Keramzyt

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Keramzyt

Post »

Ja po każdym koszeniu układam pod drzewkami warstwę skoszonej trawy w promieniu ok. 20-30 cm od pnia. Zanim się to rozłoży to zwykle nic tego nie przerasta, a po pewnym czasie pod tą warstwą jest goła ziemia, bez trawy, na dodatek użyźniona i spulchniona przez dżdżownice. A efekt estetyczny... ;:224 no cóż, mi tam nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Keramzyt

Post »

Trawa jest dobra, u mnie akurat rozdmuchuje wiatr, dlatego używam agrotkaniny, popielatej, nie nagrzewa się tak szybko jak czarna.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Keramzyt - wykorzystanie

Post »

Generalnie po roztłuczeniu warto wymieszać ją z jakąkolwiek ziemią (no może nie z piaskową). Przewietrzy ją trochę.
marzarz pisze:Witam.Czy rozsypanie keramzytu dookoła drzewek owocowych to dobry pomysł?
Nie wygląda to zbyt ciekawie ... szare.
Dodatkowo wiatr to wydmuchuje i jak trafia pod kosiarkę to niszczy jej ostrze. Również wertykulator i areator dostaje w kość.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Keramzyt czy perlit ?

Post »

Dzień dobry
Jaki materiał wyżej wymieniony będzie lepszy po zmieszaniu z ziemią w ogrodzie? . Roślina sadzona w ogrodzie to Juka linearofolia która nie lubi zimą wilgoci więc gleba ma być bardzo przepuszczalna. Perlit chyba utrzymuje wilgoć a keramzyt zdaje się mniej?
Czorny
50p
50p
Posty: 71
Od: 12 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Keramzyt

Post »

Żwir.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”