Ogród, moja życiowa pasja

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

Jutro cały dzień mam zabiegany i przypuszczalnie tylko chwilami będę mógł zerknąć na forum. W związku z tym dzisiaj zamieszczę dalsze fotki z mojego ogrodu, a właściwie oczka wodnego. Zdjęcia są z poprzednich lat, teraz rośliny przy oczku są o wiele większe.

URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a0c ... be758.html]Obrazek[/URL]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Obrazek
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

Matrix2 ja również uważam, że można te obydwie rzeczy świetnie połączyć. Oprócz psów poza ogrodzeniem, które oddziela roślinność chodzą sobie dwie gęsi garbonose. Psy je liżą bawią się z nimi, a gęsi delikatnie muskają je po karku. Pełna równowaga biologiczna, nie ma drapieżników i ich ofiar tylko przyjaźń pomiędzy psami i ptakami.
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

Mirku na ogródku który wynajmuję razem z domem próbuję coś robić ale to takie minimum .Oprócz storczyków znajdziesz u mnie również normalne rośliny doniczkowe ,kaktusy ,sukulenty.Jednak najwięcej mam storczyków.Nie dam rady wszystkiego mieć z braku miejsca.A wysokich drzew nie zazdroszczę chociaż dom przy lesie mogłabym mieć.
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

Mirku :shock: masz bajeczną działkę! Taki klimacik kojarzy mi się tylko z wakacyjnym wyjazdem gdzieś pod domek w lesie.
I ten zapach drzew iglastych o poranku... :roll: Normalnie bajka! Zazdroszczę ci oczywiście pozytywnie, no i muszę pochwalić zwierzaki, są śliczne szczególnie piesio ;:167
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

A Fredzio łasuch przypadkiem rybek nie podbiera? :;230
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

nowapasja Olu. faktycznie człowiek na tej działce odpoczywa. Jesteśmy styrani w każdy weekend praca w ogrodzie, a jednocześnie szczęśliwi, że możemy realizować naszą pasję. Potem jak przyjemnie zasiąść przy kawce na tarasie i popatrzeć na swoje dzieło. Jodu natomiast mamy po pachy, nie trzeba wyjeżdżać nad morze. :tan

imwsz Ilono, Fredzio to bardzo specyficzny kot powiedziałbym nawet, że to dziwak wśród kotów. Nie jada nic więcej tylko wątróbkę drobiową, sparzoną i pociętą w kosteczkę, zapijając to tłustym mlekiem z kartonika. Mogą stać na stole talerze z wędliną, kotletami, gwarantuję, że on tego nie ruszy. Ostatnio nawet żywego ptaszka nie zjadł. Opowiem jak było:
patrzę, a tu Fred siedzi przy drzwiach balkonowych i z mordki wystaje mu jakiś ogonek. Wpuściłem kota do mieszkania, ten przyszedł do mnie położył (raczej wypluł) to co miał w mordce na podłogę. Jak się okazało był to młody ptaszek wielkości kanarka, widocznie wypadł z gniazda. Ptaszek przeżył. Kot tak subtelnie i delikatnie wziął go zębami, że nawet nie pokaleczył. Przynosiłem mu robaczki, ptak się wzmocnił i dwa dni temu wypuściłem go na wolność. Taki właśnie jest mój tygrysek. ;:138
Awatar użytkownika
Nikitka
200p
200p
Posty: 330
Od: 27 lip 2010, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na ziemskim padole...

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

No to i ja znowu wpadłam pooddychać świeżym powietrzem ;:100 Przez dwa dni nie miałam na nic czasu, więc trzeba nadrobić zaległości.
Normalnie zazdroszczę Ci takiego ogrodu, oczywiście w pozytywny tego słowa znaczeniu...
Olewająca wszystko figurka urocza. Masz ją może w nocy podświetloną? Bo tak sobie myślę że fajnie by wyglądała ze światełkiem
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

Pewnie, że jest podświetlona. Mam zainstalowane oświetlenie z czujnikiem zmierzchowym. podświetlona jest kaskada, figurka i grupka roślinności. Jednak aby nie płacić zbyt dużych rachunków za prąd lampki są dodatkowo podłączone do wyłącznika czasowego. Dodatkowe korzyści: niskie zużycie energii i dłuższa żywotność lampek. :lol:
Awatar użytkownika
Nikitka
200p
200p
Posty: 330
Od: 27 lip 2010, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na ziemskim padole...

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

Mirku, chyba zdajesz sobie z tego sprawę, że ja w takim razie czekam na nocne fotki ;:65 :lol:
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

Domyślałem się, że będziesz chciała zobaczyć Nie ma problemu, jutro postaram się je wykonać i załączę do wątku. Mam nadzieję, że wyjdą. :wit
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

Mirku, przepiękna aranżacja ogrodu nic tylko pozazdrościć, brzozowy ludzik i "sikający" :;230 chłopczyk ekstra, oczywiście i ja czekam na zdjęcia z podświetleniem, w tygrysku się po prostu zakochałam (opowieść o nim i ptaszku, niesamowita) psiaki cudowne (też mam dwa).
Awatar użytkownika
Nikitka
200p
200p
Posty: 330
Od: 27 lip 2010, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na ziemskim padole...

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

Nieśmiało przypomnę, że dzisiaj też będzie noc, a ja strasznie niecierpliwa jestem ;:152 No, chyba, że siła wyższa, że nie możesz zrobić to poczekam...
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Ogród, moja życiowa pasja

Post »

ilona 2715, oczko to dosłownie moje oczko w głowie, żona robiła nasadzenia wokół oczka. O całość dbamy razem. Cieszę się, że Ci się podoba. Pomimo, że cztery lata temu sprowadziliśmy się tu z miasta na naszej działeczce żyją sobie kurki z kogucikiem, dwie gęsi garbonose, i parka indyków. Oczywiście nic na rosół broń Boże, one mają zapewniony byt do końca swojego życia. Mieliśmy jeszcze króliczki ale z siedmiu zrobiło się 48 sztuk i musieliśmy je oddać znajomym. Może kiedyś załączę zdjęcia z ratowania 15 sztuk młodych pipetą. Królica okociła się w zimę i ja bawiłem się w rolę mamki. :tan

Nikitka, wiem, wiem, że jesteś niecierpliwa, jednak tu proszę o wyrozumiałość. Mój teść jest chory na raka i stąd mam ten tydzień trochę zabiegany. Przyjeżdżam wieczorem do domu i dosłownie padam. Jak żona wróci z pracy ja jadę do teściów, jak nie będę zmęczony to zrobię zdjęcia dzisiaj. Tylko nie wiem czy zdjęcia wyjdą, to nie są reflektory rozświetlające całe oczko wodne, są to zwykłe białe lampki transformatorowe kupione w Makro. Obiecuję, będę się starał. ;:106
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”