Awokado - uprawa z pestki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja osobiście wyjąłem pestkę z owocu włożyłem odrazu bez namaczania do ziemi i założyłem na doniczkę szczelnie foliówkę śniadaniową przezroczystą a jak pojawił się kiełek na wysokość 4 cm zdjąłem foliówkę z doniczki(niektórzy namaczają pestkę w wodzie aż puści korzonek wbijając w nią zapałki i kładąc jedną stroną w wodzie podpartą na zapałkach na rancie słoiczka ale wybór jest Twój) :D
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Początki!!

Post »

Niestety z nie każdej pestki wyrośnie awokado. Zależy to czy importowane awokado było zerwane w odpowiednim czasie(w takim, żeby pestkach sie w prawidłowy sposób wykształciła). Ja kiedyś moczyłem 3 pestki na zapałkach i żadne nie wykiełkowało!więc trzeba mieć troszkę szczęścia :D :D :D :D :D powodzenia Selmun :lol:
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kupione awokado lubimy i chętnie zjemy, mogę więc próbować wielokrotnie. Trochę się tylko boje tych konstrukcji z zapałkami :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To posadź odrazu do ziemi. :D
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Post »

Moja pestka awokado wykiełkowała sobie włożona do kubeczka z wodą :) bez kombinacji zapałkowych
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jak głęboko zanurzona? :-D
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Post »

Zalana była cała, od czasu do czasu dolewałam wody, bo wyparowała.Do ziemi wsadziłam jak pestka była prawie pęknięta na pół i miała sporawe korzonki.Chyba za długo ją moczyłam, ale nie przeszkodziło to mojemu drzewku :)
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Konstrukcja z zapałek

Post »

Ja osobiście polecam użyć zapałek, ponieważ pestka nie jest cała zanurzona we wodzie. A co najważniejsze, taką 'konstrukcje' stawiamy np na literatce (najlepiej sie nadaje) i po wyrośnięciu pierwszego korzenia, ma więcej miejsca do rośnięcia. Oczywiście każdy sam przetestuje to na swojej pestce :D :D :D :D
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Zaczeło rosnąć!!!

Post »

Początek wiosny, a moje awokado zaczęło mocno rosnąć(już o kolo 4 cm przyrostu)A co najważniejsze wypuściło 3 nowe gałęzie z pnia. Dzięki temu będzie o gęstsze. :D Pozdrowienia dla kwiatkomanów :lol:
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Post »

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Mam pytanie: Co jest powodem brązowienia liśći awokado i jak z tym walczyć???
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Post »

Niestety z tego co wiem (czasopisma, książki) awokado wymienia liście i dlatego brązowieja. Ale jeśli jest dobrze pielęgnowana, to robi to wolniej(nie brązowieją naraz wszystkie liście i opadają).Mam swoje ponad 5 lat i stare liście brązowieja na końcu, a po jakimś czasie usychają i opadają. Naszczęcie na bierząco pojawiaja sie nowe. :D :)
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Robaczki w ziemi

Post »

A w ziemi mojego awokado są robaczki, malutkie, ciemne, jak podlewam to dopiero wtedy je widac, sporo ich jest. Jest jakiś preparat na takie robaczki? Takie wąskie cieniutkie i czarne, ok. 2 milimetrowej wielkości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”