Ogród tesciowej, który wziełam pod swoje skrzydla

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród tesciowej, który wziełam pod swoje skrzydla

Post »

No tak , namiastka ;:oj ;:oj Kilka setek tulipanów. Ja do setki mam daleko . No może nie tak dużo. Bardzo lubię taką czerwień. Myszowate oszamały. I te te z paskowanymi liśćmi. ;:223 ;:223
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród tesciowej, który wziełam pod swoje skrzydla

Post »

kropka010 te tulipki które są posadzone w koszyczkach no to sadziłam chyba ze 3 dni tak po 3-4 godzinki, bo albo czasu brakowało albo pogoda nie dopisywała no i też układałam wzorek z krokusów w tych koszyczkach z tulipanami ktorego i tak podczas kwitnienia widać nie było :;230 dlatego troszku sie z tym bawiłam.
Ale te około 1500 tulipków które mam posadzone na całej długości płotu (tak jak kwitły krokusy) to bardzo szybko mi poszło sadzenie. Bo dzień wcześniej wykopałam sobie rowek a jak przyszły cebulki to rozrzuciłam je jak tylko leciało, przykryłam trochę ziemią i na nie rozsypałam znowu krokusy jak leciało - także sadzenie bez udziału koszyczków jest o wiele szybsze :D
Hmm 100 cebul powiadasz... ojjj to mało cierpliwa jesteś, ojj mało :heja ;:168

slila1 ojjj delektuję się delektuje, gdy tylko mogę. Od soboty będę mogła codziennie się nim cieszyć bo mój Luby ma tydzień urlopu, bo takto tylko weekendy mi zostają, choć jak mam auto do dyspozycji to i w tygodniu czasem przyjeżdzam z utęsknieniem i ciekawościa co nowego zakwitło :tan

Maska będę na pewno pokazywać, chyba że poprzekwitają zanim zdąże zrobić im zdjęcia, bo w zeszłym roku nie zdążyłam wszystkich uwiecznić na zdjęciach :?
A lilie tak, już się właśnie pokazują... na te też doczekać się nie mogę bo dokupowałam jesienią nowe odmiany więc jestem ciekawa kwitnienia i czy będą takie jakie zamówiłam, bo wiadomo że niespodzianki niestety często się zdarzają :twisted:

Tadku szczerze to już nawet nie wiem ile ich mam, ale tak okolo 2,5 tysiąca będzie ;:224. Nie martw się i u mnie sobie jesienią stołówkę urządziły, ale widzę jak na razie się nie pokazują ;:163. A odmian z paskowanymi liśćmi jest troszku... widzę nawet u siebie że tych paskowatych liści jest dużo a co za tym idzie - odmian :)
Awatar użytkownika
Igor _ 89
500p
500p
Posty: 893
Od: 17 lip 2011, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Ogród tesciowej, który wziełam pod swoje skrzydla

Post »

Te tulipanowe zagony wyglądają bajecznie!!!!!!!!!!!!! :)
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród tesciowej, który wziełam pod swoje skrzydla

Post »

Na jesieni kupiłem kilka kolorów tulipanów , tylko ,, chodnikowy'' zakup Ż , wielkie cebule , był trafny w kolory ;:108 A moje wszystkie (prawie) czerwone ;:223 ;:223
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Ogród tesciowej, który wziełam pod swoje skrzydla

Post »

Te na szybcika wsadzone prezentują sie bosko. Uwielbiam zaglądać który tulipek już zakwitł. Pięknie ;:63
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród tesciowej, który wziełam pod swoje skrzydla

Post »

Elizka ale widoki :shock: Ty to jesteś normalnie królową cebulowych ;:180 ...tyle naraz jeszcze u nikogo nie widziałam...
Rób foteczki i pokazuj bo jest co u Ciebie oglądac :uszy
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród tesciowej, który wziełam pod swoje skrzydla

Post »

Igorze dziękuję ;:196

Tadku jaki "chodnikowy"?? nie rozumiem :lol: tak to już jest z cebulowymi, że niestety czasami wychodzi nie to co zakupiliśmy :twisted:

szyszuniu ładnie to wygląda to fakt, ale już zostały ścięte co poniktóre i sprzedane :D

Fragola achh ile miłych słów :oops: dzięękuuuujęę ;:196 jutro tam zajrzę, więc foto relacja na pewno będzie ;:108 także zapraszem do oglądania :D
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4562
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród tesciowej, który wziełam pod swoje skrzydla

Post »

Elizo czy Ty dobierałaś kolory tulipanów do ogrodzenia (z czerwonymi słupkami) :wink: ? Wygląda to super. Fanie że masz finansowy pożytek z kwiatów - podziwiam. U mnie floks szydlasty też prawie zamarł, ale na szczęście coś z niego przetrwało i kwitnie nawet, ale w trochę innym kolorze niż Twój.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród tesciowej, który wziełam pod swoje skrzydla

Post »

Bufo-bufo zdecydowanie nie dobierałam :;230 przypadkowo ten pożytek finansowy wyszedł, ale widzę że to dobry pomysł i ku mojemu zaskoczeniu się to kręci :lol:
A floksa szydlastego dostałam od jednej z forumek, mam go pierwszy raz i mam nadzieję że pięknie się rozrośnie.


Moi drodzy, zapraszam Was serdecznie do nowej części mojego ogrodu:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=54321

Oczywiście bardzo Wam dziękuję za liczne odwiedziny i mam nadzieję, że w nowym wątku mnie nie zawiedziecie ;:4

A moderatora proszę o zamknięcie wątku :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”