Truskawkki cz.2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Ja bym postawił granicę, co najmniej tydzień przed owocowaniem i tylko przy deszczowej pogodzie, zeby natychmiast deszcz zmył nawóz z owoców, bo mogą przez to zacząć gnić, nie mówiąc juz o tym ze mozna się pewnie salmonelli nabawić, czy innego choróbska. Tydzień to pewnie jednak i tak za krótki okres. Do zwiększenia plonu się to raczej nie przyczyni. Truskawki się raczej po zbiorach nawozi, zeby się zregenerowały.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Nawozić trzeba było przed sadzeniem truskawek, teraz absolutnie żadnych gnojówek.
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Wybacz grazka 100,to nie było złośliwie,u mnie 60 krzaków to dosyć,zamrażamy na zimę,jemy na bieżąco,a jeszcze rozdajemy znajomym,a nawet sprzedajemy.W tym roku muszę zrobić nowe nasadzenia,a stare krzaki usunąć bo już się wysłużyły.pozdrawiam piotr
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Słuchajcie czy te wąsy u truskawek co zaczynają już rosnąć na potęgę powinnam obrywać??(bo słyszałam,że osłabiają się przez nie krzaczki). Z drugiej strony chciałabym mieć na rozmnożenie, ale jak sadzi sie w sierpniu/wrześniu to na rozsadzanie jeszcze porosną a te teraz chyba powinnam poobrywać, dobrze rozumuję?
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Najlepiej rozmnażać młode truskawki, wąsy same się ukorzenią i będą nowe sadzonki.
Tylko pilnuj rozstawu, zbyt gęsto sadzone będą chorować.
U truskawek starszych wąsy usuwaj.
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Własciwie to chodziło mi generalnie o młode krzaczki..bo spodobały mi się te truskawki-wczesne i duże, mało słodkieale mysle ze to tez przez pogodę.. czyli chcąc je rozmnożyć to powinnam już od teraz zostawiać wąsy i niech tam się same ukorzeniają...?A krzaczki macierzyste na tym nie stracą?
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
paras
100p
100p
Posty: 144
Od: 22 lip 2012, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Gdzie lepiej trzymać posiane 2 tygodnie temu, jeszcze nie wykiełkowane, nasiona truskawek temptation? Lepiej w domu, gdzie jest stała temp. 21-23 stopnie, czy w tunelu foliowym , gdzie przy słonecznej pogodzie jest na prawde gorąco, ale nocami pewnie koło 18 albo nawet mniej.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Ja też szukam truskawek Murzynki , stara odmiana . Ciekawe czy ktoś ją jeszcze uprawia , za dużo jest nowych odmian i będzie to chyba nie do zdobycia towar !!!!
Bożena
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2974
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Pogoda ;:3 sprzyja zbiorom truskawek u mnie, bez kropienia truskawki sobie radzą, nie występuje pleśń.
:heja ;:215
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
Zakazany owoc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 maja 2012, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jura
Kontakt:

Re: Truskawki - cz.2

Post »

U mnie, nie dość, że dużo truskawek zgniło ( chyba przez deszcz ) to jeszcze dużo owoców nie urosło i całość wygląda nierówno :roll: A gdzieniegdzie prócz maleńkich niewyrośniętych owoców są jeszcze kwiatki.
Ogólnie rzecz biorąc miałem nadzieję na dość spory zbiór ( patrząc po ilości pąków kwiatowych ).
Mam jeszcze odrobinę nadziei, że z tych małych coś jeszcze będzie :roll:
Blog o znajomości regulaminu FO.
mkwapisz
100p
100p
Posty: 191
Od: 9 cze 2012, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Witam,
truskawki u mnie dostały chyba czerwonej plamistości liści. Tak to wygląda porównawczo ze zdjęciami w sieci. Wyczytałem, ze na tę chorobę bardzo podatne są Kama i Polka. Jak dobierałem odmiany nie wziąłem tego pod uwagę.
Ponieważ truskawki dojrzewają, to proszę o radę. Pryskać to teraz np Signum-em, czy też poczekać na koniec zbioru i dopiero załatwić sprawę. Truskawki są młode, więc zbiór za duży nie będzie. Czy ktoś wie jaka jest karencja tego preparatu na truskawki?

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
OgrodnikSebek
200p
200p
Posty: 376
Od: 29 mar 2013, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Ja dziś 1 zbiór . Na razie skromne kg . Ale jakie wielkie i dobre:P
Sebastian . Zapraszam na : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65136" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
edziolek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 kwie 2012, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawki - cz.2

Post »

a moje truskawki przestały kwitnąć.... jak myślicie jeszcze ruszą? bo mają mało owocków i na tym się skończyło (dosłownie po 4-5 na roślince) a krzaczki dalej świeże liście puszczają....
pozdrawiam:)
Edyta
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”