Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Witajcie. Jafhar , jeżdżę często przez malutką miejscowość a w zasadzie wieś i w kilku miejscach widuję takie wielkie niebieskie hortensje. Jedna jest naprawdę spora, musi mieć dobre kilkanaście lat bo ogrodówki rosną w zasadzie wolno. Na oko stwierdzę, że ma co najmniej 2,5 m szerokości i wysokości podobnie . Jest gigantyczna ! Może to dwa krzaki posadzone obok siebie?? Nie wiem ale z daleka wygląda jak niebieskawa kula. Tak wiec muszą być pewne zdrowe i stare odmiany nadające się do naszego klimatu skoro ktoś wyhodował taki okaz. Nie widziałam aby była okrywana na zimę. W zasadzie to rośnie w niezbyt pięknym otoczeniu i mniemam , że nikt specjalnie o nią nie dba. Może kiedyś uda mi się pstryknąć jej fotkę albo zapytać właściciela o odmianę. jeśli tak to z pewnością napiszę. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Z większych odmian to Bouqet Rose,i nie jest niebieska ale zmienia kolor, u mnie ma ok1,5 m ale sąsiad ma większą tylko czerwoną ok170 cm.Duże okazy trzeba szukać w botanikach wiem że w Wrocławiu jest ładna kolekcja z Wojsławic.Może ktoś zna link do poczytania o odmianach historycznych hortensji.Bo ja mam tylko Otaksę no i Ayeshę niebieską Nikko Blue oraz Grandiflorę ale te chyba nie za bardzo historyczne? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Magical Candle
Obrazek

Magical Moonlight z tyłu Unique
Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2588
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Moją Anabelkę Strong mam właściwie dopiero pierwszy sezon - w ubiegłym roku mniej więcej o tej porze kupiłam ją jako sporą kwitnącą roślinę w dużej donicy. Poszła do gruntu i ładnie przezimowała. Obcięłam ją wiosną, ale pędy, które wypuściła z przyciętych gałązek są cieniutkie i wiotkie w przeciwieństwie do tych, które wyrosły z ziemi. Te są sporo wyższe, sztywne, nie wymagają podwiązywania a wręcz służą za "paliki" do których przywiązuję te cienkie uginające się pod ciężarem kwiatostanów. Wygląda to dziwnie - taka piętrowa hortensja :wink:

Obrazek
ZbigniewG pisze: w przyszłym roku będzie przycięta tak jak anabelka przy samej ziemi
Czy dobrze rozumiem, że te hortensje przycina się równo z ziemią???
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Ja tak przycinam od trzech lat i nie mam problemu z pokładaniem.
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Tak po ziemi a potem ładnie odbije, chyba że to grandiflora tej to i cięcie nie pomoże bo i tak się wyłoży;)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2588
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Dziękuję Ewo, Magdo ;:65
Wstawcie fotkę tak ciętych krzewów :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

NN i limka

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Zbyszku a Twoja NN to nie jest przypadkiem Unique?
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Hej mam takie pytanie- czy zestawienie hortensji bukietowych z liliami ot będzie miało ręce i nogi ?? Kusi mnie połączenie tych roślin ale nie znam się jeszcze na tyle i nie wiem czy to będzie jakoś wyglądało. Może ktoś mi coś podpowie ? Będę wdzięczna. Pozdrawiam :wit
kachat
200p
200p
Posty: 411
Od: 13 cze 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Według mnie nie będzie w ogóle pasowało... Pod hortensje jak już to się nadaje coś niskiego, okrywowego, jakieś trawki (Hakone), byliny (kocimiętka). Z liliami jak ma być - przecież i to wysokie, i to, same nogi będzie widać a wyżej będą się nawzajem zasłaniać - albo raczej hortensje wchłoną lilie. Takie moje zdanie :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Kachat dzięki za sugestie jednak mimo Twojej wypowiedzi dzisiaj przeglądałam forum i widziałam na fotkach użytkowników takie połączenia i nie było to złe - według mnie oczywiście . O gustach się nie dyskutuje nieprawdaż? Nie chodzi mi tu o przysłonienie nóg hortensji bo gdzież taki pęd lilii może cokolwiek przysłonić?. Chodziło mi bardziej o połączenie kwiatów hortensji biało- różowych z czasem , czymś mocniejszym np. ciemno różowym, purpurowym kwiatem lilii. Myślę, że taki kolor na pewno nie będzie " wchłonięty " przez białe kwiaty hortensji , które nim się wybarwią to lilie przekwitną . Poza tym moje hortensje to młodziki i zanim doczekam się gigantów to lilie będzie można przesadzić w inne miejsce. Zobacz sobie - ogródek Krysi " Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI" http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&p=5302218 na stroni 41są migawki z takiego połączenia - może Cię przekonam ;:224 . A tak swoją drogą to zaryzykuję i zobaczę jaki będzie efekt, no gdzie ja mogę poeksperymentować jak nie w ogródku? :D . Poczekam może jeszcze ktoś się wypowie . Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Ja też raczej początkująca ogrodniczka skłaniam się do połączenia lilii z hortensją. U mnie jest na rabacie: hortensja, budleje, krzewuszka, pomiędzy nimi lilie a także czosnki, bodziszek i parę innych (których nie pamiętam nazw)
Istotny jest czas kwitnienia - u mnie lilie kwitną nieco wcześniej niż hortensja i budleje, najwcześniej zakwitają czosnki a teraz w zasadzie tylko hortensja dalej ozdabia.
Pozdrawiam Asia
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”