Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Gosiu dywan Ewunia rozłożyła w ogrodzie żeby wczasującym kotkom było milej. :;230
Masz rację trawnik wspaniały ;:215 to wynik automatycznego podlewania, pewnie.
Wypoczywające koty też spotykam w ogrodzie ale moje muszą zadowolić się cieniem pod krzaczkami lub wśród kwiatów.
Kolorowe pola liliowe wśród tej leśnej zieleni są cudne. ;:215
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Widać we wszystkim można zauważać dobre strony, nawet w pękniętym wężu :wink: .
A teraz nurtujące mnie pytanie: Jak to robisz, że w lesie i w cieniu masz tak piękny gęsty trawnik, bez chwastów, bez łysych pól? Do tej pory nie sądziłam nawet że coś takiego jest możliwe ;:oj .
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Ewuniu, dziękuję za Twoje 3 grosze. To bardzo cenne uwagi. Powiem Ci, że moje roślinki, które ostanio sadziłam ładnie się trzymają. Sadziłam późnymi popołudniami, wieczorem i rano wiadomo rosa. A w weekend miałam solidnie niebne podlewanie.
Wczoraj siedziałam jak radziłaś na All i głowa mnie boli, bo wybór wielki. Czy będziesz może mieć róże lavender dream i mozarta w nadmiarze, mam takiego powojnika, z ostatnich zakupów i to trio świetnie by mi wyglądało.
Oczywiście będę CIę upominac na jesieni :wit

Tymczasem przyjmij proszę ogromne pochwały dla Twoich rabat pędzlem malowanych. Są jak najpiekniejsze akwarele ;:180
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Gosiu, ten trawnik to oczko w głowie mojego M. :D Nie jest taki piękny w rzeczywistości. :;230
Co prawda pochylamy się nad nim, a bardziej nad chwaściorami w nim, regularnie. Dostaje też dużo nawozu w postaci czystego azotu. Koszony przez to 2 razy w tygodniu. I co ważne, dobraliśmy odpowiednią mieszankę traw i co roku jest dosiewany. Jest z nim roboty, ale z roku na rok jest ładniejszy.

Majeczko, żebyś wiedziała, że to dla kotów. :;230 Takie podlewanie dużo daje, chociaż w tym roku używane sporadycznie, bo wciąż leje. :roll:
Kocury wolą też cień gęstwiny, tym sposobem połamały mi już kilka roślin. :roll:
Pola wciąż się rozwijają, ale ku mojemu rozczarowaniu, ciągle te same odmiany. :(

Galadriela, jak wcześniej pisałam, dużo zabiegów pielęgnacyjnych. :D Chociaż w porównaniu z pielęgnacją innych roślin to pikuś.
Zapomniałam jeszcze napisać, że dosypaliśmy wiosną popieczarkowej na łyse placki i świetnie trawa zaczęła rosnąć, czyli gleba też ważna.

Marzenko, zapomnialam dodać jeszcze, że perukowiec dobrze sobie radzi, ale posadź go w czystej pieczarkowej. I pod trawnik też pieczarkowa, bo rośnie na niej trawa jak zborze. :D Na all głowa boli, choć nie zawsze potem wyrasta to co chielibyśmy, ale można spróbować.
Te obie róże kupowałam w Rosarium, niestety nie robiłam patyczków, bo ledwie się wykaraskały po zimie.
Zrób listę co byś chciala, bo ja jestem stara skleroza i nie będę pamiętać. :wink: W takim tempie to za rok będziesz miała busz. ;:215
Za pochwaly serdecznie dziękuję. Jeszcze nie wstawiłam dwóch tysięcy zdjęć, które porobiłam roślinom. :;230 Normalnie czasowo nie wyrabiam.

Kilka fotek, jak się robi taki trawnik. Sierpień ubiegłego roku, robimy II część trawnika wokół domu.:D
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Widok po miesiącu czyli we wrześniu i dzisiaj.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

:wit Ewciu, podziwiam Twoje wymuskane rabatki, trawka na zdjęciach wygląda ślicznie.
;:196
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Ewuniu nie mogę przestać zachwycać się Twoimi widokami....mieszkasz po prostu w raju.....bajeczne widoki, niesamowite łany lilii, przepiękne róże, ogrom przeróżnych pięknych roślin.....po prostu bajka.... No i wspaniałe zdjęcia, wszystko tak pięknie utrwalone....po prostu czysty artyzm ;:180 ;:180 ;:180
Ewuś wspomniałaś u mnie o hortensji....wiesz nie wygląda mi ona na Pinky Winky, raczej na Renhy Vanille Fraise. Pinky Winky ma takie ażurowe kwiatostany, u Ciebie są takie gęściutkie, pełne.
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Ewciu a cóż to za magiczna mieszanka traw? My się zbieramy do założenia trawnika ale nie wiemy jaką dobrać i kiedy się za to zabrać.
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Malował artysta ;:180
Cudnie, takie duże nasadzenia robią wrażenie ;:oj
Trawnik to słaby punkt naszego ogródka :oops: , ale mam mocne postanowienie poprawy w tym względzie ;:108
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Podziwiam ogrom pracy włożony w trawnik. Sama też wiem że to tylko na początku wygląda prosto. Człowiek zmienia zdanie po doświadczeniu bólu pleców :wink: . Co do dobrania mieszanki traw też wiem, że to trudne, ostatnio w sklepie mieszankę do miejsc cienistych zobaczyłam (i od razu kupiłam wtedy :wink: ) z 7 lat temu, a od tamtej pory trawnik niestety już zdążył wyłysieć...
A tak przyglądając się przekopywanej ziemi, zastanawiam się czy przypadkiem nie masz jako podłoża piasku z ubogą glebą i pewnie z tej przyczyny kwaśną... I dumam nad tym jak sprawiasz, że na takiej ziemi ładnie Ci kwiatki rosną? Dodajesz do niej jakieś specjalne substancje? :roll:
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Ewuniu, Twoje leśne pejzarze malowane różami i liliami to prawdziwe mistrzostwo ;:180 Obłędne, bajkowe widoki..można u Ciebie naładować bateryjki, oj tak ;:108 Coraz dłuższa lista moich liliowych zachciewajek, zgłoszę się jesienią :D

Przy okazji, mam prośbę, potwierdzisz mi lilijkę od Ciebie?
Czy to Josephine?
Obrazek

Pozdrowionka :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Majeczko, czy Ty byłaś u mnie? Wymuskane rabatki, gdzie? :shock: Zachwaszczone rabatki, to tak. :;230 Trawka jest ok.

Agness, a gdzie jest fotka??? Szkoda, że usunęłaś, taka piękna jest. Dzięki za hortensję. ;:180 To faktycznie Vanille Fraise, bardzo mi się podaba i ma takie wielkie kwiatostany. Miodzio! :D Dzięki za te pochwały. ;:131 Teraz jest rzeczywiście pięknie i pachnąco, zdjęcia tego nie oddają. Uwielbiam te łany kwiecia. A robienie zdjęć stało się moja kolejną pasją. :;230 Mam dużo zalegóści w pokazywaniu, ale chyba zrobię to na otwarcie nowego wątku, bo moderatorzy proszą.

Dorotko, wcale nie magiczna tylko z Obi ,mieszanka do cienia. :D Bardzo dobra trawa(taki czarno-fioletowy worek). Wcześniej miałam jakąś inną specjalną, ale nie była tak soczyście zielona. Najlepszy termin to podobno sierpień, bo trawa wzejdzie do mrozów i tak nie wysycha jesienią niż ta siana wiosną.
Zatem to już niedługo. :D

Klaryso, to przyroda jest artystą, ja tylko sadzę. :D Tak, duże nasadzenia robią największy efekt w ogrodzie, choć czasem jest pstrokato. Ja sie jednak nie potrafię pohamować przed kolejnymi chciejstwami. ;:131 Jeżeli chodzi o trawnik, to przydaje się męska pomoc. Pewnie gdybym musiała jeszcze nad nim pracować nie byłby taki piekny. :wink:

Galadrielo, tylko na początku jest dużo pracy, a później już tylko koszenie i odchwaszczanie. Z obserwacji powiem, że trzeba trawnik dosiewać co roku. Jest wtedy dużo ładniejszy. Trawa też ma jakiś czas ładnego wzrostu a potem jakby karłowacieje.
Ja mam sam piasek jako podłoże. :;230 Nie jest mocno kwaśny oscyluje jakoś tak w granicach 5,5-6ph czyli właściwie jest obojętny, dla roślin również. Pod wszystkie nasadzenia ziemia jest wymieniana na żyzną, w zależności od potrzeby. Magiczne substancje to popieczarkowa, torf, gnojowica z pokrzyw i nawozy. :D Pod koniec sadzenia lilii nie miałam już siły na wymianę ziemi i sadziłam do piachu i też wyrosły. :;230

Kasiu, dziękuję. ;:196 Moja lista zachciewajek a właściwie obowiązkowych zakupów ciągle rośnie. To już graniczy z obłędem. :;230
Tak, to Josephine. :D

Pokażę Galtonię. Mam ją pierwszy raz i jestem bardzo ciekawa jak zakwitnie. Cebulki były wielkości 2zł, liście i pąki są ogromne. Lada dzień będą kwiaty.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Majeczko, czy Ty byłaś u mnie? Wymuskane rabatki, gdzie? :shock: Zachwaszczone rabatki, to tak. :;230 Trawka jest ok.

:wit Ewciu, hehe...zachwaszczone rabatki jesteś bardzo skromna. Na fotach chwastów nie widać :;230
Trawkę podziwiam ;:138
Dalia na ostatnim zdjęciu przypomniała mi, że moja pomponowa też ma już pączki. :tan
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”