Wiśnia - zasychające kwiaty, porażone pędy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Kosiarz
200p
200p
Posty: 237
Od: 9 cze 2008, o 23:40
Lokalizacja: Radzyń Podl. / Łuków

Post »

gienia1230 pisze: Słyszałam, że istnieje jakieś mazidło, co nazywa się sztuczna kora. Nie wiem co to takiego, może to coś w rodzaju maści ogrodniczej.
A chorobę, jaka by ona nie była (rak czy brunatna zgnilizna, czy jeszcze cóś innego), można leczyć .
Pewnie coś w tym stylu?
jarciu1410
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 mar 2009, o 17:21
Lokalizacja: Mazowsze

Wiśna- chora?

Post »

Witam serdecznie:)
Mam takie pytanko odnośnie wiśni. Czy jest chora? Zastanawiam się co było przyczyną. Do fazy kwitnienia wyglądała dobrze, dopiero potem zaczeły pojawiać się suche listki. Może to jakiś wirus był.

Bardzo proszę o pomoc i rady. Zgóry dziękuję.
Pozdrawiam Jarek Obrazek
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Post »

Niestety jest chora, a wygląda mi to na brunatną zgniliznę drzew pestkowych. wiele o tym już pisano więc poszukaj.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Milosz-s
200p
200p
Posty: 249
Od: 29 maja 2007, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań strefa 7a

Post »

Tak to brunatna zgnilizna
Zasychające pędy do miejsca gumowania wyciąć, bo i tak już martwe i spalić, ranki zasmarować funabenem i tyle teraz.
W przyszłym roku profilaktyczne opryski w fazie otwierających się pąków i kwitnienia.
Cieplutkie, słoneczne, już wiosenne, pozdrowionka z Jelonka - MIŁOSZ
R.O.D. Jelonek k. Poznania
jarciu1410
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 mar 2009, o 17:21
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Dziękuję bardzo za pomoc:) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rzepa
50p
50p
Posty: 66
Od: 24 maja 2009, o 14:02

Post »

gustafso pisze:A więc zgodnie z poradami gieni1230 oraz Suppy drzewko posmarowane i pozostaje czekać na efekty . Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc . Pozdrawiam
Jak efekt ???
Mam ten sam problem. Czy widzisz jakieś efekty leczenia czy jeszcze czekasz ???
Rzepa
998pawel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 maja 2007, o 14:05

Czym to zwalczyć

Post »

Witajcie
Co się wdało na moje wisienki i czym to zwalczyć jakim opryskiem.????
Pozdrawiam i proszę o pomoc Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Marteczka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 28 gru 2008, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Chora wiśnia

Post »

Witajcie!

Coś niedobrego zaczęło się dziać z moją wiśnią; co roku niszczeje coraz więcej owoców. W tym roku chyba nie będzie co zbierać. Co gorsza, zauważyłam, że i drugie drzewko, rosnące ok. 5m od chorego, zostało dotknięte chorobą. Czy to jakiś grzyb? Proszę o radę czy można to jakoś wyleczyć.

Obrazek
cx

Post »

Witam.
To gorzka zgnilizna wiśni... w tym sezonie ,już po wszystkim...W przyszłym pytaj w okresie kwitnienia,bo wtedy zaczynamy walkę z ta chorobą.
Hej.
Awatar użytkownika
Marteczka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 28 gru 2008, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Dziękuję!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym to zwalczyć

Post »

998pawel pisze:Witajcie
Co się wdało na moje wisienki
Nie wygląda to na żadną zarazę a na chorobę fizjologiczną: problem z pobieraniem pokarmu z gleby- bo brak jakichś pierwiastków lub niemożność ich pobierania nawskutek uszkodzenia korzenia lub jakiś zły stan gleby(przenawożenie, zalanie, susza itp.). Napisz coś o okolicznościach pod tym kątem.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
nowa123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 maja 2009, o 11:31

Grzyb na wiśni. Proszę o pomoc

Post »

Prośba o pomoc i poradę: Mam problem z grzybem, który zaatakował młodą wiśnię. 6 lat temu posadziłem sadzonkę wiśni łutówki w miejscu po starej, wykarczowanej rok wcześniej jabłoni, po której w ziemi pozostały dość grube korzenie. Wisienkę posadziłem ok.1m od miejsca, gdzie był pień jabłoni. Wiśnia przez te 6 lat nie rodzi owoców; kwitnie obficie a owoców znajduję ok.10 do 15 sztuk w każdym roku. W tym roku w lipcu zauważyłem, że przy ziemi z pnia dookoła wyrastają jakieś białe grzyby, dość sztywne. Z trudem odrywałem je od pnia. Grzyby te mają nieregularne kształty, od spodu zamiast blaszek mają jakby sitko. Odkopałem więc pień na głębokość 20cm, usunąłem wszystkie grzyby i co drugi dzień spryskiwałem pień i zagłębienie "Miedzianem" przez 2 tygodnie. Po upływie następnych 2 tygodni pień drzewka znów obrósł tymi grzybami. Dodam jeszcze, że na trawniku ok.1m od drzewka, ale w przeciwną stronę niż był pień starej jabłoni, również znalazłem te same grzyby silnie i gęsto przerastające trawę. Czy jest jakiś ratunek dla tej wiśni i jak pozbyć się tego grzyba z trawnika, oraz czy można w tym właśnie miejscu posadzić nową wiśnię ?
Bardzo proszę o poradę, gdyż sytuacja ta przerosła moją wiedzę i doświadczenie. Za pomoc z góry serdecznie dziękuję. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Możesz spróbować podlewać 0,2% roztworem Rovralu Flo 255EC ale wg mnie marne szanse.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”