Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Żółkną listki...ma stanowisko jasne, nie ma za sucho, ani za mokro, chronię ją też od słońca. Obcięłam żółte liście, ale widzę, że nowy zaczyna się robić żółty, nie widzę żadnych robaków. Pomocy!!!
Obrazek,
Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cantedeskia

Post »

Co prawda one lubią wilgotną glebę ale chyba jednak ma za mokro, spróbuj przesuszyć wierzchnią warstwę ziemi.
Moje rosną w pełnym słońcu i dzięki temu ziemia choć trochę przesycha.
Aha i jeszcze jedno one są bardzo żarłoczne, więc może po prostu brakuje jej jedzenia? Jak przesuszysz ziemię to podlej z jakimś nawozem do kwitnących albo biohumusem.
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cantedeskia

Post »

Dziękuję za podpowiedzi. Dałam jej nawozu chyba do paproci :) i pałeczki od storczyków :), poszalałam :lol: i wystawiłam na balkon. Liście przestały żółknąć

Od czego zależy ilość białych plamek na liściach? Kiedyś miałam ich więcej, a teraz jakby zanikały i listko jest zielone, mimo, że stoi na parapecie?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kalla kwitnąca latem - Zantedeschia elliottiana cz.2

Post »

Od lat sadziłam swoje bezpośrednio w gruncie i z reguły na dwadzieścia kilka bulw zakwitało z reguły 2-3, w tym roku wsadziłam wszystkie do doniczek i efekt był taki, że zakwitło kilkanaście sztuk (część nawet zawiązało nasiona). Niestety wichura jaka przeszła jakiś czas temu trochę je połamała i tak kilka sztuk trafiło do wazonu.

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Kalla kwitnąca latem - Zantedeschia elliottiana cz.2

Post »

Czy dzielicie bulwki czy w następnym sezonie wysadzacie jako jedną całość? Bo mi się rozrosła na całą donicę i zastanawiam się jak ją podzielić i czy w ogóle (może jak będzie jedna duża to zakwitnie większą ilością kwiatów?
pozdrawiam
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
karol11
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Ja osobiście dzielę kalle ale niezbyt mocno na pół lub 3 części. Dzielę w połowie zimy lub wczesną wiosną jakieś 3 tyg przed wysadzeniem tak aby zaschły rany. Zawsze mam ładne kwitnące kalle :D
Adalmed
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lut 2016, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Cantadeskia.

Post »

Witajcie!
Nie mam działki ani ogrodu, ale bardzo lubię kwiaty i mam ich kilka w domu. Jestem początkująca jeśli chodzi o rośliny i jeśli pojawia się jakiś problem, zazwyczaj sama nie potrafię sobie z nim poradzić. Przejdźmy do sedna...

W czerwcu 2015 kupiłam cantadeskię, miała białe kwiaty, które utrzymały się mniej więcej do sierpnia/września, a później zostały tylko liście. Jako, że kupując tę roślinę nie czytałam nic o jej uprawie :( , to stoi u mnie od tego czasu w domu i nie odpoczywała w żadnym chłodnym miejscu (nie miałabym nawet gdzie jej przenieść, bo nie mam piwnicy, ani balkonu). Temperatura u mnie w domu nie przekracza 20 stopni.
Liście od mniej więcej listopada żółkną i usychają, wiem, że roślina przeszła w stan uśpienia.
Moje pytanie jest następujące: czy moja Cantadeskia zakwitnie w takich warunkach? Czy mogę coś jeszcze zrobić aby jej w tym pomóc?

Mam różne kwiaty w domu, ale Cantadeskia jest zdecydowanie najpiękniejszym kwiatem, jaki kiedykolwiek widziałam i chciałabym mieć kilka tych pięknych kwiatków w domu.

Przesyłam zdjęcie jak teraz wygląda moja kalla.

Obrazek
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Witajcie.
Pokusiłam się dzisiaj na zakup w Aldim 2 mikrocebul czy kłączy za 7,99 pl. Ale poszłam do gospodarczego zobaczyć jak się ma moja obiegłoroczna calla. Zdziwienie ;:oj całkiem spore białe kły. Więc zabrałam do domu i trochę pech i kłacze spadło na ziemię i łups rozpadło się na 10 pojedynczych. Extra ale teraz mam pytanie po ile je posadzić? Bo mam nadzieję, że te dzisiaj kupione będą innego odcienia, więc je dwie razem. A moje mam wsadzić po 3 czy 5 razem? jak wy sadzicie? I czy mam je podpędzić w domu czy wynieść do garażu?
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
henryka
200p
200p
Posty: 373
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Proszę o podpowiedź - kiedy najlepiej wysadzać calle. Moje jeszcze śpią w lodówce.
Pozdrawiam
Henryka
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Do ogrodu za wcześnie. Ja swoje mam już posadzone w donicy.
Marta
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Ja też i mają już z 20 cm.
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
henryka
200p
200p
Posty: 373
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Chcę je wysadzić bezpośrednio do ogrodu. Czy ostatnia dekada kwietna będzie właściwym terminem?
W ubiegłym roku w donicach mi bardzo wybiegły i nie zakwitły chociaż sadziłam duże bulwy. Może w gruncie zakwitną.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Jedna zakupiona w Aldim zakwitła. Jest dużo jaśniejsza niż na zdjęciu - taka białoróżowa. A jeszcze ciągle stoją w domu. Moje z podziału właśnie puszczają kwiaty. Niestety wyrosły giga wielkie - mają z 60 cm i teraz nie wiem czy je tarasować czy wysadzić do gruntu.
Fioletową z Auchan, zeżarły ziemiórki. Mam nadzieję, że się jeszcze raz ukorzeni...
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”