ciekawości zbadam wodę z tej studni.
Kallka
50p
50p
Posty: 67
Od: 6 wrz 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie - na wschód od Warszawy

Re: Rabarbar

Post »

Ja zrobiłam wczoraj pierwsze w życiu ciasto z rabarbarem. Łodygi są zielone, a rabarbar miał być niby malinowy. A do tego, okazało się, że jest mnóstwo pąków kwiatowych. Wyrwałam je wszystkie razem z łodygami i zrobiłam z nich gnojówkę. Czy te łodygi poniżej pąków kwiatowych są jadalne? Nie chciałam ryzykować, żeby pierwsze nie okazało się ostatnim ale bardzo dużo tego było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”