U oster sezon 2012

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

No, niestety :cry: Porobiłam kilkadziesiąt zdjęć, ale nie byłam w stanie ich przesłać.
Musiałam każde z nich ręcznie obrobić i przesłać do innego programu. Nie umiem otwierać filmów i zdjęć
robionych a androidzie :? Potwornie długo też trwał przesył: trzy minuty jedno zdjęcie, a niektóre nawet ponad cztery;:202
Ale jakoś poszło. To może od początku: rabata wschodnia za kratownicą: przedtem w jej miejscu był betonowy płot:

Obrazek Obrazek

Zielenina rozrosła się potężnie, co skutkować będzie przesadzeniami ;:14 Ale to podobno natura początkujących
"ogrodników" ;:223 Niektóre już znalazły nowe miejsce.

Widok ogólny rabatki
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na drugim i przedostatnim zdjęciu widać, jak hortensja zasłoniła jaśminowiec. Muszę znaleźć dla tego pięknie pachnącego krzewu jakieś
zacniejsze miejsce.

Zdjęcia kolejnych rabat w następnym poście, bo mam problemy z ładowaniem stron do podglądu.
Potrzebne mi to do oceny, czy zdjęcia nie są ładowane do góry nogami ;:131
Ale to pewnie wieczorem, teraz idę z dziećmi do parku i na basen. Pogoda nieciekawa, zimno a działeczka jeszcze czeka.
Miłego, ciepłego mimo wszystko dzionka ;:138 :wit
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: U oster sezon 2012

Post »

Wandziu, pięknie Ci wyszły te rabatki. Czekam na następne zdjęcia.
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

No, świetnie! Tyle się napisałam i zamknęłam program! Trudno! Napiszę jeszcze raz.

Witaj Danusiu! Trochę czasu minęło od moich regularnych występów na tym forum. Wcięło mnie z
najróżniejszych powodów, ale zawsze musiałam wybierać między miłym (bycie na forum) a
koniecznymi obowiązkami (rodzina) :lol: 8-)
Dzięki za pochwałę. Obiecanych zdjęć ciąg dalszy. Rabata pod oknami:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Ta rabata od początku nie była przeładowana roślinami. Zasadziłam pięć młodych bukszpanów planując robić z nich kule.
Między nimi dla zapełnienia posadziłam jałowce płożące, jakieś tam cyprysiki wolno rosnące, by nie zasłoniły mi przyszłych kulek :;230 Nawet zmieścił się pięciornik, który się bardzo ładnie przyjął i urósł z naprawdę maleńkiej sadzonki a także juka karolińska, która ma bardzo małe wymagania. Zobaczymy tylko, czy zakwitnie. Nie pamiętam, czy w poprzednim roku kwitła.

Tutaj nadal nie mam pomysłu, jak ten kącik zagospodarować:

Obrazek

... te ciągłe przeciągi nie są przyjemne. Może postawić tu altanę przeszkloną zabezpieczającą od tych przeklętych wiatrów?h

Za domem w ziemi wkopane kilka kręgów tworzy zbiornik na deszczówkę.

Obrazek Obrazek

W miejscu, gdzie widać dekle, był dół na jakieś cztery metry. Teraz nawieziona ziemia dziesięcioma ciężarówkami wyrównała teren na jakichś 10 metrach kwadratowych. Do odzyskania jakieś 15 m kw.

No i jeszcze jedna rabata na południowo-wschodniej "ścianie", ale o niej następnym razem
Na dziś to tyle.
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: U oster sezon 2012

Post »

Wandziu, rabaty w koło domu fajnie się prezentują, ale widzę że przed Tobą jeszcze sporo pracy. Na odsłoniętym terenie wiatry potrafią dokuczyć, przydała by się jakaś osłona przy leżaku. :wit
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Oj, przydałaby się :evil: Byłam u Ciebie, Danusiu, w nocy, ale nie dałam rady dokończyć wątku, dlatego jeszcze nie zaznaczyłam swojej obecności ;:138
Te leżaczki postawione tylko dla odsapnięcia podczas ciężkiej pracy przy wyrywaniu metrowych ostów 8-)
No, i świetnie zdały egzamin po pracy,kiedy to zasłużonemu odpoczynkowi towarzyszył kompocik chmielowy.
Tak błogo i wygodnie, że nie chciało się iść do domu. Nawet komary nie dokuczały :roll:
Ale docelowe miejsce odpoczynku jest pod gruszą, gdzie w zeszłym roku spełniło się moje marzenie i mąż
z bratem zrobili tarasik z polbruku (ja chciałam z deski kompozytowej, ale musiałam wybrać między marzeniami a
ich spełnieniem :roll: ), a syn wykonał stelaż z kantówek, który miał być takową osłoną (co prezentowałam na
stronce 43).
W tym roku nie mogę znaleźć kantówek od tego stelaża - nie wiem, czy się nie przydały na nowy namiocik - magazyn dla wszelakich "przydasiów":

Obrazek

A miał być namiocikiem przydomowym na warzywka w kasterkach i skrzyniach ;:131
Marzenia a życie różnymi drogami chadzają :?

Zeszłoroczny namiot w warzywniku porwał huraganowy wiatr wiosną - cieszyłam się, że tylko tunel a nie
nasz dach, bo skrzypiało, jakby niewiele brakowało ;:108

Teraz czas na pokazanie rabaty wschodnio-północnej; część graniczna przy płocie wschodnim:
na trawie pozostałości po wykarczowanej wierzbie (zimą zeszłego roku sarny objadły na niej korę, jakoś jeszcze
przez lato dawała radę, ale w tym roku padła).

Obrazek Obrazek

Podstrzyżona wierzba mandżurska:

Obrazek Obrazek

I narożnik północno-wschodni, od strony torów; tu będzie najmniej roboty.
Obrazek

I narożnik południowo-wschodni; tutaj widać najlepiej poprzedni stan zaniedbań ;:131 :oops:
sławetne osty sięgają dzikich pędów wierzby (nie pamiętam jej nazwy, ze zwisającymi gałązkami). Ją w zeszłym roku
powaliła ją wichura, a z jej korzeni zaczęły rosnąć dzikie pędy.

Obrazek

Wykorzystuję okropną pogodę na robienie przetworów i uzupełnianie relacji z tegorocznych działań :tan
Ale mogłoby być cieplej ;:3

Jeśli uda mi się, to jeszcze dzisiaj będę kończyć tę rabatkę, a jutro już "tylko" nawiozę kory i to jakoś doprowadzę do wyglądu.
Na razie na rabatach doliczyłam się pięciu samosiejek, które w tym roku będą już owocować:
trze brzoskwinie, śliwka mirabelka i jakaś karłowata śliwka, ale nie znam, co to ;:185

I właściwie dylemat rozwiązał się sam: w miejsce wierzb hakkuro i tej ze zwisającymi gałęziami rosną drzewka
owocowe ;:138 A i korzyści więcej z tych drugich - to oczywiste.
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Późnym popołudniem wyszłam z dziećmi na ogród i udało mi się powyrywać do końca osty i jakieś badziewiowate kwiatuszki na długich łodygach. Nie znam ich a lęgną się wszędzie ;:145

Nie zdążyłam całej rabaty odchwaścić, bo było tego sporo, ale zastanawiam się, czy jest sens: położę na wierzch czarną włókninę, na to narzucę korę i wszystko pod spodem powinno się rozłożyć pod wpływem ciepła i wilgoci. Fajna ziemia się zrobiła przez te trzy lata. Pamiętam, co to było, kiedy na gliniane podłoże sypaliśmy jakiejś ziemi z nieznanego źródła: podczas suszy twardniała jak skała. Teraz jest wprawdzie po dość intensywnych opadach, ale w dotyku stała się jak próchnica - taka sypka, ciemna. Jutro pojadę po kolejną dostawę kory, zobaczymy, jak się będzie prezentować rabata po upiększeniu.

Nie zrobiłam zdjęć po pracy bo już było szaro. Rano zrobię, jak nie zapomnę. Ale za to podczas pracy
obfociłam Mańka szalejącego na wierzbie:

Obrazek Obrazek

Obrazek
I bez ogona daje radę.
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Oj, już myślałam, że nie dam rady.
Cały dzień przeplatany deszczem. Dałam sobie spokój z rabatą, na której miałam kłaść włókninę, bo wiatr mi ją
wyszarpywał. Poszłam więc do najgorszego rogu przy bzie. Zaczęłam od takiego stanu:

Obrazek Obrazek

Potem już było tylko lepiej:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zajęło mi to jakieś cztery godziny. W międzyczasie trochę popadywało, alem się nie poddała ;:224 :uszy
Na ostatnim zdjęciu ogólny widok na tę część ogródka. Z prawej strony widać, że zaczynałam rabatę
wschodnią, ale nie wyszło. Jutro z pewnością nie uda mi się dokończyć ją, ale spokojnie. Aż tak mi się nie spieszy :?
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Nie udało mi się wczoraj nic zrobić: gdybym nawet nie wyjeżdżała na pół dnia to i tak lało cały dzień:
ale choć z okien cyknęłam "widziane z góry":

Obrazek Obrazek

Wykorzystałam siedem worków kory; pozostało jeszcze trzynaście.
Dziś też roboty nie tknęłam, bo działka i truskawki wołały. Sporo już zebrałam a jeszcze trochę będzie.
Jest pochmurno i zimno, więc trzeba zbierać owoce na wpół dojrzałe, niech dochodzą w lodówce
zamiast gnić na krzaczku ;:173
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Znów minęło kilka dni: deszczowych, zimnych i smutnych. W tym czasie piątkowe zakończenie roku
szkolnego zabrało jeden dzień. Dziś mogłam spokojnie rozpocząć z przyjemnością a nie z obowiązku rabatę
wschodnią. Zaczęłam od sfotografowania zaniedbań:


Obrazek Obrazek


Pnąca róża potrzebowała prowadzenia; mam nadzieję na fajną pergolę. Teraz musiałam zadowolić się podporą
zrobioną pręta.
Obrazek Obrazek

I efekt końcowy

Obrazek Obrazek

Wypieliłam jakieś półtora metra kwadratowego :tan .

Obrazek


Pozostało około 20 ;:131

Obrazek
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: U oster sezon 2012

Post »

O proszę troszkę mnie nie było a tu jakie zmiany u Ciebie. Wszystko się porozrastało, a ile przybyło roślin i ciągle coś się zmienia .
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U oster sezon 2012

Post »

No i znowu gospodyni gdzieś się ukryła :wit
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Boguniu, wierna Towarzyszko, witaj :wit
Kilka miesięcy nie zaglądałam na forum z braku czasu. Najważniejsza nauka dziewczynek. Natalci został już tylko niemiecki do zaliczenia, Marysi egzamin ogólny i mamy wakacje. Wieczorkiem się odezwę, bo teraz jadę na działeczkę. Pa!
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: U oster sezon 2012

Post »

Osterku, może czas na nowy wąteczek.....jakoś mi nie pasi to 2012 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”